Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #45 kdy: 04. 03. 2020, 21:07:42 »
Fakt se tu nenecham urážet, to je už hodně přes limit !!!!!

To chce klid. Pánové pouze nevhodnou formou říkají "nemám zájem / nemám na to peníze" a skrývají to za to, že to neprodáte.
Jinymi slovy zavist a neprejicnost je mocna.


rr-zz

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #46 kdy: 05. 03. 2020, 21:17:11 »
jasně. na ebay se prodávají za 15.000-30.000 ale ještě se žádný neprodal.
Bodejď by je za tolik nezkoušeli prodat když AMD 3. generací Ryzenů z tohohle a podobnejch Intel úletů udělalo trofej k vystavení na poličku.
Jsem na intel řádně naštvanej, takže to může vypadat že dehonestuju zakladatele vlákna, ale můj hněv jednoznačně směřuje k těm kokotům co z nás ty roky tahali prachy a ještě pořád si neumí uvědomit realitu..

Nebo někdo máte pocit že tohle opravdu stojí za ty peníze ??  Dneska ? V provnání třeba s R7 3900X ??
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-6950X-vs-AMD-Ryzen-9-3900X/2792vs3493


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #47 kdy: 05. 03. 2020, 22:04:57 »
jasně. na ebay se prodávají za 15.000-30.000 ale ještě se žádný neprodal.  [...]
ta probihajici aukce (s kterou mimonsky argumentoval na zacatku jeden z fuckeru kdy byla cena $350+ignoroval_postovne/poplatky) je aktualne na $476 a stale zbyvaji 3dny a pripominam ze je to bez desky a bez 32GB RAM...

[...]Jsem na intel řádně naštvanej, takže to může vypadat že dehonestuju zakladatele vlákna, ale můj hněv jednoznačně směřuje k těm kokotům co z nás ty roky tahali prachy a ještě pořád si neumí uvědomit realitu..
zaloz si blog "Sem nastvanej na Intel", nebo zaloz vlakno "Taky jste nastvany na Intel?", protoze vylejvat si zlost v prodejnim vlaknu je opravdu na hlavu... ze existuje Ryzen uz bylo receno, pripadny kupec pokud by to predtim nevedel uz tedy informaci ma, dale je zbytecne to tady okecavat...

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #48 kdy: 05. 03. 2020, 23:35:10 »
Nebo někdo máte pocit že tohle opravdu stojí za ty peníze ??  Dneska ? V provnání třeba s R7 3900X ??

Je zajímavé, že vždy vyhrávají hlavně ve vícevláknovém testu. Přitom pro většinu prací stačí tak čtyři, šest jader a pak už je důležitější výkon na vlákno, než součet. K čemu jsou jádra, když je většinu času nemáte čím nakrmit a stejně zahálejí? Dále se zcela ignoruje syntetický výkon a uživatelský dojem. Čipsety pro AMD nejsou dnes taková katastrofa, jako to bývalo, přesto porovnávat výkon bez čipsetu jen na hrubých početních operacích je neúplné - stejně jako hodnotit auto čistě podle motoru, ale opomenout, že bez kvalitní převodovky jde výkon vniveč.

Fascinuje mě nabubřelost některých lidí, kteří si myslí, že jedině oni našli kámen mudrců a ti, kteří kupují něco jiného jsou jen tupci.

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #49 kdy: 06. 03. 2020, 07:40:35 »
Je zajímavé, že vždy vyhrávají hlavně ve vícevláknovém testu. Přitom pro většinu prací stačí tak čtyři, šest jader a pak už je důležitější výkon na vlákno, než součet.

Otazka je, kolik z toho vykonu zustane, kdyz se aplikuji vsechny bezpecnostni opravy intel procesoru a kolik novych bezpecnostnich problemu, ktere snizi vykon se jeste najde.

Je taky dulezita cena. Za kolik by u Intelu byl dobry 6ti jadrovy procesor, kdyby AMD neuvedla ZEN?
Ivy Bridge mel dost podobny vykon jako mnohem madsi procesory.

vykon na jadro se vetsinou meri na jednom vlakne a pokud zatizim jadra dve nebo vic, tak i u intelu jde vykon na jadro dolu.

