Mapování disků v Linuxu

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2019, 09:20:19 »
jaka verze Debianu? jeste zkusit to pripojovat jinam nez do /media


Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 03. 12. 2019, 09:59:20 »
wheezy
a skusal som aj do /data
a veru mas pravdu tam ked dam len nofail tak to spusti a funguje to pekne odpojim disk ide dalej hned ziadne zakanie...

ked dam timeout tak vyhodi hlasku co predtym takze len bez timeout...

idem teda to prekopat a teda aj ten virtualny disk musim dostat teda do /data aby nebol problem....

troska to potrva lebo to ej disk s virtualkami a musm to teda presenut tie virtualky....


jaka verze Debianu? jeste zkusit to pripojovat jinam nez do /media

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 03. 12. 2019, 22:39:53 »
Wheezy tedy Debian7?? no to radeji priste pis jako prvni :-) vis ze uz ma 1.5roku po EOL? ja to tedy zkousel nez si to napsal v Debian10 a tam mi funguje nofail i do /media i to (pochopitelne) uz zna parametr x-systemd.device-timeout i kdyz je mi "zahadou" ze at nastavim jakejkoliv timeout nebo ten parametr nedam vubec, stejne to bez pritomnosti disku/oddilu pokracuje v boot okamzite, jen pri pokusu me "zaskocilo" (pri zkouzce bez nofail a x-systemd.device-timeout) ze do emergency me to sice chtelo hodit po 1.5minute, ale oznamilo ze root nema heslo a po enter to zkouselo startovat dal, coz me za 1.5m chtelo hodit do emegency a tak porad dokola, nepomohlo ani Grub/Advanced/jadro-recovery, protoze i v tom rezimu to zkouselo pripojit neexistujici oddil a take rvalo ze neni root heslo, takze sem musil z LiveISO upravit na disku fstab (kde me opet "zaskocilo" ze balicek lvm2 nebyl predinstalovan, takze ho nejdriv musel doinstalovat) a po restartu do disku nastavit heslo pro root a pak teprve emergency zaclo fungovat...

Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 06. 12. 2019, 12:04:45 »
ano debian 7.. ano som si vedomy toho ze je to EOL :) mam to vazne len ako zaklad na virtualky a mam tam phpvirtualbox a proste vsetko ako ma byt a na novy virtualbox6 este nie je phpvirtualbox tak sa mi to nechce prerabat ked nebudem mat php pristup a graficky instalovat zaklad nechcem... ale uz virtualky niektore mam debian10  :) ale pre bezpecnost tento zakladny system debian7 nema pristup na internet takze je to koser ovladam ho len vnutorne...

teraz k veci spat no bude to asi tou starou verziou ze to nejde v media...
ale tak nevadi super ze sme to vyriesili v data a uz v media som si nechal len tie virtualky a tiem am na intel ssd starsom a to aj ked odide budem tam musiet ist... to az tak nevadi niekedy to mozno prehadzen....
ale na tom celom tvojom procese ma zaujala jedna vec ze tiez som to skusal na debian10 a presne ako pises tam som mohol stlacat control+d kolko som chcel nepustalo ma dalej musel som dat root password a to mi zobralo a priamo cez priazovy editovat fstab....
ale mne to root heslo zobralo ale druha vec je ze to mam povolene aj v ssh ze sa mozem aj pod rootom prihlasit a nie ze root ma ssh zakazane.... (viem ze bezpecne to nie je uplne ale vravim je to na strojoch kde net niet :)) takze mi je cudne ze preco tebe nebralo root heslo na zaciatku....
ale asi to bolo tym ako si napisal ze si nemal ziadne heslo v roote v tom teste... ale ako sa ti podarilo mat root bez hesla to som teda este nemal :)
ale sranda a veru z toho co si napisal ten timeout nema asi ziadny zmysel... staci tam dat len to nofail a ide to pekne dalej to je super.... a ked uz prejdem na debian10 uz budem moct aj do media ale co ma netrapi lebo ked uz prejdem na debian 10 tak uz v media ako som sa teraz poucil nic nebude...
kazdopadne diki za tvoje postrehy zas som sa vela posunul a zistil ze treba tie novinky viac sledovat bo pak pouzivam zastarale sposoby :D

Wheezy tedy Debian7?? no to radeji priste pis jako prvni :-) vis ze uz ma 1.5roku po EOL? ja to tedy zkousel nez si to napsal v Debian10 a tam mi funguje nofail i do /media i to (pochopitelne) uz zna parametr x-systemd.device-timeout i kdyz je mi "zahadou" ze at nastavim jakejkoliv timeout nebo ten parametr nedam vubec, stejne to bez pritomnosti disku/oddilu pokracuje v boot okamzite, jen pri pokusu me "zaskocilo" (pri zkouzce bez nofail a x-systemd.device-timeout) ze do emergency me to sice chtelo hodit po 1.5minute, ale oznamilo ze root nema heslo a po enter to zkouselo startovat dal, coz me za 1.5m chtelo hodit do emegency a tak porad dokola, nepomohlo ani Grub/Advanced/jadro-recovery, protoze i v tom rezimu to zkouselo pripojit neexistujici oddil a take rvalo ze neni root heslo, takze sem musil z LiveISO upravit na disku fstab (kde me opet "zaskocilo" ze balicek lvm2 nebyl predinstalovan, takze ho nejdriv musel doinstalovat) a po restartu do disku nastavit heslo pro root a pak teprve emergency zaclo fungovat...

Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 08. 01. 2020, 14:11:58 »
este dodam aj pre ostatnych je lepsie pouzivat:


/dev/disk/by-label/vrt-disk2    /media/interny-disk           ext4   defaults,nofail       0       0


pretoze na v poslednom stlpci dvojka znamena ze pri boote bude prechadzat kontrolovou...
a ked nechcem nejaky tem disk kontrolvoat naj tam mat 0 parameter a pak nic neriesi a disk namapuje bez kontrol..


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mapování disků v Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 08. 01. 2020, 22:35:47 »
este dodam aj pre ostatnych je lepsie pouzivat:

/dev/disk/by-label/vrt-disk2    /media/interny-disk           ext4   defaults,nofail       0       0

pretoze na v poslednom stlpci dvojka znamena ze pri boote bude prechadzat kontrolovou...
a ked nechcem nejaky tem disk kontrolvoat naj tam mat 0 parameter a pak nic neriesi a disk namapuje bez kontrol..
a jakou by to melo jako mit vyhodu ze pripojis potencionalne naborenej filesystem? ;-)