Licence pro Windows 10

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #45 kdy: 22. 01. 2020, 21:39:38 »
"Nezapomeňte na to, že jste to Vy, kdo se dovolává platnosti smlouvy - proto taky prokazujete TOTO tvrzení."

Není pravda nejprve musí ten kdo podává žalobu podat "důkazy" jinak vůbec žádný soud nebude, sám jste to napsal...

"najdou u Vás kupu SW, ale zjistí se, že není legální, protože jste ho koupil od někoho, kdo Vás podvedl"

Nesmysl to od koho jsem co koupil nijak neurčuje nakolik je co legální a mimochodem v mém počítači nemá co kdo pohledávat.

Důkazem pro soud bude zadokumentování, že software užíváte (třeba fotka z kavárny) a Vaše odmítnutí prokázat to autorovi.

To, že jste byl podveden nemění nic na tom, že není legální a musíte ho odinstalovat nebo dokoupit a nahradit poškozenému (autorovi) škodu z titulu bezdůvodného obohacení (měl jste z toho neoprávněný prospěch).


rr-zz

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #46 kdy: 22. 02. 2020, 12:55:44 »
pánové bylo to tu napsáno spousta doměnek jak si myslíte že by to mělo probíhat u soudu atp.
Já Vám řeknu jak to chodí v praxi..
Jsme výhradní distributor jednoho grafického SW pro ČR, jeho cena je hodně přes 100k bez DPH.
V SW je od výrobce nasazeno nějaké sledování takže existují reporty kdo, kde a jak často to používá nelegálně. Přesto že jsou nezvratné důkazy o tom že se v dané firmě používá SW nelegálně a distributorovi vzniká nemalá škoda, tak zatím nikdy žádný soud ani žaloba neproběhla.
Dojde na několik upozornění, mailem aby se věc dala  do pořádku (nabídka legální licence, odinstalace sw atp).  a vždycky se to nějak urovná. Občas dojde na dopis od právníků a to vymněknou i nejotrlejší "frajeři").
Nám jako poškozené straně by se ta žaloba absolutně nevyplatila a bylo by to jen mrhání časem a penězma (i když by se to u soudu zřejmě nakonec vyhrálo). Tohle je na dlouhý lokte, dokazování je složitý a když jde do tuhýho tak se vždycka najde nějaká dohoda jak to urovnat.
Z tohohle úhlu pohledu je obava o pololegální aktivaci WIN7-WIN10, nebo jeden Office načerno totálně mimo mísu.. tohle nikoho nezajímá (a Microsoift už vůbec ne po průseru s Mironetem)

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #47 kdy: 11. 06. 2020, 08:13:05 »
Není pravda nejprve musí ten kdo podává žalobu podat "důkazy" jinak vůbec žádný soud nebude, sám jste to napsal...

"najdou u Vás kupu SW, ale zjistí se, že není legální, protože jste ho koupil od někoho, kdo Vás podvedl"

Nesmysl to od koho jsem co koupil nijak neurčuje nakolik je co legální a mimochodem v mém počítači nemá co kdo pohledávat.

To je hodně naivní názor.
Např. tvůrce SW z telemetrie tohoto SW zjistí, že aktualizace si stahuje instance, k níž není evidována licence. To je důkaz nelegálního užití, a postačuje.
To, žes byl podveden, je TVŮJ problém. Vzniká ti povinnost SW odinstalovat nebo licence dokoupit, a pak máš nárok uplatňovat náhradu škody v občanskoprávním sporu vůči tomu, kdo ti ty licence podvodně prodal. Blbé je, že ten v tom momentě v lepším případě už čelí trestnímu stíhání, v horším případě už subjekt nemusí vůbec existovat nebo se po prodejci-fyzické osobě slehla zem.
Tough luck, bite the bullet and fork over the money. Life goes on.

