Jaký hardware pro správu sítě u rodičů

Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #30 kdy: 02. 11. 2019, 04:56:25 »
Tohle je poměrně novinka, v novém firmware je nějaká surikata nebo tak něco, a na to už je zase potřeba trochu výkonnější HW - jinak tu detekci pustit směrem dovnitř i ven:


(22/80/443 mám mapované na lokální Intel Nuc, proto ta divná IP adresa)


bmann

Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #31 kdy: 05. 11. 2019, 15:07:56 »
Přemýšlím o podobném řešení a UBNT je jedna z variant. Akorát jsem z popisu na jejich stránkách nepochopil jak se to má v principu navrhovat.
Řekněme že budu mít 3 AP a potřebuji aby všude byla stejná SSID a klient roamingoval mezi nima.

Potřebuji k tomu nějaký centrální kontrolér? Nebo kontrolér a router v jednom?
Nebo se to celé nějak spravuje z cloudu a stačí mi 3 APčka?

Co je přesně ten Cloud Key? Nějaký box s licencí?

Díky za osvětlení principu.

Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #32 kdy: 05. 11. 2019, 19:58:14 »
CloudKey je řekněme rpizero prostě jednocip s předinstalovaným Linuxem a aplikací pro rizeni ubnt. Tu aplikaci si můžeš nainstalovat i na jakýkoliv jinynpc (Windows, Linux, notebook, počítač, raspberry atd.). V té aplikaci si nastavíte SSID hesla atd. Je jedno kde ta aplikace běží. Pak pripojis accesspoint, objeví se v aplikaci jako že "volný" k adopci, adoptujes ho, on se sám nastaví. Přidáš další, další třeba padesát. Všechny se sami nastavujujou. Stejně SSID, stejná hesla. Změnila heslo a aplikací, zmeni se všude. Sami automaticky. A buď ta aplikace běží pořád (a ty to můžeš pořád řídit) tedy např. V cloudkey a nebo ji máš u sebe a prostě ji vypnes. Až přijedeš příště zase ji zapneš a můžeš změnit co chceš. Ty accespointy si žijou sami bez kontroléru. Ale přijdeš o statistiky samozřejmě. To je celé.

Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #33 kdy: 07. 11. 2019, 19:14:41 »
Tak jsem zuzil vyber na dva kousky

MIKROTIK RB952UI-5AC2ND-TC (neumi 802.11r)  a UBNT AirCube ISP (nema 5GHz).

Ktery byste brali spis?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #34 kdy: 07. 11. 2019, 21:04:54 »
Ten Mikrotik, protože na tom UBNT je OpenWRT v nějaké experimentální fázi a asi nebude moc fungovat.


Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« Odpověď #35 kdy: 08. 11. 2019, 06:51:40 »
Aircube v plné verzi (s 5ghz) funguje dobře ale je to to nejobyčejnější zařízení na světě. Téměř žádná konfigurace. Pokud sis stín chceš hrát, aircube neumí zhola nic. Mikrotik umí všechno.