Doporučte plně pasivní notebook

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #30 kdy: 03. 03. 2020, 20:45:09 »
Zvaž použití tabletu, ke kterému si přikoupíš bluetooth plnohodnotnou klávesnici. Třeba já mám tenhle https://cz.gearbest.com/android-tablets/pp_009744086679.html má 8 GB ram, 256 GB SSD, Celeron, běží na něm windows a je za necelých 9 000 Kč.

Tenhle Celer je Gemini Lake...
Jak by si pomohl?

Bude mít funkční zařízení splňující jeho požadavky.

Tak si jeste jednou ten dotaz precti...

Precetl jsem si ho znova a pozadavky to splnuje, jako jedina rada zde.

 ;D ;D ;D


Ano, myslím ten normální. Teorticky by to mohlo jít poštelovat v BIOSu + vlastní fancontrol, jde-li to. Není to zdaleka ideální, jak jsem psal. Ještě je šance, že se v blízké době něco objeví, ale..

Ten můj odkaz vede na ten XPS 13 9365 (nevšiml jsem si, že jsi ho odkazoval) a ten větrák nemá.
ten tvuj odkaz sice vede na 9365 ale verzi 2019 kde je 8gen CPU a tenhle model uz prave vetrak ma, ty odkazy co sem daval resi 9365 verze 2018 s 7gen CPU a ten vetrak nema :-)

A jsi si tím jistý? Všude jsem našel, že i ten 5W Amber Lake-Y měl být jen refresh a tedy bez větráčku.

Mají ho třeba i tady v seznamu - https://www.ultrabookreview.com/6520-fanless-ultrabooks/


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #31 kdy: 03. 03. 2020, 20:49:09 »
Zvaž použití tabletu, ke kterému si přikoupíš bluetooth plnohodnotnou klávesnici. Třeba já mám tenhle https://cz.gearbest.com/android-tablets/pp_009744086679.html má 8 GB ram, 256 GB SSD, Celeron, běží na něm windows a je za necelých 9 000 Kč.

Tenhle Celer je Gemini Lake...
Jak by si pomohl?

Bude mít funkční zařízení splňující jeho požadavky.

Tak si jeste jednou ten dotaz precti...

Precetl jsem si ho znova a pozadavky to splnuje, jako jedina rada zde.

ehm...
- v "zadani" je 4x zminen notebook, jak takove zadani muze splnit tablet? ;-)
- zminuje ze dost pise a predstava ze bude muset pokazde vyndavat tablet, nejak ho naraficig, k nemu klavesnici...
- sice pise ze vykon moc neresi, ale kdyz mel Core(M) tak prechod na Celeron kdo vi zda by vykon resit nezacal...
- LCD pise ze ma 13.3 a prijde mu ideal ty doporucujes 11.6
- pak chce bezproblemovej chod pod Linuxem a ty pises ze tam bezi Windows (zkousel si na tom aspon USBLive Xubuntu zda to startuje a jak se to chova?)
- dale pise ze ma jit o hlavni stroj, to si jako tablet s externi klavesnici vazne predstavit nedokazu (jako obcasne nouzove reseni samozrejme ano)

jako perlicka pises ze tva rada jedina odpovida pozadavkum, pritom to co sem psal kousek vejs naopak odpovida... ;-)

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #32 kdy: 03. 03. 2020, 21:17:15 »
ja uvazuju o chromebooku a na nej vrazit linux, asi s croutonem.

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #33 kdy: 03. 03. 2020, 21:28:15 »
Jenže co klávesnice... navíc dneska se dají koupit i slušné laptopy celkem levně.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #34 kdy: 03. 03. 2020, 21:36:03 »


qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #35 kdy: 03. 03. 2020, 22:42:54 »
Zvaž použití tabletu, ke kterému si přikoupíš bluetooth plnohodnotnou klávesnici. Třeba já mám tenhle https://cz.gearbest.com/android-tablets/pp_009744086679.html má 8 GB ram, 256 GB SSD, Celeron, běží na něm windows a je za necelých 9 000 Kč.

Tenhle Celer je Gemini Lake...
Jak by si pomohl?

Bude mít funkční zařízení splňující jeho požadavky.

Tak si jeste jednou ten dotaz precti...

