Kam schovat peníze před inflací?

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #30 kdy: 30. 05. 2020, 17:47:33 »
4. Ja zacal s akciema az v pulce roku 2019, takze tech 24% je za pul rok  :P A dod dnesniho dne index dost spadl a ja ne.

Dej vědět, až takhle budeš fungovat 20 let... Koupit růstové tituly a mít slabý rok štěstí, to dovede každá lama.

Méně bolestné je to zkusit na víně.
V roce 2008 jsem kupoval víno na svatbu, 2011 toho dost zbylo, tak jsem udělal archiv. Měl jsem štěstí 2008 byl dobrý a já měl štěstí na výběr. Poslední 2008 jsem pil v roce 2016. Od roku 2009 se snažím doplňovat archiv, aktuálně pijeme rok 2011-2012. Každá čtvrtá láhev je vynikající a asi čtvrtinu lahví dáváme na svařák, nebo zpracujeme jinak.

=> investice bych bez poradce sám nikdy neřešil.


Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #31 kdy: 30. 05. 2020, 17:48:33 »
Tím bych se teda fakt nechlubil, to je hodně špatná vizitka.
Není.

Ale je, co jsi mel nakoupene ze ti to spadlo na 20%, Nokii? :D Kazdy vi, ze se Salesforce nemuze clovek slapnout vedle  ;)

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #32 kdy: 30. 05. 2020, 17:49:36 »
1. Kdyz davas na stavebko 1900,-, tak za rok tam das 22800,- a stat ti prida 2000,- , to mas 8,8% navrch v podstate bez rizika. + tam jsou nejake male uroky. A za par let si to muzes vybrat. Nouzove si to muzes vybrat taky, jen prijdes o ty
bonusy. Tak co mas za problem voe.
Říkám: za domácí úkol si to spočítej, jakej tam máš reálnej výnos.

2. Kdybys nebyl totalni panelakovy hujer co jenom tuka do klaves, tak bys vedel, proc nove auto, a tak moc bys nepindal.
Nejsem panelákovej hujer. Jsem vesnickej vidlák :)


3. To ze je na trhu bublina neznamena, ze si frajer nemuze pohlidat dobre tituly  8)
Jo. A ještě se veřejně chlubit tím, že zvládl dosáhnout nižšího výnosu než trh. Pašák :)

4. Ja zacal s akciema az v pulce roku 2019, takze tech 24% je za pul rok  :P A dod dnesniho dne index dost spadl a ja ne.
No, tak dej na radu člověka, kterej má o nějakých 13let delší zkušenost: teprve až ti portfolio spadne na 20% hodnoty, za kterou jsi ho nakoupil, přestaneš to a uděláš si z toho cennou zkušenost, začni uvažovat o tom, že bys mohl vůbec něco o akciích psát na web.

Koukám, že učit se na archivaci vína byl dobrý nápad :).

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #33 kdy: 30. 05. 2020, 17:50:11 »
=> investice bych bez poradce sám nikdy neřešil.
Bohužel, poradci bývajíc dost často taky "poradci" - čti MLM magoři s vymytým mozkem, kteří o rozumném hospodaření s penězi nemají absolutně ánung, jenom se nedostali na zdravku a rodiče trvají na tom, že něco ten rok dělat musí...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #34 kdy: 30. 05. 2020, 17:53:43 »
teprve až ti portfolio spadne na 20% hodnoty, za kterou jsi ho nakoupil,
Tím bych se teda fakt nechlubil, to je hodně špatná vizitka.
Nepritel meho nepritele je muj pritel. Ale pamatuj, ze u tebe uz mam cerny puntik za poklesle programatorske nazory.
To mě fakt trápí. Až budeš docentem computer science na aspoň průměrné univerzitě, tak mě bude tvůj názor zajímat. So long


Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #35 kdy: 30. 05. 2020, 17:54:02 »
Ale je, co jsi mel nakoupene ze ti to spadlo na 20%, Nokii? :D Kazdy vi, ze se Salesforce nemuze clovek slapnout vedle  ;)
No, v roce 2007 jsi zřejmě ještě akciový trh nesledoval, tak máš na naivitu celkem nárok. Koneckonců, tím dementním machrováním ze sebe dělat veřejně vola, na to máš nárok taky. Jednou se to promění v cennou zkušenost, uvidíš. Akorát to asi bude trochu bolet.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #36 kdy: 30. 05. 2020, 17:55:21 »
=> investice bych bez poradce sám nikdy neřešil.
Bohužel, poradci bývajíc dost často taky "poradci" - čti MLM magoři s vymytým mozkem, kteří o rozumném hospodaření s penězi nemají absolutně ánung, jenom se nedostali na zdravku a rodiče trvají na tom, že něco ten rok dělat musí...
Lepší “vymytý” mozek než žádný.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #37 kdy: 30. 05. 2020, 17:56:52 »
Lepší “vymytý” mozek než žádný.
Tak to určitě.

Viděls tohle: https://www.csfd.cz/film/53811-rada-nad-zlato/komentare/ ?

