Šifrované zálohování na cloud

Šifrované zálohování na cloud
« kdy: 03. 05. 2020, 13:59:58 »
Ahoj, doporucite multiplatformni (Win 10+Linux), sifrovane zalohovani na cloud (OneDrive)?
Koukal jsem na Duplicati, ale recenze ohledne obnovy zalohy me dost vydesily.
« Poslední změna: 03. 05. 2020, 22:44:26 od Petr Krčmář »


Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2020, 00:07:02 »
Dlhsie pozeram po rclone dokaze sifrovat, je open source, spolupracuje s najznamejsimi uloziskami, existuje aj ako GUI nadstavba nad CLI, je multiplatform. Osobne skusenosti snim zial (zatial) nemam

m-a

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2020, 07:07:04 »
Na skusku pouzivam restic.net v spojeni s Backblaze - primarne na Debiane. Nastavil som, zatial funguje, pokusny restore taktiez prebehol.

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2020, 20:10:13 »
rclone

šifrování používám s OneDrive business, ale mělo by to fungovat všude. Jednoduché, průhledné, ovládám to jen přes CLI.

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2020, 09:49:37 »
Ahoj, doporucite multiplatformni (Win 10+Linux), sifrovane zalohovani na cloud (OneDrive)?
Koukal jsem na Duplicati, ale recenze ohledne obnovy zalohy me dost vydesily.
Len pre zaujimavost, aky je problem s obnovou zalohy pri Duplicati?


Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2020, 13:35:09 »

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #6 kdy: 08. 05. 2020, 17:37:51 »
Všechny zmíněné nástroje šifrují soubory na lokálním disku a na vzdálený cloud se přenáší už zašifrované soubory? Pokud to tak je tak by nemělo hrozit, že by si administrátor VPS nebo cloudu vytáhl z paměti šifrovací klíč a dostal se k datům, je to tak?

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #7 kdy: 09. 05. 2020, 22:54:14 »
Ahoj, doporucite multiplatformni (Win 10+Linux), sifrovane zalohovani na cloud (OneDrive)?
Koukal jsem na Duplicati, ale recenze ohledne obnovy zalohy me dost vydesily.
Len pre zaujimavost, aky je problem s obnovou zalohy pri Duplicati?
Obecne co jsem cetl, tak byval problem, ze obnova i byt jednoho souboru vyzadovala vytvoreni lokalni databaze a to trvalo veky, to by mela odstranit dvojka. No, nicmene, ja jsem tu dvojku zkousel a uz jen samotny backup vyhodil chybu bez toho aby nekde ukazal kde je problem, zadne logy proste "general error", takze do toho se mi uplne jit nechce kdyz to vidim.

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2020, 00:39:19 »
Ahoj, doporucite multiplatformni (Win 10+Linux), sifrovane zalohovani na cloud (OneDrive)?
Koukal jsem na Duplicati, ale recenze ohledne obnovy zalohy me dost vydesily.
Len pre zaujimavost, aky je problem s obnovou zalohy pri Duplicati?
Obecne co jsem cetl, tak byval problem, ze obnova i byt jednoho souboru vyzadovala vytvoreni lokalni databaze a to trvalo veky, to by mela odstranit dvojka. No, nicmene, ja jsem tu dvojku zkousel a uz jen samotny backup vyhodil chybu bez toho aby nekde ukazal kde je problem, zadne logy proste "general error", takze do toho se mi uplne jit nechce kdyz to vidim.

mohol by som poprosit o nejaky zdroj? Davnejsie som cital o Duplicati a v pamati ho mam zafixovany ako nastroj ktory dokaze syncovat data napr medzi externymi diskami ktore sa raz za cas pripojili k PC na vytvorenie zalohy.

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #9 kdy: 12. 05. 2020, 22:36:05 »
Treba
Kód: [Vybrat]
https://forum.duplicati.com/t/repair-fails-database-recreate-takes-a-ridiculously-long-time/1799

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #10 kdy: 13. 05. 2020, 10:50:11 »
Osobně používám pod W10 aplikaci EncFS, která šifruje jednotlivé soubory na lokálním disku (vč. jejch jmen - volitelně). Pokud je mi známo, byla vytvořena nejprve pro Linux, takže by Váš požadavek mohla nalpňovat.

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #11 kdy: 14. 05. 2020, 11:00:40 »
EncFS slouží k šifrování general purpose filesystému, což je poněkud obecnější a tedy náročnější úkol než šifrování záloh. A náročnější úkol znamená vyšší riziko chyby a možná i zbytečně více tradeoffů – napadá mě třeba riziko replay attacku.

Konkrétně u EncFS není riziko chyby jen teoretické, byl tu kdysi audit, který našel hromadu chyb: https://defuse.ca/audits/encfs.htm Bohužel jsem nikde neviděl informaci o tom, že by to opravili. Což může být se zachováním zpětné kompatibility možná i nemožné.

Re:Šifrované zálohování na cloud
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2020, 12:21:56 »
rclone
šifrování používám s OneDrive business, ale mělo by to fungovat všude. Jednoduché, průhledné, ovládám to jen přes CLI.
Pokial mi je zname tak OneDrive dokaze pracovat v rezime kedy sa data nedrzia lokalne na PC, ale drzi sa na ne len nejaky typ odkazu. Data su v pripade potreby stiahnute (ked ich netreba tak predpokladam ze opat sa z nich urobi odkaz). Chcel by som sa opytat ci rclone dokaze s takymito datami pracovat? Pokial viem tak cez rclone pristupujete k datam tak ze si mountnete cez fuse cloudovy disk. Znamena to teda ze kopiu dat fyzicky nikdy nemate lokalne na PC?

Osobně používám pod W10 aplikaci EncFS, která šifruje jednotlivé soubory na lokálním disku (vč. jejch jmen - volitelně). Pokud je mi známo, byla vytvořena nejprve pro Linux, takže by Váš požadavek mohla nalpňovat.
Ak mate teda napr dropbox adr na EncFS disku tak data sa automaticky sifruju a syncuju s dropboxom? Nasledne ked si napr otvorite dropbox z Android applikacie tak data su necitatelne? Dobre tomu rozumiem?