Precetl jsem si ho znova a pozadavky to splnuje, jako jedina rada zde.

ehm...
- v "zadani" je 4x zminen notebook, jak takove zadani muze splnit tablet? ;-)
- zminuje ze dost pise a predstava ze bude muset pokazde vyndavat tablet, nejak ho naraficig, k nemu klavesnici...
- sice pise ze vykon moc neresi, ale kdyz mel Core(M) tak prechod na Celeron kdo vi zda by vykon resit nezacal...
- LCD pise ze ma 13.3 a prijde mu ideal ty doporucujes 11.6
- pak chce bezproblemovej chod pod Linuxem a ty pises ze tam bezi Windows (zkousel si na tom aspon USBLive Xubuntu zda to startuje a jak se to chova?)
- dale pise ze ma jit o hlavni stroj, to si jako tablet s externi klavesnici vazne predstavit nedokazu (jako obcasne nouzove reseni samozrejme ano)

jako perlicka pises ze tva rada jedina odpovida pozadavkum, pritom to co sem psal kousek vejs naopak odpovida... ;-)
Kdyz k tomu pricvaknes klavesnici, je to notebook, nic naraficovat nemusi, kdyz chce hodne psat doporucuji plnohodnotnou velkou kvalitni bluetooth, chce to spis mensi, vykon ho nezajima, a hlavne, nema to vetrak, je to tissi. Podminky splneny. V dobe kdy ja jsem mu tohle poradil jsem byl jediny kdo mu poradil neco, co splnuje jeho pozadavky.

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #36 kdy: 03. 03. 2020, 22:50:40 »
Jenže ono to požadavky nesplňuje, ale chápu, že je to těžké.  :D

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #37 kdy: 03. 03. 2020, 23:00:17 »
Kdyz k tomu pricvaknes klavesnici, je to notebook, nic naraficovat nemusi, kdyz chce hodne psat doporucuji plnohodnotnou velkou kvalitni bluetooth, chce to spis mensi, vykon ho nezajima, a hlavne, nema to vetrak, je to tissi. Podminky splneny. V dobe kdy ja jsem mu tohle poradil jsem byl jediny kdo mu poradil neco, co splnuje jeho pozadavky.

ok... tak pro zjednoduseni: ehm...
- zminuje ze dost pise a predstava ze bude muset pokazde vyndavat tablet s nekvalitni pricvaklou klavesnici, nebo naraficit tablet a k nemu externi klavesnici...
- sice pise ze vykon moc neresi, ale kdyz mel Core(M) tak prechod na Celeron kdo vi zda by vykon resit nezacal...
- LCD pise ze ma 13.3 a prijde mu ideal ty doporucujes 11.6
- pak chce bezproblemovej chod pod Linuxem a ty pises ze tam bezi Windows (zkousel si na tom aspon USBLive Xubuntu zda to startuje a jak se to chova?)
- dale pise ze ma jit o hlavni stroj, to si jako tablet s externi klavesnici vazne predstavit nedokazu (jako obcasne nouzove reseni samozrejme ano)

5R

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #38 kdy: 04. 03. 2020, 02:46:39 »
Surface Book 2 s Core-i5 je normalny notebook s cisto pasivnymi prvkami. Konfiguracie s Core-i7 uz maju chladenie aktivne.

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #39 kdy: 04. 03. 2020, 07:44:03 »
Psaní na tabletu s externí klávesnicí může být vněkterých případech pohodlnější, protože si mohu obojí umístit nezávisle na sobě. Klávesnice vůbec nemusí být “nekvalitní a přicvakávací”. Ale je to samozřejmě otázka podrobnějších preferencí tazatele.

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #40 kdy: 04. 03. 2020, 18:30:30 »
Kdyz k tomu pricvaknes klavesnici, je to notebook, nic naraficovat nemusi, kdyz chce hodne psat doporucuji plnohodnotnou velkou kvalitni bluetooth, chce to spis mensi, vykon ho nezajima, a hlavne, nema to vetrak, je to tissi. Podminky splneny. V dobe kdy ja jsem mu tohle poradil jsem byl jediny kdo mu poradil neco, co splnuje jeho pozadavky.

ok... tak pro zjednoduseni: ehm...
- zminuje ze dost pise a predstava ze bude muset pokazde vyndavat tablet s nekvalitni pricvaklou klavesnici, nebo naraficit tablet a k nemu externi klavesnici...
- sice pise ze vykon moc neresi, ale kdyz mel Core(M) tak prechod na Celeron kdo vi zda by vykon resit nezacal...
- LCD pise ze ma 13.3 a prijde mu ideal ty doporucujes 11.6
- pak chce bezproblemovej chod pod Linuxem a ty pises ze tam bezi Windows (zkousel si na tom aspon USBLive Xubuntu zda to startuje a jak se to chova?)
- dale pise ze ma jit o hlavni stroj, to si jako tablet s externi klavesnici vazne predstavit nedokazu (jako obcasne nouzove reseni samozrejme ano)
Shrnul jsi to dobře :).

Ještě jednou díky všem. Aktuální výkon je naprosto dostačující, ale je pravda, že kdyby byl nižší, mohlo by to začít vadit - hlavně bych si nepomohl. Menší displej by už asi taky vadil (na druhou stranu větší taky nechci, občas s ním cestuji - ostatně proto vypadá (mechanicky) jak vypadá).

