Sdílená pracovní místa ve firmách

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #15 kdy: 22. 07. 2019, 07:33:02 »
ano toto sa deje ale nechapem, preco ta to stve (tak sa mi zda). to je ich problem, ze to je neefektivne, nie tvoj. vyloz si nohy alebo (v lepsom pripade) rob nieco mezdi tym pre "tvoj prospech".
Tipujem, že je to veľmi frustrujúce a časom svojím spôsobom vyhoríš z toho pocitu márnosti. Človek občas potrebuje niečo ako pocit z dobre odvedenej práce. A ďalej, čo si budeme klamať, 8 hodín reálne dnes nepracuje nikto v IT okrem výnimiek, preto je lepšie sa zísť na tých 15 minút, dohodnúť sa, odviesť robotu a ten čas čo sa ušetrí tým, že človek nemusí telefonovať na všetky svetové strany a všade vysvetľlovať to isté dookola venovať na niečo zmysluplnejšie. Autorovi príspevku doporučujem zmeniť prácu ak je to možné.


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #16 kdy: 22. 07. 2019, 07:39:41 »
Zameriam sa na programatorov, nakolko sam nim som. Firmy vyplakavaju, ze maju nedostatok ludi, a hlavne nedostatok schopnych ludi. Myslim si, ze cesta HO je jedna z moznych variant, ako tento deficit zmiernit. Preco? Firma XY sidliaca v Prahe zhana Senior .NET developera a ma problem najst vhodne v Prahe. Prihlasi sa kandidat z Brna, uspeje, ale podmienka je, ze bude chciet pracovat HO. Firma ho odmietne, pretoze taku politiku neakceptuje, resp. mnozstvo nim pozadovaneho HO je nad limit, ktory ponukaju. Pytam sa: "V com je problem?" Ked pozeram ponuky na Zapade (USA), tak tam je tolko remote ponuk, ze to clovek az zavidi. Ku nam to dojde hadam o par rokov.
Radsej 1h venujem praci, ak zacnem hned od rana makat z domu, ako ju zabit cestovanim autom a v zapche, komu  este dojdem nasraty do prace a budem cely den frustrovany, ze to iste ma caka cestou spat z prace. Osobne si myslim, ze IT ludia sa dostanu do takych vyjednavacich pozicii, ze firmam nic ine neostane, len na HO pristupit.
HO je dost o sebadiscipline a rodina musi chapat, ze ked ste doma, tak mozno fyzicky, ale myslou ste v praci a nemate cas ist pomoct s tymto a tamtym. To musi chapat ako manzelka, tak aj deti. Mat vlastnu izbu ako pracovnu je velka vyhoda. Aj ked nejake vyrusenie zenou alebo dietatom moze byt ovela prijemnejsie, ako sediet v open-space kancli a bud vyrusovani nepretrzite.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #17 kdy: 22. 07. 2019, 08:17:48 »
ano toto sa deje ale nechapem, preco ta to stve (tak sa mi zda). to je ich problem, ze to je neefektivne, nie tvoj. vyloz si nohy alebo (v lepsom pripade) rob nieco mezdi tym pre "tvoj prospech".
Tipujem, že je to veľmi frustrujúce a časom svojím spôsobom vyhoríš z toho pocitu márnosti. Človek občas potrebuje niečo ako pocit z dobre odvedenej práce. A ďalej, čo si budeme klamať, 8 hodín reálne dnes nepracuje nikto v IT okrem výnimiek, preto je lepšie sa zísť na tých 15 minút, dohodnúť sa, odviesť robotu a ten čas čo sa ušetrí tým, že človek nemusí telefonovať na všetky svetové strany a všade vysvetľlovať to isté dookola venovať na niečo zmysluplnejšie. Autorovi príspevku doporučujem zmeniť prácu ak je to možné.

Toto plne chapem, ver mi, ano mas pravdu a vyhoris ked to je strasne frustrujuce. Ja som pracoval asi vsade kde sa da:

a) korporat s vlastnym miestom v openspace - mal som svoj monitor, klavesnicu ... v mojej nepritomnosti tam nesedel nikto
b) korporat s pohyblivym miestom - mal som len notebook - prisiel som, sadol som, odisiel som ... nasiel som si miesto kde bolo volne - toto sa prieci s tym co OP chce
c) vlastne miesto v mensej firme v open space (x2) (ceska a zahranicna firma)
d) full remote doma z pracovne so slovenskou firmou
e) full remove doma z pracovne so "vsetkymi svetovymi stranami"

Najlepsie je bud c) v zahranici alebo e).

