PHP: Výsledky srovnání funkcí file_(get)put_contents & f(read/write/flush)

To je blbost, registraci si napíšu za týden.
Když vás baví psát týden něco, co můžete mít hotové za hodinu… Navíc už se tu dva dny snažíte přijít na to, jak se mají zamykat soubory, řešení stále nikde – a to zatím řešíte jen přidávání záznamů, ale ne aktualizaci nebo mazání nebo dokonce efektivní vyhledávání.


To je blbost, registraci si napíšu za týden.

Proč ne za hodinu?

Blbá otázka. Prostě protože tak dlouho mi to trvá.

To je blbost, registraci si napíšu za týden.
Když vás baví psát týden něco, co můžete mít hotové za hodinu… Navíc už se tu dva dny snažíte přijít na to, jak se mají zamykat soubory, řešení stále nikde – a to zatím řešíte jen přidávání záznamů, ale ne aktualizaci nebo mazání nebo dokonce efektivní vyhledávání.

Nechte si ty blbý řeči, jo? Mluvte o sobě. Vám to trvá hodinu.

ne aktualizaci nebo mazání nebo dokonce efektivní vyhledávání.

To nepotřebuju. Efektivní vyhledávání mám ale už dávno vyřešeno.

A k tomu hostingu zdarma – slušný webhosting seženete už okolo 50 Kč za měsíc. Už jenom psaním těch podivuhodných testů jste propálil tolik času, že byste za to tu aplikaci provozoval několik let.

Nedám ani korunu za web, který nevydělává, leda že by si za to návštěvníci ten hosting sami zaplatili. Ale u webu který nemá žádnou návštěvnost asi těžko. Navíc mě těmi svými blbými řečmi rozpalujete doběla. Soudíte druhé lidi podle sebe, jenže vy jste profík, můžete si dovolit strávit u počítače kolik času chcete. Vůbec jsem z těch vašich subjektivně laděných soudů znechucen. To je jak bavit se s blbým člověkem, už jsem vám říkal, že hosting placený nechci a ten neplacený má kapacitu jen 20MB. Taky jsem psal, že tu databázi použiju, ale rozhodně ne na registraci. A tento týden se databází rozhodně zabývat nebudu. To jakým tempem pracuju je moje věc, do toho vám nic není pane.


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
... jen 20MB. Taky jsem psal, že tu databázi použiju, ale rozhodně ne na registraci. A tento týden se databází rozhodně zabývat nebudu. To jakým tempem pracuju je moje věc, do toho vám nic není pane.

Jestli je to MySQL na Webzdarma, tak na ni můžeš v klidu zapomenout. Nikdy mi tam pořádně nejela. Zato SQLite tam sviští jako vítr.

A k tomu hostingu zdarma – slušný webhosting seženete už okolo 50 Kč za měsíc. Už jenom psaním těch podivuhodných testů jste propálil tolik času, že byste za to tu aplikaci provozoval několik let.

Nedám ani korunu za web, který nevydělává, leda že by si za to návštěvníci ten hosting sami zaplatili. Ale u webu který nemá žádnou návštěvnost asi těžko. Navíc mě těmi svými blbými řečmi rozpalujete doběla. Soudíte druhé lidi podle sebe, jenže vy jste profík, můžete si dovolit strávit u počítače kolik času chcete. Vůbec jsem z těch vašich subjektivně laděných soudů znechucen. To je jak bavit se s blbým člověkem, už jsem vám říkal, že hosting placený nechci a ten neplacený má kapacitu jen 20MB. Taky jsem psal, že tu databázi použiju, ale rozhodně ne na registraci. A tento týden se databází rozhodně zabývat nebudu. To jakým tempem pracuju je moje věc, do toho vám nic není pane.
Myslím, že na Filipa útočíš neprávem. Snaží se ti slušně říct, že někdy je levnější za věci zaplatit než je mít zdarma. Až budeš starší příjdeš na to sám. Raději dát pár stovek ročně než přijít o několik víkendů kdy budeš řešit chyby v tom systému. Taky připočti častější výpadky na freehostingu ze kterého návštěvníci taky nebudou nadšeni. Existuje spousta koníčků a projektů co dělá člověk pro radost a nic na nich nevydělává.

Jestli použiješ databáze vs. soubory; freehosting vs. placený; vlastní systém vs. Wordpress; to všechno záleží na tobě, ale zaplatit trochu peněz za něco co ti ušetří hodně práce je obecně správný přístup, vyjímkou snad je pokud jsi hodně mladý a i těch pár korun je pro tebe dost peněz.

To nepotřebuju. Efektivní vyhledávání mám ale už dávno vyřešeno.
Efektivní hledání v registrovaných uživatelích, které zapisujete do souboru na disk? To bych chtěl vidět…

Nedám ani korunu za web, který nevydělává, leda že by si za to návštěvníci ten hosting sami zaplatili. Ale u webu který nemá žádnou návštěvnost asi těžko. Navíc mě těmi svými blbými řečmi rozpalujete doběla. Soudíte druhé lidi podle sebe, jenže vy jste profík, můžete si dovolit strávit u počítače kolik času chcete. Vůbec jsem z těch vašich subjektivně laděných soudů znechucen. To je jak bavit se s blbým člověkem, už jsem vám říkal, že hosting placený nechci a ten neplacený má kapacitu jen 20MB. Taky jsem psal, že tu databázi použiju, ale rozhodně ne na registraci. A tento týden se databází rozhodně zabývat nebudu. To jakým tempem pracuju je moje věc, do toho vám nic není pane.
Mně by to trvalo hodinu. Vám by to trvalo den, kdybyste si nechal poradit. Bude vám to trvat měsíce, když to budete dělat způsobem, jak to tady popisujete.