Taky mi vadi, jak Intel znaci spotrebu procesoru. Kdyz uz uvadi typickou, tak bych byl rad, aby tam byla i ta maximalni.

Proto jsem delal upgrade na AMD. Naposled jsem mel AMD procesor tak pred 20ti lety. Vybiram podle aktualnich vysledku a podminek, ktere jsou u Intelu tragicke a jedine co jim mozna zustava je vyssi vykon na jedno jadro, pokud pouziju pouze JEDNO vlakno. Na to by mi s nadsazkou stacilo Pentium 4:).


Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #50 kdy: 06. 03. 2020, 08:41:51 »
Fascinuje mě nabubřelost některých lidí, kteří si myslí, že jedině oni našli kámen mudrců a ti, kteří kupují něco jiného jsou jen tupci.

Jaké to je být fascinován sám sebou?

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #51 kdy: 06. 03. 2020, 09:40:47 »
Je taky dulezita cena. Za kolik by u Intelu byl dobry 6ti jadrovy procesor, kdyby AMD neuvedla ZEN?
Ivy Bridge mel dost podobny vykon jako mnohem madsi procesory.
(...)
Taky mi vadi, jak Intel znaci spotrebu procesoru. Kdyz uz uvadi typickou, tak bych byl rad, aby tam byla i ta maximalni.

Souhlas, s obojím. Jsou však lidé, kterým tyto argumenty nic neříkájí. Počítám se k nim, takže chápu, že jsou i další. Asi je jich i dost, když se intel stále prodává.

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #52 kdy: 06. 03. 2020, 19:26:50 »
Nebo někdo máte pocit že tohle opravdu stojí za ty peníze ??

Záleží na souvislostech. Nový počítač bych si na tom nestavěl. Na druhou stranu velká část desek pro LGA 2011-3 je pro dva procesory. Mít doma takový počítač osazený jen jedním CPU, tak dokoupení ještě jednoho může být zajímavá možnost, jak zvýšit výkon.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #53 kdy: 06. 03. 2020, 19:53:04 »
[...] Čipsety pro AMD nejsou dnes taková katastrofa [...]
ano, zato cipsety pro Intel jsou ;-)
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/neopravitelna-chyba-v-cipovych-sadach-od-intelu

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #54 kdy: 06. 03. 2020, 21:27:51 »
ano, zato cipsety pro Intel jsou ;-)
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/neopravitelna-chyba-v-cipovych-sadach-od-intelu

Mě to třeba nechává ledově klidným. Předpokládám, že podobné chyby mají všechny čipsety. Ostatně izraelské firmy umějí dekódovat i apple produkty a dost pravděpodobně využívají podobné slabiny. Všechny chyby Intelu jsou vážné, ale po nějakém čase je zafixují. V mezičase se necítím ohrožený, protože zneužitelné jsou jen ve velmi specifických situacích. Mitigace chyb u sebe všude vypínám, zpomalují a reálný přínos pro mě je nulový.

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #55 kdy: 07. 03. 2020, 11:20:21 »
ano, zato cipsety pro Intel jsou ;-)
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/neopravitelna-chyba-v-cipovych-sadach-od-intelu

Mě to třeba nechává ledově klidným. Předpokládám, že podobné chyby mají všechny čipsety. Ostatně izraelské firmy umějí dekódovat i apple produkty a dost pravděpodobně využívají podobné slabiny. Všechny chyby Intelu jsou vážné, ale po nějakém čase je zafixují. V mezičase se necítím ohrožený, protože zneužitelné jsou jen ve velmi specifických situacích. Mitigace chyb u sebe všude vypínám, zpomalují a reálný přínos pro mě je nulový.

Nereaguji, ze bych vam to chtel rozmlouvat, ale pokud nekdo mysli, ze je vypinani zaplat dobry napad, tak at se nad tim nejdriv zamysli a zkusi precits treba  https://en.wikipedia.org/wiki/Meltdown_(security_vulnerability)

Predpoklad a realne dokumentovana CVE jsou trochu rozdil a pokud by neco takoveho melo AMD tak jsem si jistej, ze na tom v Intelu horecne pracuje docela velky tym. Zatim moc vysledku nema.

Re:Prodám 10 jádrový i7-6950X se základní deskou a 32GB RAM
« Odpověď #56 kdy: 24. 03. 2020, 15:27:32 »
Prodano