Casom ta bude vzdy stvat niekam dochadzat alebo byt zavrety niekde s rovnakymi ludmi. Vzdy to tak bude. Najlepsie je mat svoj klud ale aby si sa z toho nezblaznil, tak mat aj moznost nejako sa "socialne" vyzit, budu s telekonferenciami alebo podobne ...

Ja osobne som dost neuroticka povaha a chodit do prace a vidat rovnake tvare so svojimi tikmi s ktorymi ty nemozes absolutne nic robit ma vytaca do vyvrtky. Preto je nejlepsie mat svoj klud v dome niekde na dedine alebo si na chalupe alebo klud v byte v meste (ale nemoze to byt niekde na hlavnom tahu kde rachotaju elektricky), s tym ze sa pretiahnes na zahradke alebo ides do obchodu po zmrzku kym sa ti nieco kompiluje ...

Tiez som bol velmi dlho frustrovany z tej neefektivity ale nic s tym nespravis, nezmenis to, jedine co mozes spravit je ze zmenis seba a miesto kde si, to je to jedine co mas pod kontrolou.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #18 kdy: 22. 07. 2019, 08:44:30 »
Zameriam sa na programatorov, nakolko sam nim som. Firmy vyplakavaju, ze maju nedostatok ludi, a hlavne nedostatok schopnych ludi. Myslim si, ze cesta HO je jedna z moznych variant, ako tento deficit zmiernit. Preco? Firma XY sidliaca v Prahe zhana Senior .NET developera a ma problem najst vhodne v Prahe. Prihlasi sa kandidat z Brna, uspeje, ale podmienka je, ze bude chciet pracovat HO. Firma ho odmietne, pretoze taku politiku neakceptuje, resp. mnozstvo nim pozadovaneho HO je nad limit, ktory ponukaju. Pytam sa: "V com je problem?" Ked pozeram ponuky na Zapade (USA), tak tam je tolko remote ponuk, ze to clovek az zavidi. Ku nam to dojde hadam o par rokov.
Radsej 1h venujem praci, ak zacnem hned od rana makat z domu, ako ju zabit cestovanim autom a v zapche, komu  este dojdem nasraty do prace a budem cely den frustrovany, ze to iste ma caka cestou spat z prace. Osobne si myslim, ze IT ludia sa dostanu do takych vyjednavacich pozicii, ze firmam nic ine neostane, len na HO pristupit.
HO je dost o sebadiscipline a rodina musi chapat, ze ked ste doma, tak mozno fyzicky, ale myslou ste v praci a nemate cas ist pomoct s tymto a tamtym. To musi chapat ako manzelka, tak aj deti. Mat vlastnu izbu ako pracovnu je velka vyhoda. Aj ked nejake vyrusenie zenou alebo dietatom moze byt ovela prijemnejsie, ako sediet v open-space kancli a bud vyrusovani nepretrzite.
Plne sa podpisujem pod tento príspevok. Ak by to bola pravda tak by napríklad firmy vo výrobe čo plačú najviac neponúkali mzdy 600€ a pod. V IT ani nehovorím. Na jednej stráne veľké náreky, ale vôbec nevidím žiadnu adaptáciu či snahu o vyriešenie problému, maximálne tak obrovský tlak na prijímanie cudzincov ktorí tlačia mzdy nadol. To čo vidím je, že sa existujúcim zamestnancom salámovou metódou pridáva práca a zodpovednosť za čoraz viac produktov či support za rovnakú mzdu. Najprv je to tu a tam, potom tu taká malá appka, tam malá appka a zrazu si v koncoch lebo nie je v tvojích silách mať kontext a prehľad o všetkom a ešte sa aj samovzdelávať (čo považujem za dôležitejšie, než si zapratať hlavu nezmyslami o konkrétnych sračkoproduktoch nejakého korpu).  Buď je teda celý ten drist o nedostatku ľudí ozaj len nehanebná lož alebo firmičky čakajú na krízu a potom sa zas vratia do klasického režimu ako po roku 2008. Ak sa ti nepáči pred bránou je 100 ďalších.

