Monitoring VPS a upozornění SMS

Storm

Monitoring VPS a upozornění SMS
« kdy: 02. 05. 2011, 09:53:13 »
Ahoj, mohl by mi někdo poradit přehlednou aplikaci pro monitoring serveru. Velmi mne zaujal Bijk (http://www.bijk.com/). Velmi se mi na něm líbí upozornění pomocí sms na výpadek, případně vysoké zatížení atp. Jen nejsem ochotný platit $15. To je skoro stejně, kolik platím za celou vps.

Aktuálně používám Nagios + Centreon. V zásadě mi to stačí, ale chybí mi tam to upozornění pomocí sms. Vím že si můžu zaplatit například (http://www.monitoring-serveru.cz/), ale tam je zase jen upozornění až na výpadek.

Díky.
« Poslední změna: 02. 05. 2011, 09:57:00 od Petr Krčmář »


Nassir

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #1 kdy: 02. 05. 2011, 11:50:30 »
SMS nie su zadarmo, takze ta to bude nieco stat, ci chces alebo nechces.
1) SMS brana. Posles mail na adresu sms brany a ta ti posle sms.
2) Pripojis si k serveru telefon a posielas si sms priamo cez neho. Kedze pouzivas VPS tak to asi pojde dost z tuha...
3) Pouzijes iny komunikacny sposob: jabber, mail atd. Alebo si napises/najdes aplikaciu pre svoj telefon. Ak nemas smartphone, tak ti zostava asi iba email.

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #2 kdy: 02. 05. 2011, 12:09:23 »
ale tam je zase jen upozornění až na výpadek.

A jakou konkrétně službu a za jakou cenu by sis představoval?

Pokud chceš něco víc než jen monitoring dostupnosti (-> upozornění jenom na výpadek) a zároveň používáš Nagios, tak to by se ti asi líbila nějaká brána, na kterou bys mohl Nagios napojit (ocsp_command) a která by ti pak posílala nějaké notifikace (sms, email).

Jakou cenu by sis za něco takového představoval, když 240Kč je moc?

ateista

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2011, 13:44:50 »
jediny co potrebujes tak je vyresit aby to v danych situacich umelo poslat email. zkonvertovat email na sms ZDARMA je easy, poskytuje to snad kazdy z nasich operatoru. takhle mi chodi na mobil veskery emaily podle danych kriterii v mailove schrance tim ze je presposlu na moje.jmeno (at) vodafonemail.cz

Storm

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #4 kdy: 02. 05. 2011, 21:25:45 »
Nemám problém za to zaplatit, ale pokud platím 400 Kč za VPS, těch 15 dolarů mi připadá neadekvátní.

Mít 2 servery, pro které je ten balíček určený, tak s tím nemám problém, ale takhle pro jeden web je to drahé...


Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #5 kdy: 02. 05. 2011, 21:33:02 »
Nemám problém za to zaplatit, ale pokud platím 400 Kč za VPS, těch 15 dolarů mi připadá neadekvátní.

Však jasně, já jsem to pochopil. Ptám se ale na to, jestli bys raději lepší službu (podpora nagiosu) nebo levnější službu.

A pokud bys chtěl levnější službu, jak by měla vypadat (když samotný monitoring dostupnosti ti nestačí - alespoň tak jsem pochopil větu "ale tam je zase jen upozornění až na výpadek").

boban

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #6 kdy: 11. 05. 2011, 08:48:26 »
Pošli si notifikaci na email, který je směrovaný na mobil. Většina operátorů takovou možnost umožňuje..

kosta

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #7 kdy: 11. 05. 2011, 14:58:13 »
jsem si napsal skript v php na posilani pres sms.1188.cz s registraci (lze prepsat na libovolnou web sms branu), takze delsi sms u O2, u ostatnich stacil email na ucet od operatora a presmerovani na tel.

Petr

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #8 kdy: 09. 10. 2011, 07:53:04 »
Já tenhle problém vyřešil aplikací v c#, která každou minutu zkontroluje stav jedmotlivých prvků v systému a v případě potřeby (např. překorčení nějakého limitu, či nedodržení stavz) provede reset patřičné komponenty, případně opětovné spuštění.

Pravděpodobnost pádu kompletního VPS se blíží limitě nuly a to je už věc, kterou by měl hlídat jeho poskytovatel.

Re: Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #9 kdy: 16. 10. 2011, 10:50:31 »
pokud mas Vodafone sit tak je reseni hodne jednoduche

* vytvoril sem si mobilni email - prichozi emaily na tuhle mobilni emailovou schranku jsou zadarmo, odchozi asi za cca 3czk
* nastavil sem nagios monitoring, pripadne monit, munin apod. a pridal tam tenhle mobilni email do toho monitorovaci toolu
* jeste je pak potreba trochu poladit nastaveni monitoringu protoze smsky ve 3 rano ze na serveru se zvysila zatez neni moc dobry pro spanek :)

anebo si platit zbytecne sms brany apod.

na znovuvymysleni kola (psani vlastnich monitoring skriptu) osobne nemam cas  :D

loseradmin

Re:Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #10 kdy: 27. 04. 2018, 21:30:49 »
sorry ze vytahuju stare vlakno , ale momentalne pouzivam preposilani (email to sms) od operatore ale ne vzdy to funguje, neznate nekdo neco klidne placene ...

Jenda

Re:Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #11 kdy: 27. 04. 2018, 22:33:02 »

V.

Re:Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #12 kdy: 27. 04. 2018, 23:00:05 »
A imap hlidani posty nestaci v mobilu?

andrej

Re:Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #13 kdy: 27. 04. 2018, 23:15:15 »
skus si pozriet balicek monit. SMS zo servera bez sietoveho pripojenia ti to neposle, ale ak funguje siet tak sa tym da monitorovat a mailom alertovat velmi vela roznych veci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Monit

Re:Monitoring VPS a upozornění SMS
« Odpověď #14 kdy: 28. 04. 2018, 06:26:24 »
Ahoj, mohl by mi někdo poradit přehlednou aplikaci pro monitoring serveru. Velmi mne zaujal Bijk (http://www.bijk.com/). Velmi se mi na něm líbí upozornění pomocí sms na výpadek, případně vysoké zatížení atp. Jen nejsem ochotný platit $15. To je skoro stejně, kolik platím za celou vps.

Pak nic nemonitorujte. Pokud to, co na tom běží nestojí za 15dolarový monitoring, je zbytečné tomu věnovat jedinou myšlenku. Nasaďte monitoring, až to, co na serveru běží, bude mít hodnotu aspoň 30 dolarů :).