Kam schovat peníze před inflací?

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #105 kdy: 31. 05. 2020, 11:14:23 »
@petrk neblábol


Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #106 kdy: 31. 05. 2020, 11:15:38 »
Všimni si té škály: maximum je víc než pětinásobek minima.
Je tam krásně vidět hypotéční krize 2008/9. Vidím dobře, že dnes potřebuji méně zlata, než v 1990 a že jsme teď pod průměrem? Samozřejmě nemá cenu něco kupovat, když to zrovna vyletělo nahoru, viz BTC za 20k. Je potřeba koukat na dlouhodobé poměry např. zlato/akcie/nemovitosti... Nepreferuji zlato, ale do portfolia určitě patří
Ty 3kg zlata jsem trochu střelil, ale dneska za 3,5M postavíte, a v 90. za 700k taky (1700:350 za unci)

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #107 kdy: 31. 05. 2020, 11:28:46 »
Rozpocet USA roste o 5% rocne
Cena zlata roste o 5% rocne
Navratnost z nemovitosti je okolo 5% rocne

Tzn. ze inflace je 5% rocne. Spotrbni kos fu off.

Ceska prumerna mzda:

1990: 3286,- Kc
2020: 34105,- Kc

Rust tedy celkem o 8.1% rocne. Jsme na tom dobre, drzime se nad inflaci a tedy bohatneme.

3286,- Kc z roku 1990 by pri inflaci 5% rocne melo dnes cenu 14200,- Kc. My vsak mame v roce 2020 34105,- Kc. Jsme tedy 2,4x bohatsi nez pred 30 lety.
« Poslední změna: 31. 05. 2020, 11:37:02 od PetrK »

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #108 kdy: 31. 05. 2020, 11:34:12 »
Rozpocet USA roste o 5% rocne
Cena zlata roste o 5% rocne
Navratnost z nemovitosti je okolo 5% rocne

Tzn. ze inflace je 5% rocne. Spotrbni kos fu off.

Neblábol.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #109 kdy: 31. 05. 2020, 11:38:30 »
Jsem ultra konzervativní a slova jako akcie, fondy a podobné jsou pro mne sprostým slovem, odpadem, podvody a lži.
Neznám nikoho z mého okolí, kdo by na akciích a fondech významně vydělal...stále seděj v kanceláři jak krysi a roky čekají až se z nich stanou miliardáři. Díky takovým bláznům pak kravaťáci nafrčení na kokainu bohatnou.

Zlato, to je takové špekulantské, jednou tak pak zas onak a když příjde na věc je ti k ničemu.
Osobně bych investoval do pozemků a to nejlépe ornice ,za korunu to pak pronajmi nějakému zemědělci ať za to zaplatí daň a udržuje bez plevele. S ornicí máš jistotu, že taková věc bude mít vždy pro člověka hodnotu největší.
Jestli chceš hru, napětí a špekulace jako při akciích, tak neplýtvej roky čas sledováním grafů v nervech a zajdi rovnou do kasina, vem si ssebou nějakou kurvu a ještě si užiješ.

Pak bych uvažoval být investorem v Zonky. Pomůžeš obyčejným lidem a ještě něco vyděláš.
« Poslední změna: 31. 05. 2020, 11:45:25 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #110 kdy: 31. 05. 2020, 11:40:04 »
Rozpocet USA roste o 5% rocne
Cena zlata roste o 5% rocne
Navratnost z nemovitosti je okolo 5% rocne

Tzn. ze inflace je 5% rocne. Spotrbni kos fu off.

Neblábol.

Tebe jsem nikdy nevidel napsat na Root.cz neco prinosneho a konstruktivniho. Jsi retard, Nekolo, a nefalsovana zumpa tohoto fora.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #111 kdy: 31. 05. 2020, 11:44:33 »
Jestli chceš hru, napětí a špekulace jako při akciích, tak neplýtvej roky čas sledováním grafů v nervech a zajdi rovnou do kasina, vem si ssebou nějakou kurvu a ještě si užiješ.

To je velky omyl, u akcii mas jistotu, ze v dlouhodobem horizontu vzdycky rostou. U casina mas jistotu, ze dlouhodobem horizontu je z tebe dycky nuzak  :D

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #112 kdy: 31. 05. 2020, 11:48:11 »
To je velky omyl, u akcii mas jistotu, ze v dlouhodobem horizontu vzdycky rostou. U casina mas jistotu, ze dlouhodobem horizontu je z tebe dycky nuzak  :D
hochu...takových intelektuálů s akciemi už jsem za život potkal a všichni jsou tam kde začli....jen jim nervama vypadali vlasy. Mluv si co chceš, já za svůj život nepotkal nikoho zbohatlého z akcií..časem jsem zjistil, že ty lidi to spíš dělají pro to napětí a pocit jako ze sazky.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #113 kdy: 31. 05. 2020, 11:53:24 »
Pak bych uvažoval být investorem v Zonky. Pomůžeš obyčejným lidem a ještě něco vyděláš.

