Jak je to teď s UPC?

Mi1an

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #15 kdy: 24. 08. 2020, 00:14:21 »
Koukám, že to tady někdo oživil. UPC už mám, na IPv4 mně to bez problémů přepli. Všechno funguje, žádný problém. Celou dobu mám zatím stejnou veřejnou IP, takže VPN taky OK.


Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #16 kdy: 24. 08. 2020, 13:34:17 »
Veřejná IPv4 sice není "pevná", ale v praxi se skoro nikdy nemění. Změna je nejčastěji navázána na zmanu MAC adresy připojeného zařízení. Vše samozřejmě bez garance  :D

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #17 kdy: 31. 08. 2020, 21:31:34 »
Ip se nemění nikdy nebo při cca 1 denním výpadku modemu.

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #18 kdy: 01. 09. 2020, 06:06:07 »
Co platilo u UPC, to nemusí platit u Vodafone a IPv4 se klidně může měnit při každém restartu modemu.

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #19 kdy: 01. 09. 2020, 07:08:12 »
Ip se nemění nikdy nebo při cca 1 denním výpadku modemu.
No jen jestli. 18. 8. mi restartovali modem (update?) a zároveň změnili IPv6 prefix. Trochu nepříjemné překvapení po 3 letech beze změny. Budu to muset nějak začít hlídat.


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #20 kdy: 01. 09. 2020, 08:13:19 »
Mám ten jejich zabržděný bílý "ConenctBox" a IP se mi mění i 8x denně. Fakt úžasné, když mám polovinu pracovních loginů navázaných mimo jiné na IP a ti idioti mě několikrát denně odhlásí...
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #21 kdy: 01. 09. 2020, 10:56:47 »
Dá se předpokládat stejnej bordel jako když Karneval přecházel na UPC. To nás 2x denně odpojili a když jsme si stěžovali, tak se ptali, co máme za služby, protože jsme se jim jaksi vytratili. 
A samozřejmě jsem si s tou ip naběhl. V noci něco předělávali a mám novou.
« Poslední změna: 01. 09. 2020, 10:59:24 od kotelgg »

_Jenda

  • *****
  • 1 554
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #22 kdy: 01. 09. 2020, 13:38:41 »
Mám ten jejich zabržděný bílý "ConenctBox" a IP se mi mění i 8x denně. Fakt úžasné, když mám polovinu pracovních loginů navázaných mimo jiné na IP a ti idioti mě několikrát denně odhlásí...
Huh, to ti jako změní adresu a tím samozřejmě pochcípají všechny TCP spojení? Každopádně se to neděje všude, na jednom místě v Praze s bílým connectboxem je stejná IP kam logy sahají (rok), na druhém novém s IPv6 se sice (IPv4) adresa mění, ale dělají to asi nějak inteligentně kdy si ten CGNAT drží stará mapování pro existující spojení, takže SSH mi ještě nikdy nespadlo.

.

  • *****
  • 558
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #23 kdy: 01. 09. 2020, 17:25:17 »
Mám ten jejich zabržděný bílý "ConenctBox" a IP se mi mění i 8x denně. Fakt úžasné, když mám polovinu pracovních loginů navázaných mimo jiné na IP a ti idioti mě několikrát denně odhlásí...
V takovém případě je amatérismus nemít pevnou veřejnou IP, ale sázet na to, že tu IP nebude ISP měnit.

Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #24 kdy: 01. 09. 2020, 19:52:59 »
Pevnou verejnou IP uz Vodafone (UPC) pro domacnosti nenabizi, i kdyz adres maji nasysleno dost. Logiku v tom nevidim.

Vilith

  • *****
  • 662
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #25 kdy: 01. 09. 2020, 19:55:51 »
Pevnou verejnou IP uz Vodafone (UPC) pro domacnosti nenabizi, i kdyz adres maji nasysleno dost. Logiku v tom nevidim.

Obecně se mi střídají občas cca 3 veřejné IP v bridge modu.
Řeším to pomocí dynDNS https://freedns.afraid.org/ a CNAME

.

  • *****
  • 558
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to teď s UPC?
« Odpověď #26 kdy: 01. 09. 2020, 20:45:17 »
Pevnou verejnou IP uz Vodafone (UPC) pro domacnosti nenabizi, i kdyz adres maji nasysleno dost. Logiku v tom nevidim.
Když někdo pracuje pro firmu a potřebuje pevnou IP, tak si holt to domácí připojení nechat překlopit na tu firmu. Ono je to úplně jedno, protože při uzavírání smlouvy stejně nikdo nekontroluje ani výpis z OR nebo ŽL a už vůbec ne to, jestli ta firma má na dané adrese sídlo nebo provozovnu. Prostě se uzavře smlouva a Vodafone zajímají jenom prachy, aby dotyčný platil jak má. A firma si z toho ještě jako bonus může stáhnout DPH, když to hodí do nákladů.