Zase redesign?

Zase redesign?
« kdy: 28. 04. 2020, 14:45:38 »
Ahojte,
to proběhl zase redesign? FullHD display je už málo? Nebo proč to tak zúžujete?
R


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2020, 14:47:37 »
Tiež nemám rád toaleťákové weby... Ako toľko miesta na displeji, a oni to dajú do tenkého pruhu.

Re:Zase redesign?
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2020, 15:59:11 »
Není to redesign, je to nějaká menší úprava šířky stránky. Dělalo se to na všech serverech kvůli sjednocení.

Se šířkou textu se podle mě nehýbalo, ta je dlouho stejná. Ta šířka nesouvisí s rozlišením, ale s doporučenou délkou řádku, který se dobře čte. Mít na řádku 400 znaků je velmi nečitelné, existuje typografické doporučení, jaký počet by se neměl překračovat.
« Poslední změna: 22. 06. 2020, 11:44:25 od Petr Krčmář »

Re:Zase redesign?
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2020, 16:29:35 »
To je pěkné, ale fakt by mě zajímalo, jestli se tohle někomu lépe čte.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2020, 16:47:57 »
Cilem bude zabit forum, kdyz se ted bude zobrazovat jen 5 top vlaken :) Nebylo by lepsi volbu sablony nechat na uzivatelech, nekteri jsme radi zasekly na par let starem, ale za to omnoho uzitecnejsim/funkcejsim designu, nez tech modernich telefonnich rozhranich.

Ad vyvojari - to jsou Ti borci, co stoji za tim, ze "zapamatovat" prihlaseni nefunguje jiz nejakou dobu nikde (stridam Lin/Win/Mac).


Re:Zase redesign?
« Odpověď #5 kdy: 28. 04. 2020, 17:05:15 »
Ad vyvojari - to jsou Ti borci, co stoji za tim, ze "zapamatovat" prihlaseni nefunguje jiz nejakou dobu nikde (stridam Lin/Win/Mac).

Ono to někdy fakt fungovalo?

Re:Zase redesign?
« Odpověď #6 kdy: 28. 04. 2020, 17:48:31 »
Chybějícího paddingu jsem si taky hned všiml, je to nahlášené jako chyba. Pět vláken z fóra je rozhodně taky chyba, nahlásil jsem.

Přihlášení na Rootovi funguje spolehlivě, nemusím se opakovaně přihlašovat nikdy. Na fóru se to odhlašuje po změně IP adresy, ale to je nějaká vlastnost SMF a to kolegové nevyvíjeli.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2020, 19:42:57 »
Vzpomněl jsem si, jak "zabili" fórum na Lupě. Perla českého internetu tehdy zemřela.  :-[ Kaluža, Nový hlodač, bubosklad... ach jo

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2020, 20:55:38 »
Cilem bude zabit forum, kdyz se ted bude zobrazovat jen 5 top vlaken :) Nebylo by lepsi volbu sablony nechat na uzivatelech, nekteri jsme radi zasekly na par let starem, ale za to omnoho uzitecnejsim/funkcejsim designu, nez tech modernich telefonnich rozhranich.

uplny suhlas.

1) top 5 vlaken fora -  to koho napadlo to takto hlupo orezat?!?
2) sablona/redesign - este som nezazil redesign na roote aby si ho uzivatelia pochvalovali. preco mate potrebu to stale menit k horsiemu? nerozumiem tomu. ten redesign vam prinesie vyssie trzby, alebo co si od toho slubujete? pozadovali to uzivatelia? bola nejaka anketa? ja som v podstate pasivny uzivatel, takze o mna prakticky nejde. Ak to je vyhodnejsie pre redakciu, nech sa paci.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2020, 21:04:38 »
to zuseni neni urcite "mensi uprava sirky" ale pokud mam pouzit podobne "prehanejici", tak brutalni zuzeni... opravdu se chvili hledal zda se nekde na strance nebo v prohlizeci nezapnul mobilni web, jako aby se na fullhd zobrazila uprostred nudle v 50% velikosti? to rozhodne neni nic pro "lepsi cteni textu", mozna tak pro snadnejsi praci vyvojaru ktera stira rozdil mezi desktop a mobilni verzi, zmena na predchozi verzi mi prisla pochopitelna, takhle zmena ale opravdu pochopeni nema, bouzel :(

aspon ze tech jen 5radku z fora je povazovano za chybu, uvital bych spis aby ta normalni/"vcerejsi" velikost mela pridanou moznost "rozevreni" pro zobrazeni treba poslednich 30...

Re:Zase redesign?
« Odpověď #10 kdy: 28. 04. 2020, 21:37:15 »
Není to redesign, je to nějaká menší úprava šířky stránky. Dělalo se to na všech serverech kvůli sjednocení. Tohle nepožadovala redakce, přišlo to od vývoje a kodérů. To je jejich starost.

Se šířkou textu se podle mě nehýbalo, ta je dlouho stejná. Ta šířka nesouvisí s rozlišením, ale s doporučenou délkou řádku, který se dobře čte. Mít na řádku 400 znaků je velmi nečitelné, existuje typografické doporučení, jaký počet by se neměl překračovat. Opět jsme si to nevymysleli v redakci.

So sirkou textu nemam najmensi problem.. noviny mavaju castokrat aj menej znakov na sirku riadku na to som si uz zvykol, ale:

- preco zobrazovat iba top 5 vlakien fora?
- a to zuzenie zoznamu clankov na hlavnej stranke.... uz predtym bol perex uzsi ako text clanku, teraz je este uzsi, vidime z neho menej textu, ani len obrazok nie je vacsi (okrem prveho clanku) a kazdy clanok iba zbytocne zabera viac miesta na obrazovke na vysku.. a jedina pridana hodnota su sede pasy na obrazovke, ktore sa po novom zjavuju aj v uzkych oknach/obrazovkach kde predtym neboli (napr. sirka 1280)...

Re:Zase redesign?
« Odpověď #11 kdy: 28. 04. 2020, 22:09:34 »
Tak mi to nedalo... a změřil jsem šířku perexu článku pomocí archive org.
664px vs 384px obojí i s 40px paddingem... to mi nepřijde jako "trošku snížit šířku", ale "snížit šířku skoro na polovinu". Předchozí redesign jsem držel hubu, ale tohle je vážně děs...
Celková šířka obsahu (zprávičky a články) 1320px vs 1060. Děkuji že využíváte můj FHD monitor "naplno"

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #12 kdy: 28. 04. 2020, 23:40:43 »

Re:Zase redesign?
« Odpověď #13 kdy: 29. 04. 2020, 00:10:12 »
a btw som si to iba predtym nevsimol, alebo je dalsia novinka ze zoznam najnovsich prispevkov z fora je cachovany a teda na mainpage je neaktualny oproti foru?

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zase redesign?
« Odpověď #14 kdy: 29. 04. 2020, 07:39:29 »
a btw som si to iba predtym nevsimol, alebo je dalsia novinka ze zoznam najnovsich prispevkov z fora je cachovany a teda na mainpage je neaktualny oproti foru?

V predchozi verzi to bylo cachovano cca minutu-dve, nez se napr. zmenilo poradi a zvedl pocet odpovedi.

A pak zde mame dalsi featuru, ze v tom miniprehledu se nezobrazuji vsechny vlakna - typicky jsou skryte ty off-topic/smetiste, ale z nejake politiky i tady tohle vlakno :-)  (jako nic proti.. je to nakonec jejich server)