Thinkpad T420 - invertovaný problikávající obraz

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Thinkpad T420 - invertovaný problikávající obraz
« kdy: 17. 01. 2020, 20:01:08 »
Zdravím, nedávno jsem si koupil repasovnou T420 a brzy jsem začal mít problém s tím, že když mám víko otevřené v určitém úhlu, tak se obraz invertuje a začne velice rychle problikávat. Vypadá to takto:

K tomu, aby se obraz vrátil do normálu, stačí zezadu promáčknout pravý dolní roh víka (z pohledu směrem na displej). Nevíte, čím by to mohlo být? Mám podezření na nějaký uvolněný kabel, ale v té konstrukci příliš nevyznám, tak nevím. Jinak notebook je v záruce, ale do reklamace se moc nehrnu, beru to jako plán B.
Díky. :-)


Re:Thinkpad T420 - invertovaný problikávající obraz
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2020, 20:45:49 »
myslím zrovna v tom místě je LVDS konektor LCD panelu, rozdělat a domáčknout. možná stačí jen demontovat klávesnici

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Thinkpad T420 - invertovaný problikávající obraz
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2020, 20:58:26 »
i kdyz to spis vypada na uvolnenej na strane LCD, resp. spis se obaval nalomeneho, jak pise Fik, zkus odsroubovat prvne klavesnici (sroupky s logem klavesnice) kde "domackni" (ve vyplem stavu) konektor od lcd, asi to bude jedinej sirokej ke kteremu vede kulatej kablik smerem od pantu (ostatni jsou ploche nebo ouzke)

pokud by byl "nedomacklej" na strane LCD tak v zaruce reklamovat, sice jde plast kolem LCD odloupnout, ale ve spodni casti jsou pod samolepkou prouzek na krajich u pantu sroubky a odlepenej prouzek uz po vraceni neni stejnej :)