Tisk A5 na šířku

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #30 kdy: 16. 11. 2019, 22:04:02 »
Podle návodu strana 8, to A5 z kazety dle vašich požadavků umět nebude ( min délka papíru 182mm ).
Z bočního vstupu by to umět mělo, min. přípustná délka je tam 98mm a A5 má 148mm.
Tak zkusit nastavit custom velikost, pokud vám to A5 dle vašich představ nebere.
A pozor, někdy se přebíjí nastavení orientace v programu ( např. Word ) a ovladači.

http://download.support.xerox.com/pub/docs/VLC70XX/userdocs/any-os/en_GB/quick_use_guide_en_fr_es_pt.pdf


creatura

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #31 kdy: 17. 11. 2019, 17:53:34 »
...
A pozor, někdy se přebíjí nastavení orientace v programu ( např. Word ) a ovladači.
...
Já se vsadím, že celá věc vyšumí ve chvíli,. kdy si tazatel pořádně přečte co nastavení orientace strány vlastně znamená. A zjistí, že to neni otáčení stránky fyzicky, ale jen směr textu.

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #32 kdy: 18. 11. 2019, 09:37:36 »
A PRÁVĚ PROTO NÁS ZAJÍMÁ JAK NASTAVIT OBĚ ORIENTACE.
(já si to nepletu - v prvním svém příspěvku vlákna jsem psal, že musíbýt možnost nastavit 2 druhy orientace - 1. papíru a  2. dokumentu .), na mé tiskárně prostě je nefunkční nastavení orientace papíru (resp někdy se to povede náhodou)

A  naokraj: dokonce i když se podaří správně trefit logitudální začátek ( někdo psal, že ho určuje digitální měrka a že tam nepřesnost nebývá) i transversální (mechanická věc, jak někdo psal), pořád se může stát a stává, že stránka se vytiskne mírně pootočená.
« Poslední změna: 18. 11. 2019, 09:39:10 od Pivotal »

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #33 kdy: 18. 11. 2019, 14:00:54 »
A PRÁVĚ PROTO NÁS ZAJÍMÁ JAK NASTAVIT OBĚ ORIENTACE.
Doporučuju nastavovat to v programu, ze kterého tisknete, případně v tiskovém ovladači.

Ale pokud je obojí tajné, nedá se s tím nic dělat…

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #34 kdy: 18. 11. 2019, 17:59:18 »
Program to NE-UMÍ. (A hodlat otáčet kvůli tomu hlavu nebo monitor nehodlám - to by byl rovnák na ohejbák, navíc by přinesl víc problémů)


creatura

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #35 kdy: 18. 11. 2019, 19:17:53 »
A PRÁVĚ PROTO NÁS ZAJÍMÁ JAK NASTAVIT OBĚ ORIENTACE.
MĚ BY ZASE ZAJÍMALO JAK JEZDIT AUTEM DO STRANY.
Určitě by se mnohem přesnějc parkovalo. A to, že to auto technicky neumí mě neodradí abych to tom tři stránky diskutoval. ::)

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #36 kdy: 19. 11. 2019, 10:40:07 »
Program to NE-UMÍ.
Mně by zajímalo, proč se vlastně v diskusi ptá někdo, kdo se pak zuby nehty brání pomoci s řešením svého problému. Asi desetkrát tu bylo řečeno, že to závisí na interakci programu a ovladače tiskárny, takže je potřeba co nejvíc informací o těchto dvou. A jediná odpověď je řev, že to program neumí. Což víme od začátku, že si myslíte, že to program neumí – nicméně jedna z dost pravděpodobných odpovědí je: „Ale ten program to umí, akorát se to dělá trochu nelogicky tak a tak.“

Takže tiskárnu prozradit nemůžete, použitý ovladač tiskárny prozradit nemůžete, operační systém prozradit nemůžete, screenshoty ničeho dát nemůžete, napsat jméno programu nemůžete. A dokonce je to tak tajné, že nemůžete napsat ani „jméno programu vám napsat nemůžu“.

No tak když je to celé tak přísně tajné, že jediná informace, kterou můžete poskytnout, je „program to neumí“, tak si s tím holt budete muset poradit sám. Ať už jste jeden nebo dva (předpokládám, že to, že tu jako tazatel nejprve vystupuje jeden člověk a pak druhý, je také součástí utajení).

V těchhle veřejných poradnách by měla být funkce „uzamknout vlákno pro naprostou zabedněnost tazatele“…

Re:Tisk A5 na šířku
« Odpověď #37 kdy: 19. 11. 2019, 12:56:13 »
Ja jen doplnim info, ze nas firemni Xerox X 7835 umi dle voleb v ovladaci tisknout na A5 na sirku i na delku a rovnez Word pod W10 umi nastavit nezavisle velikost tisku na A5 na sirku i na delku.

Tak asi mate spatnou tiskarnu a/nebo ovladac a/nebo software, ze ktereho to tisknete.
Gréta je nejlepší.