Jestli ne, doporučuju.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #38 kdy: 30. 05. 2020, 17:57:30 »
Ale je, co jsi mel nakoupene ze ti to spadlo na 20%, Nokii? :D Kazdy vi, ze se Salesforce nemuze clovek slapnout vedle  ;)
No, v roce 2007 jsi zřejmě ještě akciový trh nesledoval, tak máš na naivitu celkem nárok. Koneckonců, tím dementním machrováním ze sebe dělat veřejně vola, na to máš nárok taky. Jednou se to promění v cennou zkušenost, uvidíš. Akorát to asi bude trochu bolet.
Nic proti, já právě v roce 2007 začínal s akciemi a takový parádní blunder se mi nepodařil nikdy. To chce fakt talent — nebo právě nadmíru naivity.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #39 kdy: 30. 05. 2020, 17:58:28 »
Lepší “vymytý” mozek než žádný.
Tak to určitě.

Viděls tohle: https://www.csfd.cz/film/53811-rada-nad-zlato/komentare/ ?

Jestli ne, doporučuju.
Neviděl.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #40 kdy: 30. 05. 2020, 18:03:18 »
Ale je, co jsi mel nakoupene ze ti to spadlo na 20%, Nokii? :D Kazdy vi, ze se Salesforce nemuze clovek slapnout vedle  ;)
No, v roce 2007 jsi zřejmě ještě akciový trh nesledoval, tak máš na naivitu celkem nárok. Koneckonců, tím dementním machrováním ze sebe dělat veřejně vola, na to máš nárok taky. Jednou se to promění v cennou zkušenost, uvidíš. Akorát to asi bude trochu bolet.

A jejee, Prymek je nazlobinkany, mindracek? Nevsiml jsem si niceho verejneho, verejne ze sebe dela vola akorat FJ a dalsi, kteri maji tu odvahu nebo hloupost nepsat na root.cz anonymne. Sis nevsim asi.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #41 kdy: 30. 05. 2020, 18:06:19 »
Nic proti, já právě v roce 2007 začínal s akciemi a takový parádní blunder se mi nepodařil nikdy. To chce fakt talent — nebo právě nadmíru naivity.
Nesmysl. To je prostě náhoda. V takových turbulencích neví (ze smrtelníků) nikdo nic. Někomu ten černej Petr prostě v ruce zůstane. Žes to nebyl ty, je prostě štěstí, nic víc. Vykládat si to jako že jsi by chytřejší než akcionáři bank a nemovitostních fondů, je imho to, čemu naše babičky říkaly "pýcha - první hlavní hřích".

P.S. Mně se 80%ní propad portfolia taky nepodařil, ale nepřičítám to své genialitě. Úplně klidně se mi to mohlo stát a na některých samostatných titulech i stalo.


Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #42 kdy: 30. 05. 2020, 18:09:25 »
Zlato by mala byť dlhodobá investícia. Pozrite sa ako sa vyvýjala jeho cena od roku 1800 až po dnešok.



dlhodobý trend je stúpajúci (alebo skôr cena fiat peňazí neustále klesá) samozrejme v časoch konjunktúry cena (dočasne) trošku klesá ale celkový trend je súpajúci. Výhoda zlata je že aj keby krachla vaša banka, krachla vaša krajina, alebo dokonca krachol celý svet prípadne vypukla 3tia svetová vojna tak bežné fiat meny stratia hodnotu zo dňa na deň sa z vás môže stať žobrák, zato cena zlata obvzlášť v zlých časoch ide prudko na hor.

Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #43 kdy: 30. 05. 2020, 18:10:02 »
A jejee, Prymek je nazlobinkany, mindracek?
Ani v nejmenším. Mám tady puštěný bezva video se super ambientní hudbou, plnej barák děcek (jenom některý jsou moje) a právě si jdu upíct výbornej žitnej chleba. Krásná sobota! Akorát lamy dneska ve výběhu nebyly, to je škoda, chtěli jsme je návštěvě ukázat.

Takže buď v klidu, mír s vámi, volové!

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam schovat peníze před inflací?
« Odpověď #44 kdy: 30. 05. 2020, 18:11:07 »
Nic proti, já právě v roce 2007 začínal s akciemi a takový parádní blunder se mi nepodařil nikdy. To chce fakt talent — nebo právě nadmíru naivity.
Nesmysl. To je prostě náhoda. V takových turbulencích neví (ze smrtelníků) nikdo nic. Někomu ten černej Petr prostě v ruce zůstane. Žes to nebyl ty, je prostě štěstí, nic víc. Vykládat si to jako že jsi by chytřejší než akcionáři bank a nemovitostních fondů, je imho to, čemu naše babičky říkaly "pýcha - první hlavní hřích".

P.S. Mně se 80%ní propad portfolia taky nepodařil, ale nepřičítám to své genialitě. Úplně klidně se mi to mohlo stát a na některých samostatných titulech i stalo.
Na náhody nevěř.