Jsem hacker?

Jsem hacker?
« kdy: 11. 12. 2019, 00:25:57 »
Ahoj, zajímalo by mne zda jsem hacker? (je to hloupá otázka, ale myslím ji vážně)

Na ip adrese, kterou jsem schopen otevřít z prohlížeče se mi zobrazí dvě pole a já je vyplním první hodnotou admin druhé rovněž hodnotou admin jsem hacker? porušil jsem tím něco nebo dělám tím něco špatného?

Na ip adrese, kterou jsem schopen otevřít z prohlížeče se mi zobrazí dvě pole a já je vyplním první hodnotou admin druhé rovněž hodnotou admin následně kliknu na DHCP server a vyměním hodnotu DNS jsem hacker? porušil jsem tím něco nebo dělám tím něco špatného?

Když něco takového najdu a chtěl bych upozornit majitele zařízení, jakou formu zvolit?
Mně se třeba líbí forma změny DNS serveru aby jej odkázal na mou stránku jasně upravenou kde by měl napsáno jsi trouba změň si heslo! a návod jak ten stav opravit.

V principu mi jde o to, že když by někdo měl takové zařízení ve stejné síti a někdo pro mne nedobrý by jej napadl tak je pro mne takové zařízení bezpečnostním rizikem.

Jak bych se měl správně zachovat podle vás?


Re:Jsem hacker?
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2019, 01:36:32 »
Najdi si holku.

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem hacker?
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2019, 02:42:22 »
Když je přístup nechráněný, nebo snadný, tak to neznamená přístup oprávněný. To snad tak nějak dá rozum, ne? Zbytek nekomentuju.

Re:Jsem hacker?
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2019, 05:34:27 »
Ano, jsi, ale totální beginner. Ovšem co ještě jsi (např. osel, idiot, kdoví co ještě ) kvůli tomu, že si to potřebuješ ověřit od lidí, to jsi zjevně taky.

Re:Jsem hacker?
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2019, 07:38:09 »
Právně to bude asi podobné, ale nejsem právník.
Morálně je to snad jasné.
To, že vidím na ulici opřené kolo, neznamená, že je moje.
To, že nejsou zavřené dveře u cizího bytu, neznamená, že si tam můžu dělat co chci.
Slušný člověk ctí osobní vlastnictví. A to ne jen to svoje.
Hacker nejsi, jen tě rodiče vychovali divně, když se na to musíš ptát...


Re:Jsem hacker?
« Odpověď #5 kdy: 11. 12. 2019, 08:19:35 »
Když říkáte, že tu otázku myslíte vážně…

Hacker nejste. Porušujete zákon (neoprávněně nakládáte s cizím IT zařízením).

Upozornit byste měl majitele zařízení, a to tak, aby pochopil, v čem je problém a jak ho má napravit – tj. vysvětlit mu to buď osobně nebo písemně (např. e-mailem). Změnou DNS serveru toho rozhodně nedosáhnete – pokud by dotyčný z toho, že mu přestane fungovat internet, odvodil, že mu možná někdo změnil nastavení DNS serveru, bude mít takové znalosti, že snad nenechá takovéhle nastavení routeru.

V principu mi jde o to, že když by někdo měl takové zařízení ve stejné síti a někdo pro mne nedobrý by jej napadl tak je pro mne takové zařízení bezpečnostním rizikem.
Pak ale máte špatně zabezpečená svá zařízení. Protože ve stejné síti mohou být lépe zabezpečená zařízení, které ovládá útočník, dokonce v té síti může být legitimní uživatel, který zároveň bude útočníkem. Pokud vám tedy jde o vaši bezpečnost, starejte se o svá zařízení, ne o cizí.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem hacker?
« Odpověď #6 kdy: 11. 12. 2019, 09:16:25 »
Hacker je nekdo, kdo se zajima o technologie a jak veci funguji. To ze umite napsat 2x admin z vas hackera neudela. Dnes se hacker chape trochu jinak.
Ale ani v novem vyznamu hacker nejste, protoze jste pro kompromitaci systemu neudelal nic, nez pouzil vlastni ruce.


Ale protoze to chapu jako (hloupy, ale mysleny vazne) trolling, tak napisu HAHAHAHA.
-K-