Debian náhrada za Windows

Debian náhrada za Windows
« kdy: 25. 07. 2019, 14:37:21 »
Ahoj,
snažím se nahradit některé W10 stanice nějakým Linuxem
Mám stanice, které používají jenom Thunderbird a RDP klienta na připojení k MS serveru, kde se pracuje.
Nainstaloval jsem si poslední debian s Gnome, který obsahuje RDP klienta Vinagre

Jsem rozčarován, že nejde jednoduše "rozuměj userfreiendli" uložit relaci server, jmeno, heslo a nelze nastavit fullscreen zobrazení "samo od sebe" dle rozlišení klienta.

Lze toho nějak jednoduše dosáhnout?

Díky za rady,
D


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2019, 14:45:54 »
pro lamky a začatečníky jedině UBUNTU nebo MINT
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2019, 15:00:37 »
pro lamky a začatečníky jedině UBUNTU nebo MINT

Tak Ubuntu jsem tam měl před Debianem a bylo to strašný.
S Debianem nemám problém. Můžeš mi prosím sdělit, jaký je rozdíl mezi RDP klientem v doporučeném Ubuntu nebo Mintu a v Debianu - Gnome?

Je můj požadavek na "uložit relaci server, jmeno, heslo" tak náročný, že musím změnit oblíbenou distribuci?

Apropo, ptám se zde ne kvůli tomu abych se dozvěděl, že jsem lama - to vím již 40 let svého lamerského života...
Díky,

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2019, 15:24:42 »
Na xfce desktopech používame klient Remmina. Umi rdp, vnc, atd... (balicky remmina-plugin-vnc a remmina-plugin-rdp).

Zadáš server, usera, heslo, uložíš a jedeš.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2019, 15:32:19 »
Citace
pro lamky a začatečníky jedině UBUNTU nebo MINT

Súhlas,.... viď môj článok:

https://pc.poradna.net/articles/2934916-nebojte-sa-prechodu-z-windowsu-na-linux-ubuntu-je-viac-schopnejsi-os-nez-si-myslite
« Poslední změna: 25. 07. 2019, 15:34:45 od Gabriel Mlocik »


Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2019, 16:41:40 »
Sice som ten clanok len tak preletel, ale stale rozmyslam, ci je to pisane v slovencine, alebo v cestine. Moravak asi nebudes  ;D

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #6 kdy: 25. 07. 2019, 17:01:29 »
Sice som ten clanok len tak preletel, ale stale rozmyslam, ci je to pisane v slovencine, alebo v cestine. Moravak asi nebudes  ;D

To bude Česko-Slovenščina...  :o 8)
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #7 kdy: 25. 07. 2019, 17:26:18 »
Nainstaloval jsem si poslední debian s Gnome, který obsahuje RDP klienta Vinagre

používal jsem remminu tak zkus ji.

Myslím že pokud používáš jen RDP klienta a thunderbird tak distribuci můžeš řešit tak, že ji řešit nebudeš.

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #8 kdy: 25. 07. 2019, 17:56:30 »
Připojuji se se subjektivní preferencí pro Debian (klidně čerstvý Buster) s XFCE. RDP klienta neporadím, ale poradili už jiní :-) Souhlasim s Josem, že zrovna tenhle use-case nahrává tomu, abyste použil distribuci zcela podle svého gusta.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #9 kdy: 25. 07. 2019, 17:57:39 »
Sice som ten clanok len tak preletel, ale stale rozmyslam, ci je to pisane v slovencine, alebo v cestine. Moravak asi nebudes  ;D


Som z juhu stredného Slovenska

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #10 kdy: 25. 07. 2019, 18:24:59 »

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #11 kdy: 26. 07. 2019, 10:41:41 »
Debian + Xfce + Remmina
Jednoduché a funkční.
Super, díky za ušetřený čas s laborováním!

janob

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #12 kdy: 26. 07. 2019, 14:24:44 »
Používam Debian a na ňom Remminu - spĺňa všetky Tvoje požiadavky.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #13 kdy: 26. 07. 2019, 15:42:18 »
Debian + Xfce + Remmina
Jednoduché a funkční.
Super, díky za ušetřený čas s laborováním!
pokud si pouzil i to Xfce, doporucuju misto vychoziho "starmenu" dat WhiskerMenu, doinstalovat (v Deb10 uz je predinstalovan) balicek xfce4-whiskermenu-plugin a nahradit pres nastavceni panelu... (i kdyz si psal ze tam budou postet 2 programy, to menu je prehlednejsi a ma hledaci policko :)

Re:Debian náhrada za Windows
« Odpověď #14 kdy: 31. 07. 2019, 12:54:07 »
tiez sa zapajam do debaty chcem si spravit pc ku televizoru kde budem asi najviac len prehravat filmy na tv a sem tam nieco z youtube a prezerat web....

chcem tam dat debian 10 ale neviem sa rozhodnut ake prostredie?

co myslite  gnome alebo xfce?

co je vazne lepsie chcem aby to prostredie bolo co najmenej zahorene.... nech su tam len tie appky co potrebujem na tieto moje veci....
kludne mne sa uzivatelsky aj gnome paci ideal ze nema vsetko na ploche len v uvode ma vela zbytocnych aplikacii nainstalovanych xfce je na tom lepsie?

alebo co by ste mi poradili na moju poziadavku?