Pravidla diskuze

Pravidla diskuze
« kdy: 09. 08. 2019, 15:11:24 »
Dobrý den vážená redakce,
přestože jsme často ujišťováni že cenzura diskuze má zajistit věcnost a slušnost, pokaždé když
otevřu diskuze mohu se přesvědčit o opaku. Blokujete kdejaké názory které Vám z ideologických důvodů nevyhovují přestože jsou k diskuzi a slušné, o tom jsem se přesvědčil osobně nejen já sám jak se lze dočíst, tak by mě zajímalo, co je např. na tomto názoru slušného nebo aspoň věcného a proč si nemám myslet že celé to vaše cenzorování není jenom o podporování názorů vybraných kamarádíčků? Děkuji

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
1) bullshit
2) bullshit

[https://www.root.cz/zpravicky/gnome-zrizuje-tym-pro-inkluzi-a-rozmanitost/#o1025981]
« Poslední změna: 09. 08. 2019, 15:13:00 od nepohodlný »


Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2019, 15:30:04 »
Nevím jestli tu chrání kamarádíčky, ale chlebodárce a "zpřízněné" projekty na sto procent.
Za zlepšení kvality diskuse se skryla běžná cenzura v plné šíři.

Komunisté také odůvodňovali svoje zásahy do svobody projevu tím, že chuligánům stejně nikdo nechce naslouchat. Kdo všechno spadl do pytle s nápisem "chuligáni" víme všichni.

Tady se to děje taky.

Na druhou stranu, je to soukromé médium, které nemá žádnou povinnost být nestranné či nezávislé, tak to tak nějak beru.

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2019, 15:34:41 »
Kucí, u mě v obýváku taky nemůže vyjadřovat názor každý, kdo jde okolo. Máte k dispozici svobodně veřejný prostor, takže si zařiďte vlastní diskuzi a tam můžete vyjadřovat názory tak svobodně, jak budete chtít. Dokud to nebude v rozporu se zákonem. To je svoboda slova. Ne že budete kecat do toho, co dělá někdo druhý. Leda by vás o to požádal

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #3 kdy: 09. 08. 2019, 15:39:53 »
Kucí, u mě v obýváku taky nemůže vyjadřovat názor každý, kdo jde okolo. Máte k dispozici svobodně veřejný prostor, takže si zařiďte vlastní diskuzi a tam můžete vyjadřovat názory tak svobodně, jak budete chtít. Dokud to nebude v rozporu se zákonem. To je svoboda slova. Ne že budete kecat do toho, co dělá někdo druhý. Leda by vás o to požádal

To pletete dvě věci. Každý má právo si určit pravidla, ale zároveň je přinejmenším zdvořilé je sám dodržovat. Pokud tedy hlásáte, že příspěvky filtrujete jen nevhodné nebo zavádějící, ale nakonec to začne "vonět" výběrem podle sympatií nebo podle sponzorů, pak je na místě to označit za pokrytecké.

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #4 kdy: 09. 08. 2019, 15:54:26 »
Kucí, u mě v obýváku taky nemůže vyjadřovat názor každý, kdo jde okolo. Máte k dispozici svobodně veřejný prostor, takže si zařiďte vlastní diskuzi a tam můžete vyjadřovat názory tak svobodně, jak budete chtít. Dokud to nebude v rozporu se zákonem. To je svoboda slova. Ne že budete kecat do toho, co dělá někdo druhý. Leda by vás o to požádal

To pletete dvě věci. Každý má právo si určit pravidla, ale zároveň je přinejmenším zdvořilé je sám dodržovat. Pokud tedy hlásáte, že příspěvky filtrujete jen nevhodné nebo zavádějící, ale nakonec to začne "vonět" výběrem podle sympatií nebo podle sponzorů, pak je na místě to označit za pokrytecké.

Ok. Je to pokrytecké. Ale nepoužil bych slova cenzura a svoboda slova. Dobře, tak cenzuru jo, ale svobodu slova ne. To nikdo neomezuje. ROOTE! Je to pokrytecké! A to je všechno, co s tím můžeme dělat. Cenzurováním diskuse už tu není tolik zábavy jako dřív, ale je to klidnější, víc k věci a méně nadávek do lopat apod. ROOTE! Držím ti palec!


Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #5 kdy: 09. 08. 2019, 15:59:18 »
Cenzurováním diskuse už tu není tolik zábavy jako dřív, ale je to klidnější, víc k věci a méně nadávek do lopat apod. ROOTE! Držím ti palec!