Nehodnotil jsem, jak dlouho na tom pracujete nebo kolik máte času. Pouze se podivuju nad tím, že si svou práci dobrovolně tolik komplikujete. To, že vás dobré rady rozpalují doběla, je váš problém.

Pokud nejste ochoten dát 50 Kč měsíčně, místo toho budete týdny něco programovat s nejistým výsledkem, znamená to, že váš čas nemá žádnou hodnotu. Můj čas hodnotu má a nehodlám ho plýtvat na řešení vašich problémů, které si sám vytváříte svou umíněností. Takže za mne naposledy: pokud je pro vás příliš pracné použít úplně základním způsobem jakoukoli databázi, ukládání dat do souborů v konkurenčním prostředí (tak, aby to alespoň trochu rozumně fungovalo) naprogramovat nedokážete. To není žádné souzení nebo hodnocení, je to prosté konstatování faktu. Buď to můžete vzít na vědomí, zařídit se podle toho a změnit svůj postup tak, abyste naprogramoval to, co naprogramovat chcete. A nebo můžete hlavou dál zkoušet prorazit betonovou zeď.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Raději dát pár stovek ročně než přijít o několik víkendů kdy budeš řešit chyby v tom systému. Taky připočti častější výpadky na freehostingu ze kterého návštěvníci taky nebudou nadšeni. Existuje spousta koníčků a projektů co dělá člověk pro radost a nic na nich nevydělává.

Jestli použiješ databáze vs. soubory; freehosting vs. placený; vlastní systém vs. Wordpress; to všechno záleží na tobě, ale zaplatit trochu peněz za něco co ti ušetří hodně práce je obecně správný přístup, vyjímkou snad je pokud jsi hodně mladý a i těch pár korun je pro tebe dost peněz.

Tady bych se exkalibra zastal. Mám z minula několik projektíků, které mi běží na freehostinzích a poběží tam, dokud služba bude fungovat. Nemají velkou hodnotu a kdybych za každý z nich platil těch zmíněných 50 Kč měsíčně, tak bych se jich už dávno zbavil. Pokud se učí a zkoumá vlastnosti souborových systémů na hostingu, který neptá peníze, tak ho nechej být. Je to jeho čas, který do toho investuje. Pokud je ti líto tvého času, tak se na tohle vlákno vykašli.

Ty freehostingy mi dělají dobrou službu, i když občas nefungují, jak by měly. Právě na nich se skvěle simulují souběhy, závady, chyby v konfiguraci, chyby při různých upgradech apod. Mohu si na nich vyzkoušet i věci, které si v ostrém provozu nemohu dovolit.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pokud nejste ochoten dát 50 Kč měsíčně, místo toho budete týdny něco programovat s nejistým výsledkem, znamená to, že váš čas nemá žádnou hodnotu.

Pokud by za hosting platil 50 Kč měsíčně, měl by naprosto stejné problémy se zamykáním souborů, jaké tady řeší. Cena za hosting v tom nehraje roli.

Dík Kite za zastání. A to jsem nezmínil, že by těch projektů klidně časem mohlo být víc. Platit za něco co slouží druhým a mě ne, proč bych to měl platit? Ať si to platí sami. Anebo ať mi to zaplatí ten pán co mi tak doporučuje placený hosting, když má tolik peněz na sponzorování nekomerčních projektů.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Na druhou stranu bych ti vytkl, že jsi u nějakého freehostingu s tak mizernými parametry. Zkus hledat u konkurence, která je také zdarma a přitom má ty parametry (včetně databází) o jeden či dva řády lepší.

Na druhou stranu bych ti vytkl, že jsi u nějakého freehostingu s tak mizernými parametry. Zkus hledat u konkurence, která je také zdarma a přitom má ty parametry (včetně databází) o jeden či dva řády lepší.

Nechci se znovu nachytat. Neznám je a bez doporučení se sotva mohu pouštět do experimentů. Nechci zažít druhé Moxo.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Na druhou stranu bych ti vytkl, že jsi u nějakého freehostingu s tak mizernými parametry. Zkus hledat u konkurence, která je také zdarma a přitom má ty parametry (včetně databází) o jeden či dva řády lepší.
Nechci se znovu nachytat. Neznám je a bez doporučení se sotva mohu pouštět do experimentů. Nechci zažít druhé Moxo.

U Moxo jsem byl také. Zrušili provoz. No a? Přešel jsem jinam a jedu dál. U koho jsi teď?

Pokud by za hosting platil 50 Kč měsíčně, měl by naprosto stejné problémy se zamykáním souborů, jaké tady řeší. Cena za hosting v tom nehraje roli.
Nikoli, stejné problémy by neměl. Nebyl by omezený limitem 20 MB na databázi, takže by se nepokoušel bez jakýchkoli znalostí naprogramovat vlastní databázi, ale použil by tu, kterou nabízí webhosting.

Dík Kite za zastání. A to jsem nezmínil, že by těch projektů klidně časem mohlo být víc. Platit za něco co slouží druhým a mě ne, proč bych to měl platit? Ať si to platí sami. Anebo ať mi to zaplatí ten pán co mi tak doporučuje placený hosting, když má tolik peněz na sponzorování nekomerčních projektů.
Jenže vy za to platíte svým časem, a to daleko víc, než kolik byste zaplatil za ten hosting. Navíc to zatím nevypadá, že byste se blížil k cíli – o konkurenčním přístupu k souborům toho nevíte o nic víc, než na začátku. A upřímně řečeno, nemyslím si, že byste se to mohl naučit z komentářů na diskusním fóru a generováním náhodných testů, které se s podstatou zamykání souborů míjí.