reklama

Anketa

Uvažovali jste už vážněji o útěku z IT?

Ano
12 (48%)
Ne
13 (52%)

Celkem hlasů: 25

Jak zdrhnout z IT?

Re:Jak zdrhnout z IT?
« Odpověď #15 kdy: 27. 08. 2019, 14:59:59 »
Bratranec je drevorubec.

Tak tohle co jsi řekl je přesně TO co mě totálně se re na moji práci. Celý život jsem se jenom učil a vydával svoji duševní energii na získání nějakého nového skillu, a teď mám tvl nadváhu a z práce dojdu domu duševně vysáty.

No, jen počkej, až tomu bratranci bude 40. On člověk nemládne a lézt na stromy bude těžší a těžší. A do důchodu daleko. To je obecně problém těchhle řemeslných profesí. Šikovný řemeslník si vydělá docela dobře, asi ne jak špičkový programátor, ale žít se s tím dá :) Jenže tělo začne časem odcházet. Třeba takový plynař nebo instalatér na tom je ještě dobře, ale zedníci, pokrývači, ti to mají blbé. A rizikové kácení bych viděl ve stejné kategorii.

No jemu je 40 letos a zatim splha jak veverka  :). Ale je pravda, ze do 65 to asi delat nebude.

reklama

tuxan

• *
  • 12
  • Audi, vide, tace, si tu vis vivere in pace.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 27. 08. 2019, 15:12:18 »
Já to mám naopak, jak utéct od autoelektrikáře. Neříkám, že bych si vydělával malé peníze, ale prostě mě to už nebaví. Nemá mi to nic nabídnout dál, tak jsem začal programovat. Ať už to je blbé php, java nebo c++ a sql (plus administrace serverů, ale to je prkotina víceméně). Je to pro mne zatím jen koníček, mezitím si šetřím nějaké peníze, bo co kdyby. Buď s tím, co teď dělám praštím, nebo přejdu jinam, ale myslím, že život je příliš dlouhý na to, zůstávat u jednoho zaměstnání.

Asi byste měl dělat to co já, ale opačně. Ovšem hlavně tak, aby vás to bavilo, jinak budete ztracen.

« Odpověď #17 kdy: 27. 08. 2019, 15:14:04 »
Bratranec je drevorubec.

Tak tohle co jsi řekl je přesně TO co mě totálně se re na moji práci. Celý život jsem se jenom učil a vydával svoji duševní energii na získání nějakého nového skillu, a teď mám tvl nadváhu a z práce dojdu domu duševně vysáty.

No, jen počkej, až tomu bratranci bude 40. On člověk nemládne a lézt na stromy bude těžší a těžší. A do důchodu daleko. To je obecně problém těchhle řemeslných profesí. Šikovný řemeslník si vydělá docela dobře, asi ne jak špičkový programátor, ale žít se s tím dá :) Jenže tělo začne časem odcházet. Třeba takový plynař nebo instalatér na tom je ještě dobře, ale zedníci, pokrývači, ti to mají blbé. A rizikové kácení bych viděl ve stejné kategorii.

No jemu je 40 letos a zatim splha jak veverka  :). Ale je pravda, ze do 65 to asi delat nebude.

Je fakt, že tohle v IT není problém, člověk to de fakto může dělat i v 70ti. Sice dnešní top technologie v té době budou na úrovni Cobolu dnes, ale co, lidi s Cobolem fakt nemaj problém najít práci, navíc u Cobolu je známo, že o padesátnících se říká, že je to mladá krev ;)

« Odpověď #18 kdy: 27. 08. 2019, 16:15:33 »
Ja nad tim uvazuju uz asi 2 roky, po temer 15ti letech v IT, a konkretne o remeslne profesi sadrokartonare. Nadchlo me to, kdyz jsem si udelal v baraku komplet podhledy sam vcetne stresnich sikmin a stresnich oken a to do stavu, kdy se to libi nejen me, ale dokonce i navstevam. Jinak problem neni se tohle naucit to delat (dostane to do ruky temer kazdy), ale delat to rychle i kvalitne naraz a byt schopny do mesice vmestnat co nejvice zakazek ale zaroven nemit zadne vratky/reklamace - a tohle je podle me umeni a cesta k uspechu a k zakazkam za zajimave penize. Dale to chce mit neco nasetreno ze startu at si clovek muze dovolit koupit dodavku a kvalitni vercajk. O zakazky treba na tohleto ted neni nouze a vzdy neco bude.

« Odpověď #19 kdy: 06. 09. 2019, 08:26:09 »
Původně jsem napsal, že kvůli penězům nemůžu. A dokonce jsem dal v anketě "Ano", chci opustit IT.
Ale teď když nad tím přemýšlím...
... Práci v IT miluji a umím. Ale serou mě ty sračky kolem. Korporátní politikaření a velké množství ignorantů co mi ničí mou práci.
Takže měním. Nechci odejít z IT, ale vymýšlím jak eliminovat idioty...
« Poslední změna: 06. 09. 2019, 08:31:01 od Miloš Adámek »

reklama

« Odpověď #20 kdy: 06. 09. 2019, 12:58:14 »
Já bych z IT neutíkal. Změnil bych oblast IT (QA, lektorování, product management, pre-sales) nebo zaměstnavatele.
Je fakt, že třeba 10 let dělat jen vývoj sw bez postranních aktivit může být dost na palici.

« Odpověď #21 kdy: 06. 09. 2019, 14:48:34 »
Vem si mesic dovcu a jdi na brigadu do nejakyho koncentraku co jede nonstop na smeny rubat misto robota.

Sakra rad se vratis do zlate klece IT.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

« Odpověď #22 kdy: 07. 09. 2019, 00:19:51 »
So športom sa dá dobre začať aj chôdzou z práce a ak je čas, aj do práce. Keď človek dlho len sedel, tak aj beh môže byť náročnejší, akoby si človek po 20 rokoch sedenia za PC myslel. A čo sa zdravia po 40 týka, tak sedavá práca škodí viac, ako fajčenie a keď je drevorubač aj opatrný a aj mu hlava myslí, tak sa môže v zdraví skôr dožiť dôchodku, ako ten vývojár.*
Však aj Linus Torvald to pochopil a začal chodiť na páse pri čítaní a odpovedaní na maily a podobné robotky.
Fyzická práca niekomu nemusí napĺňať/uspokojovať hlavu, ale intelektuálna telo. Ako tu bolo poradené, začal by som obmedzovať prácu na 4-8h za deň, alebo aspoň sedenie, ak si nechcete zvykať na nižší príjem. A ak Vám to začína liezť na nervy, kľudne to môže byť len kvôli tejto fyzickej stránke, že telo potrebuje aj inú zábavu, ako mozog.

* "Pan Paleta zemrel tak mlád právě proto, že věnoval celý svůj život studiu progrmátorství a softwarového inženýrství."
Zdroj http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/co-programatory-ve-skole-neuci
https://www.prijmeni.cz/osobnost/146711/petr_paleta

reklama