Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?

Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« kdy: 03. 05. 2020, 19:39:08 »
Zdravim, pulrok mi stacil na vyzkouseni sluzeb u o2. Bohuzel jsem koupil ten drahy smartbox a tak se ptam... kdyz odejdu, lze to zarizeni pouzit jako jakykoliv jiny router/modem? Treba u UPC, Poda ci jineho poskytovatele... Protoze v knizecce o vyrobku jsem se nedocetl informaci, ze slouzi pouze pro internet o2... prosim o techniky a kutily. kteri by to mohli zjistit ci overit. Protoze jinak to hodim do pravni bitvy, ze jsem koupil neco, s cim jsem nebyl seznamen... ani slovo o tom v te male brozure nepisi ;) diky za odpovedi, xnogin
« Poslední změna: 03. 05. 2020, 22:45:20 od Petr Krčmář »


Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2020, 14:18:43 »
Pokud zařízení není uzamčeno (podle všeho není), můžete ho použít jako ethernetový router kdekoli. Funkci DSL modemu využijete jen u ISP, kteří používají technologii DSL, tedy s partnery CETINu. Pro UPC či Podu, kteří používají DOCSIS, optiku, nebo přímo ethernet propojíte smart box s příslušným zařízením ISP prostřednictvím portu WAN na smart boxu.

Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2020, 04:47:48 »
ahoj, diky za odpoved. Psal jsem email IT serveru, kde delali recenzi v roce 2017 na test toho routeru a napsal jim dotaz v podobnem duchu. Odpoved mi prisla mailem, ale hlavne napsali novou recenzi, takze pro ostatni hazu odkaz:
https://www.dsl.cz/clanky/vyzkouseno-o2-smart-box-ma-lepsi-wi-fi

jen me trochu znervoznuje, jestli se nastaveni bude delat porad pres o2 aplikaci smartbox o2 v mobilu...

Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2020, 17:13:21 »
Citace odkazu:
https://www.dsl.cz/clanky/vyzkouseno-o2-smart-box-ma-lepsi-wi-fi



No to je porovnavani srotu a jeste vetsiho srotu, nevim ktery blbec vybral ty routery k testovani.
Proc nekdo porovnava "novy" model se starou sunkou? Asi ma nekdo zaukolovane propagovat nejvetsi srot posledni doby "smrtbox".

Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2020, 21:46:48 »
Ten web je napojený na afiláty. A ta recenze přímo smrdí reklamštinou. Korunu tomu dali, že  testovali ubohých 20/2 Mbps u takhle směšných rychlostí se chleba neláme. ta recenze jeo něco jako proces s horákovou.
Takdlouho se chodí s rouškou do města,až rouška navlhne


Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2020, 17:30:19 »
Jo koukám na to a jestli metr od routerů to nepřenese ani blbých 20megabitů, tak je něco fakt špatně...

Re:Lze použít O2 Smart Box jinde než u O2?
« Odpověď #6 kdy: 16. 05. 2020, 18:39:49 »
Jo koukám na to a jestli metr od routerů to nepřenese ani blbých 20megabitů, tak je něco fakt špatně...

Metr od routeru může být ale horší než 5m, záleží na typu antén a jejich ziskovosti, čim vyšší ziskovost, tím je signál protáhlejší a zabírá menší prostor kolem routeru (platí u dipólových antén, které má tenhle router).

Test pokrytí signálem musí probíhat trochu jinak a trochu lépe, ten odkazovaný článek je opravdu reklamština jak brno.