Zonky pokud vim provozuje Homecredit, tzn. lichvari.
(A btw Homecredit je Embeddit, tzn. jeden z nejhorsich it zamestnavatelu v CR vubec.)

Rekni mi, dneska neni problem pro nikoho pujcit si penize u banku. Nebo treba i u tech lichvaru z Homecreditu. Tak kdo si proboha chodi pujcovat k Zonky? To musi byt vysoce rizikova investice, kdyz ani Homecredit jim nechce nic pujcit.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #114 kdy: 31. 05. 2020, 12:04:23 »
Jsem ultra konzervativní a slova jako akcie, fondy a podobné jsou pro mne sprostým slovem, odpadem, podvody a lži.
...
Pak bych uvažoval být investorem v Zonky. Pomůžeš obyčejným lidem a ještě něco vyděláš.

Sancta simplicitas. Jak se říká, kdo ničemu nevěří, naletí na cokoli.

Zonky, taková trochu lepší lichva, tomu konzervativci věří a to je nepohoršuje, to je tradiční věc, dyk se o ní píše už v Písmu Svatém. A pan Kellner, to je taková konservativní noblesa...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #115 kdy: 31. 05. 2020, 12:11:09 »
Rekni mi, dneska neni problem pro nikoho pujcit si penize u banku. Nebo treba i u tch lichvaru z Homecreditu. Tak kdo si proboha chodi pujcovat k Zonky? To musi byt vysoce rizikova investice, kdyz ani Homecredit jim nechce nic pujcit.
HomeCredit má šílené úroky a používá se spíše u smluvních partnerů(autobazary, různí prodejci)... je to hnus.
Zonky jsou na rychlé a menší akce, menší úroky a hlavně..invetorem může být "kde kdo". Hlídá je ČNB, ale ani to není záruka kvality. Každopádně lidem se dá ještě věřit, "autority" již několikrát dokázali, že stojí na hliněných nohách:
IPB, kampeličky, různé fondy a státem chránění zloději.
Co se týče akcií, tak ti co je tady obhajují, sedí v neděli na diskuzi namísto toho aby si užívali ty miliony :_)
Já bohatej nejsem, ale mám pozemky/fyzickou věc, která má nesmrtelnou hodnotu oproti virtuálním nesmyslům.
Tak a je z toho flame. Tímto končím.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #116 kdy: 31. 05. 2020, 12:14:43 »
Zonky, taková trochu lepší lichva, tomu konzervativci věří a to je nepohoršuje, to je tradiční věc, dyk se o ní píše už v Písmu Svatém. A pan Kellner, to je taková konservativní noblesa...
nakonec jste všichni komunisti :)...super, to mne těší....a pak že nerostou :_)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #117 kdy: 31. 05. 2020, 12:15:53 »
Rekni mi, dneska neni problem pro nikoho pujcit si penize u banku. Nebo treba i u tch lichvaru z Homecreditu. Tak kdo si proboha chodi pujcovat k Zonky? To musi byt vysoce rizikova investice, kdyz ani Homecredit jim nechce nic pujcit.
Co se týče akcií, tak ti co je tady obhajují, sedí v neděli na diskuzi namísto toho aby si užívali ty miliony :_)
Já bohatej nejsem, ale mám pozemky/fyzickou věc, která má nesmrtelnou hodnotu oproti virtuálním nesmyslům.
Tak a je z toho flame. Tímto končím.

No takze pan ma pozemky a je bohatej, to bych se taky nestval s akciema, kdybych mel pozemky...

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #118 kdy: 31. 05. 2020, 13:06:31 »
Co se týče akcií, tak ti co je tady obhajují, sedí v neděli na diskuzi namísto toho aby si užívali ty miliony :_)
Proč miliony? Akcie nejsou sportka, ale investiční nástroj. Rozumné očekávání v dlouhodobém horizontu je tak 15-20%p.a., žádné zázračné miliony přes noc. Pokud ti tohle někdo tvrdil, tak se nedivím, že skončil nezdarem, jaks psal.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #119 kdy: 31. 05. 2020, 13:12:30 »
Co se týče akcií, tak ti co je tady obhajují, sedí v neděli na diskuzi namísto toho aby si užívali ty miliony :_)
Proč miliony? Akcie nejsou sportka, ale investiční nástroj. Rozumné očekávání v dlouhodobém horizontu je tak 15-20%p.a., žádné zázračné miliony přes noc. Pokud ti tohle někdo tvrdil, tak se nedivím, že skončil nezdarem, jaks psal.

15-20% nicmene znamena ze v horizontu 15-20 let jsi milionar :D