Chromium na YouTube přehrává VP9 i přes doplněk h264-ify

Dobrý den, mám Chromium 78 a pravděpodobně po smazání /usr/lib/chromium-browser/libpepflashplayer.so  mi youtube videa videa chodí v VP9 (itag 243, vp09). Doplněk h264ify už  aleakchihdccplidncghkekgioiakgal mám dávno. Flash v prohlížeči nehci. Zároveň to chci přehrávat přes h264, protože je méně náročný (především v situaci kdynemám hw dekodér).

Kde je problém, proč to nehraje ?
« Poslední změna: 18. 04. 2020, 00:32:11 od Petr Krčmář »


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:youtube:Chromium přehrává VP9 ačkoli h264-ify
« Odpověď #1 kdy: 17. 04. 2020, 21:54:59 »
To by ale musel zdroj video v H.264 poskytovat. Pokud zdroj video v tomhle formátu nemá, nemůže vám ho do počítače poslat. Jste si jist, že video v tomto formátu u poskytovatele existuje?

Re:youtube:Chromium přehrává VP9 ačkoli h264-ify
« Odpověď #2 kdy: 17. 04. 2020, 22:36:56 »
Samozřejmě že ty mraky vidí co jsem teď přehrál, minimálně 50% má h264 a každé hrálo v VP9.

Zajímalo by mě co se děje na pozadí, jestli h264ify selhal ?

Samozřejmě když otevřu file:///~ukazka.AVC.mp4, tak to browser přehraje (a je mi jedno zda s akcelerací nebo ne.)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:youtube:Chromium přehrává VP9 ačkoli h264-ify
« Odpověď #3 kdy: 17. 04. 2020, 23:21:43 »
Vzhledem k tomu, že neříkáte žádné relevantní informace k vašemu problému, tak vám můžu říct jen obecně, že jsem to dlouho nepoužíval, měl jsem to v prohlížeči vypnuto, ale teď jsem to zkusil a funguje dle očekávání. Jedno a to samé video jede bez h264ify jako VP9 a s rozšířením jako AVC1.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:youtube:Chromium přehrává VP9 ačkoli h264-ify
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2020, 00:00:27 »
nepouzivam chromium, ale zkusil sem ted a funguje to normalne... nemam /usr/lib/chromium-browser/libpepflashplayer.so ani balicek flashplugin* ci pepperflashplugin*, takze postupuj logicky, zkus jinej profil ci jineho uzivatele...


Re:Chromium na YouTube přehrává VP9 i přes doplněk h264-ify
« Odpověď #5 kdy: 18. 04. 2020, 08:50:22 »
Tak jsem zjistil, že jsem měl blokované cookies na youtube a po povolení problém zmizel. Vážně by mě ale zajímalo, jakou to s tím má spojitost...
https://greasyfork.org/en/scripts/8128-youtube-h-264/code
Kod prakticky jen prepisuje funkci  vracejici podporu podpory kodeku, že při argumentu vp9/webM/vp8 vrátí nic, jinak výsledek původní funkce
Kód: [Vybrat]
origFn=prepisovany.fn
prepisovany.fn=(type)=>{
  if(type=="wp9") return '';
  return origFn.fn;
}

Vrtalo mi to hlavou, proč na jiném PC to na youtube jde H264  i s blokovanými cookies (což jsem zjistil, že byla příčina, že to hrálo VP9).
Řešení je použít místo rozšíření H264ify identický userscript h264ify od stejného autora (přes správce userscriptů v rolirozšíření Tampermonkey ; ale chrom by uměl umět i userscripty nativně ) .
Dobré vědět