Hlavní důvod, proč chci nový stroj je, že ten stávající je už mechanicky v horší kvalitě. Na displeji je tenká fialová čárka (je vidět jen při velmi tmavé scéně na obrazovce) jak jsem na notebook na zemi šlápl, mezi klávesnicí a displejem chybí kousek plastu, konektor napájecího adaptéru vypadává, protože zdířka je už moc "vyčvachtaná",..  no zkrátka chtělo by to nový kus, ale nemyslel jsem tím zrovna downgrade :D. Ale když na trhu není nic, čím bych si pomohl, tak to prostě nechám, dokud bude fungovat a až jednoho dne nenastartuje, tak prostě koupím něco nového a když na trhu nic adekvátního nebude, tak to asi bude muset být nějaký ultrabook s tichým větráčkem, ale zatím k tomuto "extrémnímu řešení" nakloněn nejsem.

Co se psaní týče, tak většinou jsem v posteli, nohy pokrčené, notebook zaklíněn mezi břicho a stehna a píšu (jako třeba nyní), s odpojitelnou klávesnicí bych musel sedět u stolu a to nechci.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #41 kdy: 04. 03. 2020, 18:55:50 »
[...] Ale když na trhu není nic, čím bych si pomohl, tak to prostě nechám [...]
a neprehledl si tohle? protoze jako 2018 model to jeste nektere shopy maji a tezko rict jak jeste dlouho, kdyz bys to odkladal, u XPS je dalsi vyhoda ze ackoliv je to LCD 13" tak tim ze ma ouzkej ramecek to celkove je v podstate rozmer 11" stroje, klavesnice tam bude asi slusna kdyz je XPS (vicemene) primarne zamerene na vyvojare, LCD bude dle PR popisu asi take nadstandardni at jiz barvy(lepsi Dell technologie) ci pozorovaci uhly (resp. proste IPS)

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #42 kdy: 04. 03. 2020, 18:59:25 »
Tak to vyzera, ze moj pasivne chladeny Asus UX305C, si budem musiet setrit aby dlho vydrzal. Baterku som uz menil, par rokov snad este vydrzi, mechanicky je OK (par skrabacov sa mi podarilo vyrobit prave pri tej vymene baterky).
V principe jediny problem ktory mi na nom vadi, je to, ze sa neda nabijat cez USB-C a ja tak pri cestovani musim nosit dve nabijacky. Skoda, ze sa nieco podobne uz nevyraba, 5W CPU ma aj Intel a zda sa mi, ze nedavno vydali nieco podobne aj AMD.   

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #43 kdy: 05. 03. 2020, 13:54:16 »
Sice si hardwarově asi nepolepšíš, ale už půl roku používám https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/series/swift1
a jsem nadevše spokojený.

Je to plně fanless, hliníkový tělo, celkově nepůsobí tak lacině, jako cenovka.
Běží mi na tom out-of-box Manjaro s KDE a po nastavení systemd, aby po 3 hodinách spánku NB probudil a hibernoval, se dá používání tohoto NB s Linuxem, srovnat pohodlností s OSX na macbooku.(v případě setrvání na kernelu 4.XX, na 5.XX zamrzá občas GUI)

Jediný co mě mrzí a trošku omezuje je 4GB RAM, které se dle toho, co jsem zatím hledal, nedají upgradovat.

Nicméně na to terminálování, winboxování a administrování Linuxu to bohatě stačí, zvlášť, když výdrž na baterku hravě atakuje 8 hodin.

BTW:
Plusy: Matný displej(fullhd), dlouhá výdrž na akumulátor, 5GHz wifi, bezproblémový chod na Linuxu, fanless provedení, fajn klávesnice, už mi i spadl z metru a až na prohnutí hliníku na rohu, se nic moc nestalo.

Jediný mínus, kterýho jsem si všiml je, že konektor k nabíjení, má v průměru tak 2,5mm, tudíž se bojím, že ho mohu jakoukoli neopatrnou manipulací urvat.
« Poslední změna: 05. 03. 2020, 13:59:24 od LA_user »

Re:Doporučte plně pasivní notebook
« Odpověď #44 kdy: 31. 03. 2020, 11:48:54 »
Nevím jestli tu zazněl tento model. Každopádně:
https://www.aboutchromebooks.com/qa/how-does-the-pixelbook-core-i5-i7-fanless-stay-cool/

Píšete, že jej používáte k serfování a ke GIMPu. Ten také není problém viz
https://www.reddit.com/r/chromeos/comments/988zw8/quick_question_how_to_add_gimp/

Já jsem donedávna používal Chromebook pixel 2013 s 4gb ram a serfovat se na tom dalo skvěle. V tom je ChromeOS fakt skvěle vyladěný. Jediné co mě vytáčelo, je chybějící tlačítko del. Musíte mačkat shift+backspace. Ale dá se to přežít.