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #48 kdy: 11. 06. 2020, 22:36:10 »
Nemá Microsoft nějaký tool, který má ověřit pravost licence stroje, na kterém se spustí?
Je mi jasné, že to dost možná používá stejné (licenčnímu ujednání neodpovídající?) podmínky aktivace, jako při instalaci, ale zajímalo by mě, co se v takovém případě uživatel dozví (tj. pokud je W10 aktivován OEM klíčem W7 po skončení bezplatného přechodu.

Taky by mě zajímalo, jestli to opravdu je pravda, že dříve W10 aktivovat s W7 klíčem nešly. Znamenalo by to, že Microsoft to později cíleně změnil tak, aby to šlo. To mi právě přijde celé jako hodně divné chování. Myslíte, že to Microsoft třeba dělá aby mohl žalovat kvůli zneužití v případech, kde to pro něj dává finanční smysl? Nebo je to prostě tah pro udržení podílu trhu?
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #49 kdy: 13. 06. 2020, 10:49:52 »
To je konspirační teorie. Je to proto, že údržba několika generací operačního systému je nesmyslně nákladná, a pro ně je výhodnější všechny mašiny se starou verzí bezplatně převést na co nejnovější, generačně shodný. Průšvihy díky neudržovaným starým verzím je špatná reklama a kazí reputaci, a ta má svoji cenu. Mnohem vyšší než nějaký směšný procento nezaplacených licencí.


Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #50 kdy: 14. 06. 2020, 02:04:19 »
Nemá Microsoft nějaký tool, který má ověřit pravost licence stroje, na kterém se spustí?

A z čeho by to asi tak ten tool zjistil? Tool může maximálně ověřit platnost instalačního klíče a aktivace. Jenže můžete mít neplatný instalační klíč a přesto mít licenci v pořádku. Nebo naopak můžete mít platný klíč a licenci neplatnou.

První případ je dokonce cesta, kterou doporučuje Microsoft, když potřebujete provést downgrade operačního systému. Máte si pořídit klíč odkudkoliv a v případě problémů s aktivací instalaci zaktivují po telefonu.

Druhý případ může nastat např. pokud si odnesete instalační klíč ze školy a nemáte na užívání právo (nemáte nárok na akademickou licenci).

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #51 kdy: 14. 06. 2020, 17:36:46 »
No, pamatuji si, že kdysi v době snad XP jsem vídal reklamní spoty, něco na způsob "určitě máte cracklé windows a shoří vám kvůli tomu počítač, otestujte si pravost vašeho systému na www....".
Kdyby tenhle tool existoval, jakože zjevně už neexistuje, případ řešený v tomto threadu by bylo odhalit triviální, stejně tak přítomnost populárních cracků. Licenci odnesenou ze školy by to taky odhalilo, za předpokladu, že uživatel to používá, protože se chce skutečně dozvědět, zda má legální nárok to používat a tudíž by byl pravdomluvný.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

Re:Licence pro Windows 10
« Odpověď #52 kdy: 14. 06. 2020, 21:12:52 »
No, pamatuji si, že kdysi v době snad XP jsem vídal reklamní spoty, něco na způsob "určitě máte cracklé windows a shoří vám kvůli tomu počítač, otestujte si pravost vašeho systému na www....".
Kdyby tenhle tool existoval, jakože zjevně už neexistuje, případ řešený v tomto threadu by bylo odhalit triviální, stejně tak přítomnost populárních cracků. Licenci odnesenou ze školy by to taky odhalilo, za předpokladu, že uživatel to používá, protože se chce skutečně dozvědět, zda má legální nárok to používat a tudíž by byl pravdomluvný.

Myslíte tím tu hlášku "Pravděpodobně jste se stali obětí počítačové kriminality"? Na kterou pak byly od MS vydány oficiální postupy, jak se jí zbavit v případě, že jste si byl jistý, že licenci máte v pořádku? ...tak jestli máte na mysli toto, tak to byla jen kontrola profláklých instalačních čísel, nic víc.