Industry design MiniPC/PC

OgO

Industry design MiniPC/PC
« kdy: 15. 10. 2019, 09:38:18 »
Ahoj,

rád bych požádal o radu. Potřeboval bych poradit jaké koupit MiniPC pro následující aplikaci.

MiniPC by mělo sloužit jako "remote monitoring node" pro distribuovaný monitoring realizovaný pomocí check_mk. Zařízení bude zapojeno v síti zákazníků, kontrolovat dostupnost serverů a služebe, provádět inventarizaie a zasílat výsledky kontrol na centrální monitorovací server. Pro začátek do max. 40 strojů a cca. 500 služeb. Takže ve výsledku nic extra náročného.

MiniPC by mělo bežet na x86 architektuře, protože pro check_mk nejsou oficiálně k dispozicei balíčky pro arm. Dají se samořejmně najít neoficiální, ale já se v praxi radši držím standardních řešení.

Uvažoval sem o atomic-pi, ale nenašel jsem k němu žádnou vhodně vypadající šasí.

Celé zařízení by navenek mělo působit profesionálně a spolehlivě.

Výhodou by bylo bezvětrákové řešení.

Děkuji.
« Poslední změna: 15. 10. 2019, 09:42:38 od Petr Krčmář »


Re:Industry design MiniPC/PC
« Odpověď #1 kdy: 15. 10. 2019, 10:02:25 »
To akoze ma byt pokus o trolling alebo flamewar?

OgO

Re:Industry design MiniPC/PC
« Odpověď #2 kdy: 15. 10. 2019, 10:28:48 »
To akoze ma byt pokus o trolling alebo flamewar?

Ani v nejmenším. Opravdu teď hledám řešení, které bych mohl dlouhodobě nasadit u našich zákazníků.

Narazil jsem na Odroid H2. Tam je ale problém s dostupností.

Pak jsem ještě našel LattePanda. Tam se mi ale nezdají dostupná šasí.

Re:Industry design MiniPC/PC
« Odpověď #3 kdy: 15. 10. 2019, 13:52:45 »
Mám výborné zkušenosti s tenkými klienty HP a FS. I Dell bude úplně v pohodě. Masivní plechová bedna (HP navíc obalené plastovým krytem), kvalitní zdroj, spotřeba do 20W, drží roky. Nové jsou dost drahé, repasů je plný německý ebay za pár stovek vč. adaptéru (pokud se to pro daný účel hodí).

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Industry design MiniPC/PC
« Odpověď #4 kdy: 15. 10. 2019, 16:38:00 »
O kolik kusu se jedna?


OgO

Re:Industry design MiniPC/PC
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2019, 07:27:49 »
O kolik kusu se jedna?

Pro začátek jednotky kusů. Co bude v budoucnu nedokážu odhadnout. Bude to záležet na úspěšnosti projektu.