Jaké multifunkční zařízení?

Jaké multifunkční zařízení?
« kdy: 19. 05. 2011, 13:32:08 »
Manželka si vymyslela, že by potřebovala multifunkční zařízení (tiskárna, scanner, kopírka). Ona používá Ubuntu, já archlinux.
Od zařízení očekávám, že bude fungovat spolehlivě, na síti (je jedno, jestli wifi anebo LAN) a bude snadná instalace. Tiskárna tedy bude síťová. Scanner bych preferoval, buď aby oskenované obrázky byly dostupné přes ftp, přes paměťovou kartu, anebo aby je zařízení posílalo na email. Pokud byste měli tip na ověřené zařízení, které funguje přes sane, tak proč ne, ale toto řešení nepreferuji.
Co byste mi doporučili?

Děkuji.


Dreit

Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2011, 18:37:07 »
Nemůžu se bránit a musim zmínit Samsung SCX-4500, konečně něco co pod tučňákem funguje dobře, jak v sane, tak i jako tiskárna, případně existuje i síťová varianta, jestli se nepletu, tak s wifi a je to snad SCX-4500W. A ten design, krásná hračka ;)  Ale co, jak a kam ukládá ta síťová varianta netuším, mám normální a pod postelí se brzo snad rozhučí print server (jen vědět jak na to sane po síti a nic mi nebrání).

Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #2 kdy: 19. 05. 2011, 20:27:25 »
Dobré skúsenosti mám s tlačiarňami HP, i keď niektorí na ne nadávajú, moja je už roky pripojená cez môj domáci server, SANE som na nej trošku skúšal (bez úspechu), ale zatiaľ nebola potreba nič scanovať, preto to nechávam plávať.
Väčšina sieťových tlačiarní vie scanovať cez ftp alebo samba, na malom displeji sa to nastavuje dosť obtiažne a aplikácie bývajú iba pod M$ windoze, ale už som videl aj tlačiareň s web-rozhraním, asi by som hľadal tým smerom.

VK

Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #3 kdy: 19. 05. 2011, 23:58:21 »
Odzkoušeno mám v práci HP LaserJet M2727nf a HP LaserJet M1536dnf. To první funguje naprosto bezproblémově včetně scanneru (máme už delší dobu), to druhé je ještě trochu "zelené", takže např. v Mandrivě 2010.2 a asi i v dalších distrech která nemají poslední verzi hplip ještě plně nefunguje (funguje jenom tisk), ale nejnovější verze hplip by měla být bez problému. Používá se tedy hplip a sane, ale obě zařízení mají podavač, takže se jen klikne a už to frčí :-)

Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #4 kdy: 20. 05. 2011, 06:28:37 »
Zapoměl jsem dodat, že také významným způsobem rozhoduje cena. Takže, zařízení za 10 tisíc je hodně.


Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #5 kdy: 20. 05. 2011, 06:31:36 »
Canon MP190 + Mandriva2010  taky 100% funkční a cena kolem 1000 kč

Michal ZOBEC

  • *
  • 33
  • IT Consultant & Architect & Developer
    • Zobrazit profil
    • Michal ZOBEC LinkTree
    • E-mail
Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #6 kdy: 20. 05. 2011, 14:15:01 »
síťové multifunkce hp mají webové rozhraní kde se to nastavuje. já třeba scanuju přes web rozhraní. profesiální modely s dovětkem pro umí posílat maily (určitě) a snad i ukládat na síťové složky (ftp přímo asi ne).

každopádně s hp jsem spokojen, ale jsem windows user.
Michal ZOBEC
OnPremise & Cloud IT Consultant & Architect & Developer.
More: https://zob.ec/mylinktree

fjed

Re: Jaké multifunkční zařízení?
« Odpověď #7 kdy: 20. 05. 2011, 19:17:29 »
Nezminil jste jestli ma byt tiskarna barevna ci mono. Kazdopadne loni jsem resil obdobny problem. Zkusil a nasledne zustal jsem u brother dcp-7045n za par korum mono multifunkce tisk a scanovani v linuxu bez sebemensich problemu, brother ma na webu ovladace ke vsemu a nedavno jsem u zakaznika zprovoznil nejaky obdobny model od HP a tez bez komplikaci.