Modem pro odesílání sms

Modem pro odesílání sms
« kdy: 05. 08. 2019, 13:40:38 »
Ahoj,

sháním nějaké řešení rozesílání notifikačních emailů z monitorovacího systému. Aktuálně tuto úlohu zastává ruský modem, který pomocí web api a postu dokáže rozesílat sms. Potřeboval bych toto řešení obměnit na něco novějšího, protože stávající modem se začíná zasekávat. Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti z nějakým kvalitním a spolehlivým zařízením. Na netu jsem našel něco takového https://vyvoj.hw.cz/jak-poslat-sms-prostrednictvim-hwg-sms-gw3.html, ale vůbec nevím jestli je to spolehlivé. Nemáte někdo s tímto nebo podobným zařízením zkušenosti?

Děkuji


Re:Modem pro odesílání sms
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2019, 14:46:49 »
v podstatě jakýkoliv gsm modul do usbčka bude fungovat bez problémů.
nebo případně pokud máš vodafone (nevim jak je to u ostatních operátorů) je možnost si nastavit posílání emailů do sms zprávy.
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/otazky/sms-a-mms-zpravy/aktivace-sms-e-mail/

Re:Modem pro odesílání sms
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2019, 15:42:51 »
Ano, pouzivame presne takoveto moduly. Spolehlive to z hlediska hw je, jako sms software pouzivame smstools3. Rekl bych, ze dost sakra zalezi na tom softwaru a pozadavcich na nej, protoze treba ja shanim neco sofistikovanejsiho a problem je to sehnat prave na softwarove strane.

Re:Modem pro odesílání sms
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2019, 17:26:12 »
Přibližně na tohle téma tady proběhla nedávno dost výživná debata, pravda ve vztahu k Vašemu dotazu lehce off topic.

Volně k Vašemu dotazu, zase trochu jiným směrem off topic:
nedávno si nám někdo postěžoval, že základní nejlevnější 2G modem Elproma/Teleorigin RB800 při hromadnějším odeslání série SMS odesílá každý kus asi 4 s, přičemž zprávy delší než 160 zn. trvají násobně déle (kvantizace po těch cca 160 znacích). Uvnitř je modulek od Telitu. Teoreticky je šance, že při dávkovém odesílání SMS pomůže příkaz AT+CMMS=2. Praktickým testem zjištěno, že to ještě není podmínka postačující. Ono těch modemů v rodině RB800/RB900 je větší počet variant, co do různých rádií (2G/3G/4G) je variant asi 5 nebo 6. Popsaným způsobem se chovají cca všechny 2G a 3G varianty RB800/RB900, snad jen RB900U (UMTS=3G) hrne SMS asi dvakrát rychleji. Suverénně nejlíp vychází (nejdražší) RB900L = 4G/LTE, který se zapnutým AT+CMMS=2 pošle i dlouhou zprávu asi za 1.6s . Ale viz též ta debata odkázaná výše - on Vám operátor vysokou frekvenci SMS nejspíš nebude snášet dlouho, ostatně asi víte svoje.
Mimochodem Elproma má solidní technickou podporu (v Polsku, baví se anglicky) - tyhle testy provedli pečlivě po našem dotazu asi na 6 modelech jejich modemů. Asiat by se se mnou takhle nepáral.

Pokud se týče spolehlivosti, moc neposloužím. Dřív mi prošel rukama větší počet podobných modulů Maestro (vnitřnosti Sierra) a těch se nám do servisu moc nevracelo. Tohle bude odhadem podobné. Uvnitř moc není co opravovat, kondíky jsou prakticky výhradně keramika, možná byste našel nějaký tantal nebo tantal-polymer - ale prakticky když to po letech nahnije, tak na tom většinou už stejně není vlastními silami co dohledávat, je to celé totálně zapečené, černá skříňka.

Pokud byste přemýšlel o výhledu do budoucna: Přestože se jedná o průmyslové moduly, které mají očekávanou produktovou životnost citelně delší než jepičí, přece jenom po nějakých 4-5 letech už tentýž model nejspíš nový nekoupíte, nebo pokud ano, bude mít výrazně mladší firmware a asi i modernější revizi čipsetu... Oni i výrobci těch vestavbových modulků (Sierra, Gemalto=Cinterion=Siemens, Quectel, Telit, Huawei, někdo další?) berou holý křemík a zřejmě základ firmwaru všichni od Qualcommu. Tahle branže je čím dál víc koncentrovaná... (Kromě toho, kdoví kam se za 5 let vyvinou GSM sítě, jaké služby budou podporovat, jestli nějaké SMSky budou ještě někoho tankovat apod.)

k0k0t

Re:Modem pro odesílání sms
« Odpověď #4 kdy: 06. 08. 2019, 17:01:31 »
Neviem jak moc je to OT pre vase ucely, ale neuvazovali ste o nejakej sluzbe (gsm brane) kde si zaplatite account a neriesite HW? Komunikacia cez nejake standardne API.
(twilio, retarus, atd.)


Re:Modem pro odesílání sms
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2019, 22:28:05 »
Yeastar TG400