Distribuce jako tenký klient pro RDP

mart1

Distribuce jako tenký klient pro RDP
« kdy: 05. 03. 2020, 18:54:26 »
Ahoj.

Máte odzkoušené nějaké dobré distro na náhradu Win think clientu ?  Jde o to rozpohybovat pár kousků co je od HP postavených na WIN7.
Není na tom problém rozběhnout funkční těžkopádné distro a okuchat ho. Ale dával by jsem přednost něčemu co už někdo udělal a nebude s tím moc práce.   Čekám od toho něco obdobného jako u toho původního HP.
Jen RDP možnost ssh se na to připojit a případně editovat. Možnost instalace na HDD  a  aby do toho nemohl uživatel zasáhnout  takovej "kiosek" mód.   Jde vlastně jen o firemní  zahnání paniky ohledně ukončení podpory Win7.

Díky za radu. Thinstation není úplně to ono hledám něco opravu rychlého a malého. 
« Poslední změna: 05. 03. 2020, 19:15:12 od Petr Krčmář »


rr-zz

Re:Distribuce jako tenký klient pro RDP
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2020, 20:48:08 »
cca před 15 lety jsme měli ve firmě nějaké terminály od Siemense kam kolegové nahráli to co sháníš..  Všechno bylo na 64MB CF kartě..   boot a za pár sekund tam skočilo rovnou přihlášení na RDP server.. fungovala i připojená laserová tiskárna.
Jenže i kdybys měl zabil tak si už na podrobnosti nevzpomenu..  nicméně ještě nedávno jsem v někde v šuplíku viděl tu CF kartu tak jak jsem jí vytáhnul když jsem ten terminál vyhazoval...  Pokud nikdo nic neporadí tak se po tom podívám, ale už to bude prehistorie.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce jako tenký klient pro RDP
« Odpověď #2 kdy: 05. 03. 2020, 21:27:27 »
teoreticky: alpine base + x11 + freerdp, nepouzit zadnem DE/WM, ale poustet primo ten freerdp client rovnou s parametrama spojeni a ve fullscreenu

vlna

Re:Distribuce jako tenký klient pro RDP
« Odpověď #3 kdy: 05. 03. 2020, 22:50:14 »
A nemá HP pro ty svoje tenké klienty i linuxové image - nějaké tenké klienty od HP jsem provozoval (už je to hodně dlouho) a měli k dispozici verze s Linuxem i s Windows.

Re:Distribuce jako tenký klient pro RDP
« Odpověď #4 kdy: 05. 03. 2020, 23:42:23 »
Zkušenost s dotazovaným řešením nemám, nicméně při výběru doporučuji bedlivě pohlídat, aby RDP klient podporoval H.264. Mnohé linuxové klienty to nepodporují a uživatelský dojem s prací na dálku se tím značně degraduje, znatelně víc se vše seká.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Distribuce jako tenký klient pro RDP
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2020, 01:31:51 »
Stejně jako u téměř jakéhokoli jiného dotazu na distribuci: Debian. Základní instalace neobsahuje vlastně nic, doinstaluješ Xka a oblíbeného RDP klienta.