Kam umiestnit kameru?

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kam umiestnit kameru?
« kdy: 10. 02. 2020, 08:42:57 »
Zdravim,
momentalne tahame elektroinstalaciu/datove kable a teda aj IP kamery. Rad by som sa poradil, ci je dobre miesto, ktore som vyznacil (cervena gulicka) na obrazkoch (vid. priloha), kam by mohla byt umiestnena? Jednou z moznosti je takyto typ kamery:
http://www.escadtrade.cz/axis-m3206-lve-robustni-venkovni-ip-kamera-4mpx-s-ir.html
Alebo druhou moznostou je takyto typ kamery:
http://www.escadtrade.cz/axis-m2026-le-mkii-venkovni-4mpx-ip-kamera-h-265-ir-led-wdr-microsd-poe.html
Tuto kameru by som musel ale umiestnit po bokoch. Co si myslite, ktora varianta je vhodnejsia?
Vdaka


Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2020, 09:21:01 »
Zdravim,

a) vzdy je treba davat kamery tak, aby na sebe videly - vyhnete se slepym uhlum. Tudiz do mist, ktera jste oznacil musite dat 2 kamery se zornym uhlem pres 90%
b) nevim kdo vam navrhoval axise, ale dost by se mi pricilo davat vic nez 10kKc za jednu kameru, kdyz obdobna se da koupit za mene nez polovicku ceny. (mrknete na hikvision ci jeste levnejsi ale porad slusna dahua)
c) vyhnul bych se kameram, ktere maji podsviceni pod stejnym krytem jako objektiv - staci lehce zabordeleny kryt a v noci uvidite jenom bilou mlhu, dokud ke kamere nevylezete a kryt nevycistite.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2020, 09:42:44 »
No prave preto som rozmyslal, ci by nestacila len ta jedna (okruhla) kamera, ktora ma zorny uhol 100st. Ak by som pouzil kameru z druheho linku, tak tie by mali byt oproti sebe, ale po rohoch, nie? Skusil som to nakreslit na obrazku

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2020, 10:22:14 »
ja osobne bych sel do vice levnejsich kamer (redundance) nez do jedne drahe 360.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2020, 10:25:18 »
Axis kamery bol len priklad. Pozeral som aj Vivotek/Hikvision. Skor ide o podstatu umiestnenia a typ kamery.


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2020, 16:48:31 »
Ako by ste teda vy rozmiestnili kamery na tych dvoch prilozenych obrazkoch?

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2020, 17:35:49 »
Zvazil bych jeste moznost strcit nejake kamery na sousedni objekty (plot, garaz, ...). Tedy ze by koukaly na dum (jedna kamera na dome vidici i tu druhou ktera je treba na garazi, atd.). Vic by osvetlil vykres 'osazeni do terenu'.

Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2020, 18:23:08 »
kreslite to spatne, jednak tam nepisete orientaci na svetove strany ale nemusite mit redundanci, staci kdyz se budou pokryvat vzajemne v kruhu kazdopadne na prostredek baraku bych to daval jen kdyby to byla severni strana ale realne je to nejhorsi volba - ani s nejakou 110oC stupnovou kamerou to porad nebude ono dal bych to doleva at to vidi na vchodove dvere (pokud to neni zapadni strana) a tu druhou fotku bych resil stejne tj dal bych to na jizni roh te hlidane steny a namiril nad dvere. vyskove co nejvis sice jim uvidite plesky ..

sam mam 30+ kamer a co je k nevire uz dostali jednoho blazna "do vezeni" resp zaznam v rejstriku trestu + podminka.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2020, 19:00:56 »
Tak som urobil obrazky aj s popisom stran a zakreslil kamery, ci by to tak mohlo byt. Co poviete? A hlavne ma zaujima, ci je lepsie zvolit tie "dome" kamery, alebo tie staticke, resp. ktory typ z tych dvoch, ktore som uviedol v prvom prispevku.
« Poslední změna: 10. 02. 2020, 19:05:37 od JurajP »

Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #9 kdy: 10. 02. 2020, 22:04:45 »
o dost lepší ale poslední obrázek by ta kamera asi byla lepši ještě pod stříškou ale až uplně vlevo nad oknem teď tam vidím skoro 90 stupnů jenže u kamery je to uhel na úhlopříčce a ne v tom směru ve kterém to předpokládáte. ten metr doleva vám dost pomůže, i tomu IR přísvitu to pomůže.

přípravu si udělejte na více míst dokupovat můžete postupně třeba synology má licenci za 800kč kamera a dědím je už asi 10 let a pořád fungují. pak už stačí dokupovat. jak psal někdo nademnou, vemte dahua/hik s dělenou čočkou a ir přísvitem jednou za dva měsíce vemete ubrousek a oknočistič a je to. zatímco koupule s ir uvnitř je pozvánka na problémy. sice jsou to kamery za polovic ale nemají třeba zvuk. a zvuk je významnej benefit.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #10 kdy: 10. 02. 2020, 22:28:55 »
pohled z pudorysu by byl lepsi, videlo by se kde je prijezd, stromy, ploty, vchody, okna......

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #11 kdy: 11. 02. 2020, 06:57:23 »
o dost lepší ale poslední obrázek by ta kamera asi byla lepši ještě pod stříškou ale až uplně vlevo nad oknem teď tam vidím skoro 90 stupnů jenže u kamery je to uhel na úhlopříčce a ne v tom směru ve kterém to předpokládáte. ten metr doleva vám dost pomůže, i tomu IR přísvitu to pomůže.

přípravu si udělejte na více míst dokupovat můžete postupně třeba synology má licenci za 800kč kamera a dědím je už asi 10 let a pořád fungují. pak už stačí dokupovat. jak psal někdo nademnou, vemte dahua/hik s dělenou čočkou a ir přísvitem jednou za dva měsíce vemete ubrousek a oknočistič a je to. zatímco koupule s ir uvnitř je pozvánka na problémy. sice jsou to kamery za polovic ale nemají třeba zvuk. a zvuk je významnej benefit.
Dakujem za nazor. Tu kameru, co ste poradili, posuniem viac vlavo. Predpripravu mozem urobit, ale nechcem aby mi trcalo zas moc kamier z domu, aby to nevyzeralo ako Pentagon :D.
Este by ma zaujimalo, aky TYP kamery zvolit, z tychto troch:

1.: https://www.kamery-hikvision.sk/valecek-tubus/6527-ds-2cd1643g0-iz28-12mm-4mpix-ip-venkovni-kamera-h265wdr-120dbicrexirmotor-obj28-12mm-6954273667054.html

2.: https://www.kamery-hikvision.sk/dome-kamery/6732-ds-2cd2765fwd-izs28-12mm-6mpix-ip-ultra-low-light-venkovni-dome-kamera-icr-exir-30m-motorzoom-28-12mm-audio-alarm-6954273679231.html

3.: https://www.kamery-hikvision.sk/dome-kamery/6651-ds-2cd2385fwd-i28mm-8mpix-ip-venkovni-dome-kamera-wdricrexirobj28mm-6954273638085.html

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #12 kdy: 11. 02. 2020, 08:28:56 »
Off-top
Vstavane IRko je mozne uplne vypnut resp. odsuplovat exernym.
Kvalita a dosah neporovnatelna, cena prijatelna.
Umiestnenie lubovolne (aby neoslepoval kameru).
V pripade zaujmu sa rozpisem s vlastnymi postrehmi ..

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2020, 08:34:52 »
Levne kamery s IR ktere jsem videl (=mam je) maji IR reseno zcela nezavisle na vlastni kamere, dokonce to jde uplne trivialne odpojit rozpojenim konektoru uvnitr kamery.

Co musim udelat u garaze je z IR prisvitu zmensit intenzitu (=odpojit nektere LEDky), protoze to sviti moc silne.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umiestnit kameru?
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2020, 09:44:13 »
A co ten typ kamery? Alebo je to jedno?