Bazoš - kupující nezaplatil, co dál

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #15 kdy: 27. 09. 2019, 21:55:40 »
Stalo se mi to samy, ale byla to cca stovka, tak jsem to neresil.

A asi jsem prisel na to, jak to delaj - zadaj platbu se splatnosti az o den/dva pozdeji. Pak poslou potvrzeni o zadani platby, u me jeste pripojil nejakej blabol ze se mu tam ten datum sam nastavil, ja poslu zbozi a oni tu cekajici platbu pak zrusej.

Prosímtě, která banka vydává potvrzení o zadání platby namísto o uskutečnění platby? Abych se jí vyhnul. Pokud někdo pošle, že zadal platbu "který banka nastavila odloženou splatnost", tak si prostě počká, dokud platba nebude zaúčtovaná na můj účet. Tady prostě někdo nebyl při vědomí. Nad 5k je to jednoznačně t.č. podvodu; otázkou je, jestli to udělal takhle, a poslal pravý číslo účtu (na vyšetření trivka), nebo zfalšoval i to. Tel.č. je na houby, i idiot si na podvody koupí předplacenku a po prvním hitu ji spláchne do hajzlu.
Šup na místní oddělení, učinit oznámení, a zeptat se na který SKPV to půjde, a kdy to dostanou.


creatura

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #16 kdy: 28. 09. 2019, 16:50:35 »
Prvne nechapu proc posilas neco pred pripsanim penez. Pripsani penez je v cr do 24 hodin. Opravdu to byla otazka zivota a smrti a neslo ten den pockat?

A pak pokud je to do 5k tak se nenamahat a uznat svoji blbost. Pokud je to nad 5k tak oznamit policii at se snazi - urcite nebudes sam ktereho podvedl.

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #17 kdy: 30. 09. 2019, 07:55:44 »
@creatura

Já to chápu, protože si umím představit druhou stranu... Něco chci, na bazoši je to celkem levně až pod cenou (podezřelé) tak první věc co udělám, že pošlu na blind peníze a budu doufat. Pak se se na fórum objeví příspěvek "prodávající neposlal, co dál" a někdo s nickem creatura napíše "Prvně nechápu, proč platíš něco před posláním zboží"...

Takže jsme si moc nepomohli, je sice hezké, že já nedělám podvody na inzertních serverech, ale to ta druhá strana neví a já vlastně o kupujícím taky ne.

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #18 kdy: 30. 09. 2019, 09:29:21 »
Možná si řeknete, že patřím zpátky do jeskyně... Ale neřeší náhodou (alespoň částečně) tento problém zaslání na dobírku?

robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #19 kdy: 30. 09. 2019, 10:13:54 »
@creatura
Takže jsme si moc nepomohli, je sice hezké, že já nedělám podvody na inzertních serverech, ale to ta druhá strana neví a já vlastně o kupujícím taky ne.
Placate nesmysly. Jakym zpusobem probehne platba/dodani je na dohode obou stran. Pokud jste pozadoval platbu predem, tak snad protistrana chape, ze poslani penez z uctu na ucet neni okamzite... No, zjevne to chape, protoze je to princip toho podvodu.
Nebo to posilejte na dobirku, jak psal Josef.
Je to Vase chyba a hloupost, to ale nic nemeni na tom, ze kupujici je zlodej a trestni oznameni bych na nej podal.


Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #20 kdy: 30. 09. 2019, 10:44:36 »
Dobírka mimochodem také nic neřeší. V balíku mohou být poskládané noviny a trocha kamení.

Jedinou spolehlivou metodou je využití důvěryhodného prostředníka (notář, advokát, banka), který podrží peníze v úschově než dojde k předání zboží. Pro malé částky extrémně nepraktické.

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #21 kdy: 30. 09. 2019, 11:05:03 »
Dobírka mimochodem také nic neřeší. V balíku mohou být poskládané noviny a trocha kamení.
To je v určitém ohledu pravda. Na druhou stranu, někdo to psaní musel fyzicky podat/vyzvednout. Tím pádem už zde lze provést kontrolu jméno-příjmení obou stran a existuje tedy zpětná stopa. Tedy... Pokud nevyužíváte služeb ČP.