Ďalej, prečo firmy nezatlačia na magistráty miest? Kto iný ma takú vyjednávaciu pozíciu než ony? Bežny občan ťažko. Toto čo vystrájajú napríklad v Brne je už ďaleko za hranicou absurdity. Dokonca ich podozrievam z toho, že to robia naschvál. Byty predražené, do mesta sa dostať nedá, výluky v MHD aj vlakoch, cesty rozbité, práca čo by v AT trvala pol roka, tu trvá dva. Rád by som bol, keby sa vyjadril niekto kto žijev Prahe alebo Bratislave, či aj tam je to také peklo.

K tomu HO. Nemusí to byť doslova "home" ako domov. Môžeš pracovať ako tu bolo zmienené z krčmy, kaviarne ako hipster alebo aj z toho domu. Súhlasím, že je lepšie ak ma vyruší priateľka, než kolega čo sa smeje nejakému seriálu na ktorý čumí a neuvedomuje si, že je to počuť ako sa chechce. Tu niekomu zvoní mobil, tam niekto rieši niečo, tam sa standupuje hentam sa zajebáva... Fakt zúfalstvo, keby ten open space bol aspoň taký, ako bol povedzme vo filme Matrix, kde Neo mal svoju bunku oddelenú stenami :).

Ináč ľahšie získať prácu na remote do Nemecka\AT než lokálne.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #19 kdy: 22. 07. 2019, 09:01:56 »
Ďalej, prečo firmy nezatlačia na magistráty miest? Kto iný ma takú vyjednávaciu pozíciu než ony? Bežny občan ťažko. Toto čo vystrájajú napríklad v Brne je už ďaleko za hranicou absurdity. Dokonca ich podozrievam z toho, že to robia naschvál. Byty predražené, do mesta sa dostať nedá, výluky v MHD aj vlakoch, cesty rozbité, práca čo by v AT trvala pol roka, tu trvá dva. Rád by som bol, keby sa vyjadril niekto kto žijev Prahe alebo Bratislave, či aj tam je to také peklo.

K tomu HO. Nemusí to byť doslova "home" ako domov. Môžeš pracovať ako tu bolo zmienené z krčmy, kaviarne ako hipster alebo aj z toho domu. Súhlasím, že je lepšie ak ma vyruší priateľka, než kolega čo sa smeje nejakému seriálu na ktorý čumí a neuvedomuje si, že je to počuť ako sa chechce. Tu niekomu zvoní mobil, tam niekto rieši niečo, tam sa standupuje hentam sa zajebáva... Fakt zúfalstvo, keby ten open space bol aspoň taký, ako bol povedzme vo filme Matrix, kde Neo mal svoju bunku oddelenú stenami :).

Mozes sa k tomu prvemu odstavcu viac rozpisat? Co vystrajaju v Brne? (zil som aj tam nejaky cas, len chcem vediet, ako to ty vnimas)

Ten druhy odstavec - smial som sa ako som to cital ... toto je presne to co neznasam a uz to nemienim dalej tolerovat. Preto razim radikalny remote. Akokeby boli ludia totalne odtrhnuti od reality a neuvedomuju si nic a nikoho okolo seba, nejaka ohladuplnost alebo podobne to je nemyslitelne. Neviem, co je tazke pochopit na tom, ze nie som zvedavy na jeho srandicky a potrebujem sa sustredit.



borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #20 kdy: 22. 07. 2019, 09:12:11 »
Ked pozeram ponuky na Zapade (USA), tak tam je tolko remote ponuk, ze to clovek az zavidi. Ku nam to dojde hadam o par rokov.
Většinou jsou takové nabídky cílené na rozvojové země a tomu odpovídají mzdy.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #21 kdy: 22. 07. 2019, 09:17:37 »
Díky všem za reakce. Abych se vrátil k prapůvodnímu smyslu dotazu: jak moc je teď shared-desk rozšířený způsob práce?

