Mechanická klávesnica zelené spínače

Mechanická klávesnica zelené spínače
« kdy: 22. 11. 2019, 23:58:15 »
Ahojte vedeli by ste mi poradiť najakú mech. klávesnicu so zelenými spínačmi?

Už mám 2 s modrými (Kailh blue, Outemu blue) a jednu s červenými (Cherry MX Red).

Tie modré mi vyhovujú, červené ani nie, ale teraz som sa dočítal že existujú aj zelené. Vraj majú veľmi podobné vlastnosti ako modré akurát treba vyvynúť vačší tlak a to je asi presne to čo hľadám.

Odkedy som si kúpil mechanické klávesnice, tak už skoro vôbec nerobím preklepy. Ale raz za čas sa mi predsa len niečo podarí. Keby som mal klávesnicu so zelenými switchami tak sa zbavím preklepov nadobro. Žiaľ nikde som takú nenašiel.


Re:Mechanická klávesnica zelené spínače
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2019, 08:19:01 »

Re:Mechanická klávesnica zelené spínače
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2019, 16:47:25 »
Ano existují.

To viem že existujú. Otázka je či mi viete poradiť nejaký konkrétny model ktorý sa nás (v EU) predáva. Viem že na americkom Amazone by som niečo našiel ale nechcem čakať 2 týždne na dovoz z USA a ešte to aj preclievať.

Keď si dám do google

"cherry mx green heureka" alebo "cherry mx green alza" tak mi google nič nenájde nájde mi len razer green a od toho neviem čo môžem očakávať ani či je to alternatíva k cherry mx green.

O mechanických klávesniciach som včera napísal jeden veľký blogový zápisok, ale keď som si zháňal podrobné info tak som si uvedomil že by som si popri červených aj modrých mal vyskúšať aj tie zelené a biele možno ešte. (už mám doma 3 mechanické keyboardy) a keby som dokúpil ešte dve - 3 tak mám vlastne pokryté všetky najrozšírenejšie druhy spínačov a môžem spraviť veľký test klávesníc.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Re:Mechanická klávesnica zelené spínače
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2019, 17:27:59 »
Pokud chceš vyzkoušet něco méně konvenčního, tak https://ultimatehackingkeyboard.com/ se se zelenými dodává - výroba a všechno probíhá v Maďarsku, takže doručení je celkem rychlé a clení nehrozí.

Ad blogový zápisek - celkem by mě zajímalo proč mají být mechanické odolnější proti tekutinám - žiji v domění že když mechanickou poleju, tak mám tekutinu ihned ve veškeré elektronice, zatímco u membránové mě od elektroniky celkem spolehlivě odděluje právě membrána - takže stačí rozebrat, opláchnout membránu, opláchnout plastový blok, složit a mohu jet dále.
« Poslední změna: 24. 11. 2019, 17:29:32 od waldir »