Jedinou spolehlivou metodou je využití důvěryhodného prostředníka (notář, advokát, banka), který podrží peníze v úschově než dojde k předání zboží. Pro malé částky extrémně nepraktické.
Viděl bych ještě jednu spolehlivější - fyzické předání a kontrola zboží na místě.
« Poslední změna: 30. 09. 2019, 11:07:18 od Josef Komjati »

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #22 kdy: 30. 09. 2019, 14:14:51 »
Stalo se mi podobné ale z druhé strany. Asi za 7litrů, prachy jsem poslal předem (dělám to tak vždy, prostě slušnost/rychlost). Bazarista poslal kulové, což mi bylo jasné ještě před vypršením lhůty o dodání. Dloubalo mi v hlavě, jaktože to má tak levné, což mi došlo až druhý den od poslání peněz (objednával jsem komponenty na více PC, tak mi to v první chvíli nepřišlo podezřelé).
Policajty jsem neřešil, protože čas strávený vyřizováním/podáváním TO by vyšel na víc než daná ztráta - bral jsem to prostě jako poučení pro příště... Bohužel cca půlroku poté se ozvali PČR sami ohledně podání vysvětlení - napálil asi více lidí - takže jsem ten čas tedy propálil stejně. Když už jsem tam byl dal jsem jim všechny informace, hlavičky mailu, ip adresy (komunikoval pořád z jedné ip (starnet budějovice) plus jedna ip z tmobile mobilního internetu) - nahlásil jsem škodu 15litrů, zboží plus čas krát moje cena.
Je mi jasné, že z toho bude prd, ale prostě každý si musí zhodnotit, jestli mu to stojí za to.

Je to už tak ~8let co podobně se napálila má žena, ale to bylo za 24litrů - tam se mi povedlo pomocí známostí a tak trochu phishingu fakticky vypátrat dvě kravky (to mě překvapilo velice, že to byly ženské vydávající se za chlapy), které za tím stály (fakticky online jsem sledoval jak napalují další lidi) - vše předáno pčr, s výsledkem odloženo...
Pokud prostě není ten pachatel úplně blbý, tak jsou tyto podvody neprůkazné a když se pachatel sám neudá/nedá proti sobě důkazy, tak to bývá ve velké části odloženo.


creatura

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #23 kdy: 30. 09. 2019, 14:37:29 »
Možná si řeknete, že patřím zpátky do jeskyně... Ale neřeší náhodou (alespoň částečně) tento problém zaslání na dobírku?
Jak řeší dobárka poslání elektroodpadu místu požadovaného předmětu?

creatura

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #24 kdy: 30. 09. 2019, 14:41:33 »
@creatura
Takže jsme si moc nepomohli, je sice hezké, že já nedělám podvody na inzertních serverech, ale to ta druhá strana neví a já vlastně o kupujícím taky ne.
Placate nesmysly. Jakym zpusobem probehne platba/dodani je na dohode obou stran. Pokud jste pozadoval platbu predem, tak snad protistrana chape, ze poslani penez z uctu na ucet neni okamzite... No, zjevne to chape, protoze je to princip toho podvodu.
Nebo to posilejte na dobirku, jak psal Josef.
Je to Vase chyba a hloupost, to ale nic nemeni na tom, ze kupujici je zlodej a trestni oznameni bych na nej podal.
Ty vůbec nechápeš co je tady problém.

Tady není problém, že se domluvila platba předem. Tady je problém, že prodávající byl důvěřivý a předmět zaslal bez toho aby měl platbu připsanou na základě jakéhosi falešného výpisu.

Trestní oznámení, naše policie a soudy ... no záleží o kolik člověk přijde protože běhat po policajtech a soudech se nemusí moc vyplatit.

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #25 kdy: 30. 09. 2019, 15:50:09 »
Jestli jsem to spravne pochopil, tak jde hlavne o ty klice k originu/steamu. Ty se podle smluvnich podminek preprodavat nesmi, takze bude tezke nejakym zpusobem prokazat vysi "skody". Kdyz to pak aktivni policista bude resit se steamem/originem, tak dost pravdepodobne dojde k zablokovani uctu a nebude mit nikdo nic.

Don.J

Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« Odpověď #26 kdy: 01. 10. 2019, 08:08:01 »
Nikdo nebude mít nic je ještě dobrý výsledek. Nicméně steam/origin mají smůlu viz. soud ve Francii.
Pokud toho takhle ten podvodníček udělá víc, pak se tvoje částka hodí i ostatním co podvedl pokud to v kumulaci u ostatních nepřesáhlo 5000,-.

Nepiš na fóru, vezmi faktury za hry a jdi na nejbližší služebnu. Kolik to zabere času 1h max. 2? Už jen pro to, aby měl problémy by mi hodina za to stála :)

Debatováním na fórech doslova plýtváš trestem...