To je nebezpečné, protože vůbec nevíte, kolik validních a jen nepohodlných názorů nezaznělo. Přesně to je to strkání "do pytle s chuligány". Filtrováním lze také vyvolat dojem úplně jiného poměru názorů mezi diskutujícími - tedy už to může přesahovat až k nějaké manipulaci. I to je metoda autoritářských systémů - opozice je oslabována tím, že se k ní zdánlivě nikdo nehlásí.

Proto jsou někteří (např. já) na svobodu slova extrémně hákliví. Raději očima přeskočím pár "nadávek do lopat" (a myslím si o nich své), ale přečtu si různorodé názory.

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2019, 16:05:34 »
Proč spojujete svobodu slova s diskuzí na root.cz? Kdyby tu diskuze nebyla, nikoho by ani nenapadlo to řešit. Byl by to odborný web bez diskuze. Tečka. Oháněl byste se svobodou slova? Já vás k sobě domů taky nepustím. Zvu tam jen někoho a koho nesnáším nebo neznám, toho nezvu. Jednoduché. Vadí vám, že ke mně nemůžete? Tak to je smůla.  ;D

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #7 kdy: 09. 08. 2019, 16:06:56 »
A ať si root vytváří dojem jaký chce. Je na mně, abych to poznal nebo nepoznal. Diskuzi k tomu opravdu nepotřebuji.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #8 kdy: 09. 08. 2019, 16:11:27 »
Proč spojujete svobodu slova s diskuzí na root.cz? Kdyby tu diskuze nebyla, nikoho by ani nenapadlo to řešit.

Protože Váš obývák a veřejný prostor jsou úplně jiné kategorie.

Podobně Vás nikdo nenutí otevřít si konzum na rohu. Ale když ho otevřete, musíte obsloužit všechny bez ohledu na věk, rasu, vyznání či pohlaví. Všem musíte dát stejné ceny. Na reklamách musí být pravdivé informace.

Je tedy na Vás, jestli konzum nebo diskusi otevřete, ale když už tak učiníte, má to svoje pravidla.

clh

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #9 kdy: 09. 08. 2019, 16:12:51 »
Měli by začít banovat lidi, kteří se tu vyjadřují ke všemu, jen ne k IT. Třeba hechj měl dostat už dávno ban.

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #10 kdy: 09. 08. 2019, 16:15:43 »
Máte dojem, že zdejší diskuze je veřejný prostor? Já ne. A tím to končí. Děkuji Vám za účast.

Já se bavím k tématu, jestli jste to nepoznal. A bráním redakci, takže mě snad nechají :-)

hechj

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #11 kdy: 09. 08. 2019, 16:17:12 »
A nediskutuji tak často, to jste si nemohl ani všimnout, že tu jsem :-)

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #12 kdy: 09. 08. 2019, 16:22:24 »
Já osobně to spíše vidím jen na klasickou autocenzuru. Nedovolí publikovat nic z čeho mají pocit, že by někomu mohlo vadit, aby náhodou neměli problém.

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #13 kdy: 09. 08. 2019, 19:51:45 »
názory které Vám z ideologických důvodů nevyhovují
nakonec to začne "vonět" výběrem podle sympatií
kolik validních a jen nepohodlných názorů nezaznělo [...] opozice je oslabována
z čeho mají pocit, že by někomu mohlo vadit
Já nějak pořád nechápu, jakou "ideologii" by měla redakce hájit, jaké názory by měly být "nepohodlné", co by komu mělo vadit.

Když napíšu, že Windows jsou super a unixový koncept je zastaralá zhovadilost, tak to redakce smaže? Nebo když napíšu, že Petr Krčmář po zhubnutí není tak sexy jako dřív, tak to někdo smaže? Nebo o čem je vlastně řeč?! Fakt upřímně vůbec nevím.

Proč jsou tyhle ty nářky na "cenzuru" vždycky tak nekonkrétní? Proč se nemůžete zeptat věcně jako lidi "hele, co bylo na tomhle a tomhle tématu závadnýho, který bod Pravidel porušovalo?"? Proč nikdy nikdo nedá screenshot přízpěvku, kterej mu přišel ok a byl smazán?

Re:Pravidla diskuze
« Odpověď #14 kdy: 09. 08. 2019, 19:53:31 »
Podobně Vás nikdo nenutí otevřít si konzum na rohu. Ale když ho otevřete, musíte obsloužit všechny bez ohledu na věk, rasu, vyznání či pohlaví. Všem musíte dát stejné ceny. Na reklamách musí být pravdivé informace.
Root ale neprovozuje konzum.

Pokud máš pocit, že redakce nedodržuje něco, co by provozovatel internetového fóra dodržovat měl, proč to nenapíšeš jasně a schováváš se za nějaký konzum, pro jehož provozování platí úplně jiná pravidla?!