Linux se neumí připojit k ad-hoc, zkoušeno mode ad-hoc >chybová hláška

1: Snažil jsem se jako bfu s linuxem připojit k adhoc síti v LXDE:_ jsem v systémové liště vybral danouw wifi. po odklepnutí hesla se vůbec nic nestalo, připojen nebyl, ani telefon neukazoval, že by se k němu něco připojilo.
2: Tak jsem popátral v iw config: (druhý příkaz) mode monitor je tam pro ukázku, že to umí i jiné hlášky
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc
"SET failed on device wlan0 ; Device or resource busy."

sudo iwconfig wlan0 mode monitor
Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device wlan0 ; Operation not supported.

Nebo je potřeba nějaké další příkazy?

Samozřejmě jsem zkusil v liště wifi vypnout, dál jsem zkoušel ifconfig  down. ale stále je tam ta hláška. Ani rfkill unblock all
Ani jsem hlášku nevygooglil.
« Poslední změna: 15. 01. 2020, 01:38:41 od Pivotal »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LXDE NEni pro BFU, zkus to v Xfce, Gnome, Mate, Cinnamon, KDE,... nebo moozna v LXDE pres nmtui


Přidám poslední pokus:

Kód: [Vybrat]
sudo iw wlan0 ibss join mojessid 2437  key 0:heslo

command failed: Operation not supported (-95)


Přitom iw  phy0 info hlásí:supported commands join_ibss , Supported interface modes:* IBSS






LXDE NEni pro BFU, zkus to v Xfce, Gnome, Mate, Cinnamon, KDE,... nebo moozna v LXDE pres nmtui

A nemělo vedení plné kecy o tom, že každý má být zastupitelný?  LInuxové věci by měly fungovat bez ohledu na konkrétním prostředí snad...

Navíc KDE a ostatní bych sotva na raspberry rozběhl.

Kromě toho, zatím jsem s ani TEXTOVÝMI nástroji nedostal do ad-hoc modu, tak  výpady o desktopovém prostředí jsou zatím předčasné.ejakulace







Na okraj: stejnou hlášku -95 not supported dostanu po příkazu iw wlan0 set monitor, jenže monitor v suported modes není doopravdy (na doplnění:existuje alternativní firmware/overlay)

 servery měly odstávku v noci???


K jednomu phy jde vytvořit jeden nebo více virtuálních interfaců (které jsou pak v linuxu vidět jako síťová rozhraní, každý má svůj mód). Takže by bylo třeba nejdřív smazat rozhraní wlan0 (které bylo nejspíš vytvořeno v módu managed client) a vytvořit nové v módu ibss. Přibližně:

Kód: [Vybrat]
iw dev wlan0 del
iw phy phy0 interface add wlan5 type ibss
iw dev wlan5 ibss join ...

(netestoval jsem)

Možná ještě před ibss join bude třeba nahodit (ip l set wlan5 up)? Nebo až potom? Nemám po ruce ibss síť na vyzkoušení...


Celkově doporučuji pročíst iw --help (v manpage toho moc není).

Provedeno ifconfig wlan0 down, pkill wpa_supplicant, v liště Turn off wifi

Příkazy zkoušeny: (zkráceno)
Kód: [Vybrat]
sudo iw phy0 add ibss
command failed Device or resource busy (-16)

iw wlan0
command failed: Unknow Error 524 (-524)

Bonus(z minule)
sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc
Error for wirelees request( Set Mode) 8B06
SET failed on device wlan0 Device or resource busy

Nevím, co by dělala babička, kdyby se chtěl přes lištu připojit na wifi adhoc.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
[...] Nevím, co by dělala babička, kdyby se chtěl přes lištu připojit na wifi adhoc.
goto

A tohle ti nefunguje?

Kód: [Vybrat]
$ su
# ifconfig wlan0 down
# iwconfig wlan0 channel 1 essid MYNETWORK mode ad-hoc
# ifconfig wlan0 up

https://wiki.debian.org/WiFi/AdHoc


Jo aha, ty uz jsi to "down" zkousel... tak to v tom pripade uz vim kde je problem a dokazu ti poradit. Je to tim, ze pouzivas nedodelany, nejakym ADHD o vikendu ze srandy ubastleny linuxovy shit. Nepouzivej ho, protoze tohle neni posledni vec na kterou narazis.

To je presne ten duvod proc nepouzivam na desktopu Linux, protoze komunita neni schopna kvalitne zkonstruovat ani jeho elementarni stavebni prvky.
« Poslední změna: 19. 01. 2020, 11:40:38 od PetrK »