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #22 kdy: 22. 07. 2019, 09:24:36 »
Mozes sa k tomu prvemu odstavcu viac rozpisat? Co vystrajaju v Brne? (zil som aj tam nejaky cas, len chcem vediet, ako to ty vnimas)
Nejde ani o to, čo sa vystrája, ja plne podporujem, že rozbité cesty sa rekonštuujú, ale to musí mať nejakú logiku, postupnosť tak, aby tá doprava nepadla totálne na držku. Teraz je rozkopaný už tuším rok, celý dornych, je na sračku, sú tam v kuse zápchy. Ďalej zavretý husovicky tunel a zábrdovicky most, MHD jazdí podľa letného rádu, okrem toho sa ešte rekonštruujú Hlavní nádraž, takže reálne máš teraz štyri nádraží, hlavní, dolní, židenice a královo pole a z každého ti jazdia iné vlaky, čert aby sa v tom vyznal. ČD tiež rekonštruujú nejaké koľajové trate, takže nejazdia vlaky ale náhradné autobusy, a klasicky východoeurópsky, to nie je poriadne vyznačené tak sa poserieš kým nájdeš tu zastávku odkiaľ chodia, chudáci cudzinci čo nevedia jazyk a najmä, normálne vlak ti ide povedzme z Krpole, ale výlukový autobus z Hlavného nádraží, musíš byt sústavne v strehu, či sa niečo nezmení. Mňa to hrozne vyčerpáva byť takto v strehu.

Napríklad také Židenice sú takmer odrezané od sveta (autom) a ľudia z Líšne musia prestupovať kvoli rekonštrukcii šalinovej trate na zastávke Dělnický Dům, kde je prestupný uzol ku ktorému vedie malička dvojprúdová cesta a tam keď sa minule posrala šalina, tak komplet upchatá doprava = kolaps. Lenže aj každý kto príde vlakom na Židenice - nádraži tak ak chce ísť do centra tak musí prestupiť. Minulý rok bola tiež výluka šaliny do Líšne a to tí kreténi ešte komplet rozkopali aj tu zastávku Dělnický Dům, to som fakt iba čumel a nechápal. Máš tam maličku striešku, skoro žiadne lavičky, nič čo by aspoň trochu redukovalo to otrasné cestovanie. Z druhej strany Brna sú stále zápchy jak je ten tunel smerom na Žabovřesky\Komín.

Je toho určite viac, nestíham to všetko sledovať, čo je zas obrátené hore nohami, ale tak ako som to mesto miloval, tak ho začínam pomaly neznášať, nielen kvoli tej doprave, ale aj tí ľudia sú čoraz divnejší. Alebo možno len starnem. No predstav si, že prežiješ tieto patálie s cestou do práce, čo ti z takej Líšne (MHD) alebo Židenic (autom) teraz zaberie aj 45 minút a potom ešte musíš uhýbať psychopatom na bicykli ktorí jazdia jak bezohľadne svine a ešte sú arogantní, ďalej magori na kolobežkách, bežci, elektrokolách, korčuliari, to všetko nasraté na maličky chodníček...no proste hrôza. Preto chcem vypadnúť na dedinu a robiť maximálne z domu a do práce ísť len na 1-2 dni vybaviť to, čo sa najlepšie rieši osobne. Alebo sa na to mesto definitívne vykašľať, vždy keď má niekto plnú hubu kecov o tom, že si mám kúpiť kolo alebo kolobežku tak sa mi otvára nožík vo vrecku. Ale po skúsenostiach viem, že tieto poruchy sa vyskytujú v takých klástroch a diskusia s tými ľuďmi je nemožná, lebo to je same eko, vegan, antinatalista, promigračný, pro LGBTI magor pre ktorého je normálny biely chlap s deťmi a rodinou ten najväčší verejný nepriateľ. Aj preto si myslím, že či to nerobia naschvál, stačí sa pozrieť čo sedí na magistráte.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #23 kdy: 22. 07. 2019, 09:28:18 »
Díky všem za reakce. Abych se vrátil k prapůvodnímu smyslu dotazu: jak moc je teď shared-desk rozšířený způsob práce?
Pravdepodobne je tvoja firma taká prvá lastovička a ešte to veľmi rozšírené nie je. Uvidíme za 2-3 roky. Ja teda neviem o žiadnej firme, že by to mala už zavedené.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #24 kdy: 22. 07. 2019, 09:39:20 »
Většinou jsou takové nabídky cílené na rozvojové země a tomu odpovídají mzdy.
Praveze nie. Ten remote je zacieleny len na obcanov USA. Takze ziaden vychodny blok.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #25 kdy: 22. 07. 2019, 10:09:09 »
Rád by som bol, keby sa vyjadril niekto kto žijev Prahe alebo Bratislave, či aj tam je to také peklo.
V Brne som studoval a v Bratislave pracujem. V Brne je MHD neporovnatelne lepsia a rozvinutejsia ako v Bratislave. Dochadzal som do prac MHD (cez polhodku, v zime aj viac a niekedy MHD ani nesla), autom (12min), teraz peso (15min - ideal). Ludia dochadzajuci z okolitych dedin (Senec, atd.) dochadzaju aj hodinu do roboty, a to je do BA par km. Takze hodina do prace a hodina z prace. Bez zapoch by boli mozno za 15-20min v praci. A doprava tu kolabuje kazdy den. Zapchy na dennom poriadku. Problem s parkovanim. Nove vedenia sa rozhodlo zaviest parkovaciu politiku (v BA doteraz ziadna nie je), ale samozrejme, najskor chcu vybrat peniaze od ludi, a potom postavia parkoviska (to som zvedavy). Dovtedy budete len platit, ale parkovanie nebudete mat iste. Centrum sa zastavuje budovami, ale pochybujem, ze firmy budu mat parkovacie miesta pre kazdeho zamestnanca. Som tu uz piaty rok a kazdym rokom je to horsie a horsie. Planujem sa vratit z BA tam, odkial pochadzam, a preto budem tiez chciet riesit HO, aspon ciastocny.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #26 kdy: 22. 07. 2019, 10:22:45 »
Díky všem za reakce. Abych se vrátil k prapůvodnímu smyslu dotazu: jak moc je teď shared-desk rozšířený způsob práce?
Pravdepodobne je tvoja firma taká prvá lastovička a ešte to veľmi rozšírené nie je. Uvidíme za 2-3 roky. Ja teda neviem o žiadnej firme, že by to mala už zavedené.

