Fedora 32 Workstation a řešení prvních chyb, potíže po upgradu, bug

Ahoj,

kdo používáte Fedoru na desktopu, už jste se odvážili upgradovat na 32? Zakládám tenhle thread, protože v následujících dnech asi budeme řešit všichni první potíže. Dejte sem, pls., další objevené věci, příp. řešení.

Dopoledne jsem upgradoval a prošlo to celkem dobře, zmršené fonty v Thunderbirdu nepočítám, musel jsem změnit na jiný font, aby se zobrazoval celý řádek v IMAP složkách.

Později jsem potřeboval rychle připojit na jednoho Mikrotika Winboxem, a zjistil jsem, že nefunguje PlayOnLinux, resp. nejde nainstalovat po přidání repozitáře, protože má nedořešené závislosti. Potíž je v nedostupné wxPython, kterou používá a která běžela nad Python 2.7.

Mám instalované oba Pythony, přes pip jsem doinstaloval wxPython pro 3.8, ale nevím, jak donutit PlayOnLinux, aby použil nový Python, jestli to vůbec umí.

Dočasný workaround je přímé spuštění přes čisté Wine, ale musejí se přesouvat konfigurace, atp..

Pokud jste to někdo rozchodili, prosím o postup. Díky.


Právě kvůli závislosti na Pythonu 2 byl z Fedory PlayOnLinux vyřazený: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1810099 a https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1738050
On je sice v repozitářích Python 2.7 (balíček byl změněný z python2 na python27), ale jen z důvodů testování kompatibility. Balíčky na něm až na pár výjimek, kde má upstream jasný a brzký plán přechodu na Python 3, nesmí záviset.

Jirko, děkuji Vám za odpověď. Bylo mi jasné, že v rámci upgradu se mi něco rozbije, ale přesto jsem do něj šel. PlayOnLinux si to musí dořešit sám a přejít na novější závislosti. Naštěstí je tu ještě záloha v samotném Wine, takže počkáme.

Jinak, Fedora 32 vypadá moc pěkně. Děláte dobré distro. Po letech jsem znovu dostal pokušení přejít na desktopu z Win10 plně na Linux a zdá se, že tentokrát se mi to povedlo, dříve to prostě nebylo dokonalé. Tentokrát jsem vybíral mezi OpenSUSE, Mint s XFCE, Ubuntu s KDE i GNOME a až Fedora 31 mi dala pocit komfortu.

Ještě bude hodně práce na straně vývojářů třetích stran, než se popasují s Waylandem.. Třeba TeamViewer okamžitě zatuhne.

Takže za mě pochvala! :)

Playonlinux 5 přechází z bashe ve skriptech na JS, to se mi moc nelíbí, tak jsem přešel na Lutris

https://www.root.cz/zpravicky/playonlinux-5-0-alpha-1-bude-mit-skripty-na-githubu/

ByCzech

  • *****
  • 1 831
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Playonlinux 5 přechází z bashe ve skriptech na JS, to se mi moc nelíbí, tak jsem přešel na Lutris

https://www.root.cz/zpravicky/playonlinux-5-0-alpha-1-bude-mit-skripty-na-githubu/

A není v Pythonu nýbrž v Javě


A není v Pythonu nýbrž v Javě

což by kvůli zastarání pythonu2 mohlo být plus, i když ...