U koho registrovat doménu?

U koho registrovat doménu?
« kdy: 13. 05. 2011, 17:50:51 »
dobry den,
chcel by som sa spytat na nejake rady/skusenosti u koho by som si mal registrovat cesku domenu (domena.cz), moje poziadavky su:
dnssec, plna podpora ipv6, moznost vytvorenia min 5 subdomen, moznost nechat si pre domenu vytvorit certifikat pre HTTPS server od startssl.com (neviem ci to nejako suvisi s domenou) ,moznost casto a rychlo menit A zaznam (mam verejnu ale nie staticku ip adresu, meni sa pri restarte routra, asi raz do mesiaca), podporu dyndns klientov nepotrebujem zmenim si ju aj rucne

do uvahy prichadzaju tito

banan
http://domeny.banan.cz

TELE3
http://www.tele3.cz

active24
http://www.active24.cz

konkretne ma pri registratoroch zaujima co najnizsia cena, ci niesu problemy pri prenasani domeny k inemu registratorovi apod
« Poslední změna: 13. 05. 2011, 23:01:54 od Petr Krčmář »


Ahmul

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2011, 18:01:02 »
Tak to chcete webhosting, ne jenom domenu ;)

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2011, 18:05:38 »
nie, praveze mi ide len o domenu.
preco mam platit za to co si mozem nastavit sam a "lepsie"
a na domene chcem mat spustenych omnoho viac sluzieb ako len web :D

E.

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2011, 18:12:21 »
Banan a active24 nedoporucuji... :-X

Fujtajblikznosu

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2011, 18:19:33 »
nie, praveze mi ide len o domenu.
preco mam platit za to co si mozem nastavit sam a "lepsie"
a na domene chcem mat spustenych omnoho viac sluzieb ako len web :D
Jste si jistý, že víte, co vlastně chcete? Pokud chcete pouze zaregistrovat doménu, tak všechny ty vámi popisované služby jsou nepodstatné, to je otázka hostingu... tzv. registrátora domény si vyberte víceméně kteréhokoli (seznam je třeba na nic.cz).


Gazda

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #5 kdy: 13. 05. 2011, 18:39:14 »
Tiež hľadám registrátora pre .cz doménu.
Martin Malý tu kedysi odporúčal Ignum alias domena.cz :http://forum.zdrojak.root.cz/index.php?topic=192.msg534#msg534
Ja som sa ich zákazníkom zatiaľ nestal. Po registrácii poslali nezahešované heslo e-mailom. To samo osebe je bezpečnosté faux pas. Tie heslá snáď majú nezahešované aj v databáze.

Nassir

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #6 kdy: 13. 05. 2011, 18:54:21 »
Cele by som rozdelil na 4 casti:
1) Registrator - ten Vam raz rocne predlzi platnost domeny a skoncili sme. Zozente si kohokolvek zo zoznamu.
2) DNS hosting - pocul som o velkych verejnych menach, ale ked mate vlastny server tak si spustite vlastny dns server. Registrator k vasej domene musi dopisat adresu dns serveru, co bude Vas server - koli dynamickej adrese by som prave tu riesil dyndns nazov nezavisli na vasej domene a tento nazov napisete registratorovi.
dnssec vo vlastnej rezii by mohol byt problem, ale tu sa este velmi neorientujem...
3) Startssl.com si mozete kludne obsluzit aj sam, tam nepotrebujete prostrednika. To skor az pri nejakom "kvalitnejsom" by som riesil firmu.
4) ipv6 a dnssec nema s registratorom vobec nic. ipv6 Vam musi podporovat provider a dns server (koli AAAA zaznamom). Ak si budete DNS robit sam, tak to nebude problem.
Pri castych zmenach ip adresy by mohlo byt zaujimave si nastavit dyndns a na tento zaznam smerovat vase subdomeny. Vdaka tomu by ste na dns serveri nemuseli vobec nic menit, vsetko by za vas urobil dyndns a zaroven by ste mali vlastne pekne nazvy. Nevyhoda je v dlhsom cakani na prvu poziadavku (jeden dns dotaz naviac).

Takze ak uz musite mimo registratora niekomu platit, tak jedine co potrebujete je dns server a to ma kazdy webhosting. Najst najlacnejsi s webovym pristupom k nastaveniam a ste hotovy.

Re: u koho registrovat domenu?
« Odpověď #7 kdy: 13. 05. 2011, 20:28:17 »
Pouzivam subreg.cz, DNS davaji zdarma pro domeny ktere se u nich registruji, umoznuji i spravovat GLUE records. Ceny si porovnej sam, to sem nikdy nezkoumal, jestli zaplatim za domenu 200 nebo 350 korun rocne to je mi fakt jedno (rozdil desetikoruny mesicne fakt neresim)

vlastik

Re: U koho registrovat doménu?
« Odpověď #8 kdy: 14. 05. 2011, 14:18:16 »
Já zase doporučuji web4u.cz, jsem s nimi maximálně spokojený, mám u nich domény a používám i jejich DNS - umí všechny běžné typy záznamů (včetně AAAA,SRV...) a mají DNSSEC.

Re: U koho registrovat doménu?
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2011, 11:24:22 »
Takisto hlasujem za web4u. Mam tam vyse 6 rokov cca 10 cz domen a par eu domen, ipv6 som nikdy nepotreboval, ale podla predosleho zapisku nie je problem. DNS maju s webrozhranim zdarma, cena za domenu obvykla.