suhlasim, nie je to vobec bezna vec, shared desk ma zmysel pre pozicie uplne ineho charakteru ako sustrediaci sa ajtak ktory tam chodi pravidelne do prace. Aj zo psychologickeho hladiska normalny clovek potrebuje mat "svoje veci" niekde rozlozene a mat svoj "pracovny kut". Z miesta na miesto mozes pendlovat nejaky biznisak alebo konzultant pre ktoreho stale miesto nema zmysel pretoze je aj tak nonstop niekde prec.

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #27 kdy: 22. 07. 2019, 10:47:54 »
Ja si vzpominam, ze u nas to pred casem bylo.... Meli sme nejakou webovou aplikaci kde sis mohl naklikat kde a kdy chces pristi tyden sedet. Ted to nemame, ale ja tam stejne chodim tak max 2X za mesic. Takze se obcas stane, ze kdyz si nekdo potrebuje sednout tak si seda k mymu stolu.
Docela by me zajimalo jak mate vyreseny telefony. Mate nejaky na stolech? Musim pokazdy kdyz prijdu ke stolu natukat nejaky kod, aby telefon vedel, ze tam sedim ja?
U nas to nekdo resil softphonem a nekdo mobilem... a par lidi co nedaji dopustit na stabilo proste prskalo a nadavalo...

Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #28 kdy: 22. 07. 2019, 12:45:39 »
Docela by me zajimalo jak mate vyreseny telefony. Mate nejaky na stolech? Musim pokazdy kdyz prijdu ke stolu natukat nejaky kod, aby telefon vedel, ze tam sedim ja?
U nas to nekdo resil softphonem a nekdo mobilem... a par lidi co nedaji dopustit na stabilo proste prskalo a nadavalo...

Vetsina firmy ma softphone v pocitaci. Ale vyhra to teda neni.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Sdílená pracovní místa ve firmách
« Odpověď #29 kdy: 22. 07. 2019, 13:43:25 »
ano toto sa deje ale nechapem, preco ta to stve (tak sa mi zda). to je ich problem, ze to je neefektivne, nie tvoj.

Já jsem začal chodit do práce ani ne tak pro prachy (i když samozřejmě mít co jíst je důležité), jako proto, že chci dělat užitečné věci a získávat nové zkušenosti. Pokud by mi zaměstnavatel platil za to že budu dělat nějaké blbosti a ještě neefektivně, tak je to sice hezké, ale pro uvedený cíl na nic.