Debian náhrada za Windows

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #15 kdy: 31. 07. 2019, 14:08:23 »
tiez sa zapajam do debaty chcem si spravit pc ku televizoru kde budem asi najviac len prehravat filmy na tv a sem tam nieco z youtube a prezerat web....

chcem tam dat debian 10 ale neviem sa rozhodnut ake prostredie?

co myslite  gnome alebo xfce?

Zkuste zaexperimentovat. Window managerů můžete mít nainstalovaných víc.
Pro HTPC existují ovládací aplikace, které můžou běžet trvale ve fullscreenu (Kodi, MythTV, VDR).
Zvládne Kodi přehrávat videa z YouTube? Mohlo by, ne?
Pro přepínání mezi Kodi a browserem by myslím stačil jako WM klidně Matchbox...
Teda pokud Vás baví brutálně spartánské konfigurace.


Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #16 kdy: 31. 07. 2019, 14:23:57 »
tiez sa zapajam do debaty chcem si spravit pc ku televizoru kde budem asi najviac len prehravat filmy na tv a sem tam nieco z youtube a prezerat web....

chcem tam dat debian 10 ale neviem sa rozhodnut ake prostredie?

co myslite  gnome alebo xfce?

Zkuste zaexperimentovat. Window managerů můžete mít nainstalovaných víc.
Pro HTPC existují ovládací aplikace, které můžou běžet trvale ve fullscreenu (Kodi, MythTV, VDR).
Zvládne Kodi přehrávat videa z YouTube? Mohlo by, ne?
Pro přepínání mezi Kodi a browserem by myslím stačil jako WM klidně Matchbox...
Teda pokud Vás baví brutálně spartánské konfigurace.

Ještě je otázka, čím to ovládat z gauče. Jestli nějakým IR dálkáčem (DVB-T(2) USB dongly často obsahují IR přijímač, ale není to úplně PnP) nebo si k tomu koupit malou bezdrátovou klávesnici a myš (a existují názory, že hloupé proprietární rádio v pásmu 2.4 GHz je možná lepší, než modrozub. Ohavný kompromis mezi spotřebou a bezpečností.). Něco se dá koupit i tady, anebo se zkuste mrknout na kombo mini-klávesnici s touchpadem "RII Mini" (Ali/DX). Je více verzí, osobně jsem sáhl po verzi bez laserového ukazovátka, zato s plnohodnotnou klávesou Esc - tzn. varianta RII Mini X1, aka. RT-MWK01.

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #17 kdy: 31. 07. 2019, 16:04:33 »
Na ovládání Kodiho stačí yatse

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #18 kdy: 31. 07. 2019, 19:03:20 »
Na ovládán Kodiho stačí i dálkové ovládání od televize.
Pokud to HW na obou stranách HDMI kabelu podporuje.
Moje TV Sony a Kodi na RPi3 třeba ano.
Na Youtube lze do Kodi nainstalovat doplněk.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #19 kdy: 31. 07. 2019, 22:08:16 »
Na ovládání Kodiho stačí yatse
nebo oficialni Kore
nicmene musim rict ze po nejake dobe pouzivani sem rad presel na irda ovladac co sem vytahl ze suplete ;-)


Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #20 kdy: 31. 07. 2019, 23:01:33 »
kodi mam na boxe o to mi az tak nejde skor mi ide o to prehravanie filmov a pozeranie webu a pustanie youtube a presne budem mat bezdrotovu klavesnicu malu aby to bolo lahko ovladat...
urcite tam pojde debian lebo pojde tam aj par virtualiek vo virtualboxe ale hlavne potrebujem ktore prostredie sa na to najlepsie hodi....
doteraz som vzdy ak som mal prostredie na debian mal gnome bo vacsinou si davam len prikazovy riadok ale na tv potrebujem prostredie a moc ich nepoznam tak ze co bude najlepsie aby tam bolo co najmenej zbytocnych aplikacii..
to xfce som pozeral pride mi tak neviem.... ideal by bolo take prostredie kde viem uzivatela okresat a upravit mu prostredie aby nevedel vypnut pc alebo podobne (aby nahodou zena mi to nechtiac nevypla ked si bude chciet nieco pustit..).... co myslite co bude naj?