Kontraktor přes agenturu, OSVČ

Re:Kontraktor přes agenturu, OSVČ
« Odpověď #15 kdy: 12. 07. 2019, 11:31:36 »
zalezi ako ten kontrakt dohadujes, su v principe dve moznosti:

1) agentura hlada cloveka, ty prides a dohodia ta, vyjednas si MD kolko chces (alebo je uz pevne dany agenturou). V pozadi si agentura prihodi navyse k tvojmu MD svoju proviziu na mesacnej baze, napr. 9% z tvojho MD. Ty kazdy mesiac spravis fakturu za tvoj MD a posles ju agenture. Agentura spravi fakturu zakaznikovi s +9%. Zakaznik zaplati agenture, agentura si zobere 9% a vyplati tvoju fakturu.

Ked agentura inzeruje MD napr. za 300 euro, tak to je cena ktoru je schopna dat tebe, ale oni si v pozadi este prihodia svoju proviziu. Ked si vyjednavas tvoj MD, tak v principe nevies o kolko ta agentura obere, pretoze sa nikdy nedozvies, kolko za teba beru od klienta. Mne sa napr. stalo ze som si vyjednal jeden MD a pracoval som u zakaznika napr. rok a ked vyprsal kontrakt a zakladal sa novy, tak som chcel viac kesu, tak som sa dohodol s agenturou, ta cielova firma platila to iste, len kvoli tomu, ze agentura videla, ze si spolahlivy a maju z teba dlhodobo prachy, tak ubrala z ich provizie a dala tebe viac, ale firmu si stal rovnako.

2) Najdes si firmu pre ktoru chces pracovat ako kontraktor. Dohodnes si s nimi cenu, skontaktujes agenturu ze chces vybavit kontrakt, oni ti povedia kolko si chcu prihodit a to povedia zakaznikovi. To kolko si oni prihodia je na nich, ked budu pre firmu moc drahy, tak sa to nevybavi, takze je aj v ich zaujme, aby tu cenu nasponovali co to da a zaroven aby bola firma ochotna to platit.

Ja som platca DPH a funguje to tak ze si k tomu MD pripocitas DPH a fakturujes agenture tu sumu. S tym sa akokeby implicitne pocita, ze si tam budes prihadzovat DPH, v konecnom dosledku to je len byrokracia a ty tu DPH zaplatis hned statu. Takto to nezaplatia oni, ale ty. Ty mas furt svoj dohodnuty MD.

Diky, toto viac menej odpovedalo na moje otazky. Este by ma zaujimalo ako si vydobit ukotvenie odmeny v zmluve a teda ci odmena/h alebo MD rate. Okrem toho vidim v zmluve vypovednu dobu objednavky na pracu, co mi pride pri tejto forme prace divne.


Re:Kontraktor přes agenturu, OSVČ
« Odpověď #16 kdy: 12. 07. 2019, 12:10:01 »
Diky, toto viac menej odpovedalo na moje otazky. Este by ma zaujimalo ako si vydobit ukotvenie odmeny v zmluve a teda ci odmena/h alebo MD rate. Okrem toho vidim v zmluve vypovednu dobu objednavky na pracu, co mi pride pri tejto forme prace divne.

normalne za MD, sa ti chce trtkat s vykazovanim hodin? Este lepsie ked si remote, proste ti platia za cely den a je.
Ta vypovedna mi pripada normalna, ked to je radovo v tyzdnoch, dva tyzdne nikoho nezabiju ... nejaka security tam z jednej aj druhej strany asi byt musi, ty by si chcel, aby sa ta mohli zbavit zo dna na den?

Re:Contractor cez agenturu, OSVC
« Odpověď #17 kdy: 12. 07. 2019, 12:47:39 »
Jste si timto jisty?

Pokud obchoduji s jinym platcem dph z jineho clenskeho statu, tak toto urcite neplati.
Kolonka DPH ma vzdy 0% a na fakture je napsano reverse charge a firma si pak DPH resi ve sve zemi podle jejich zakonu.

Neni to co popisujete nutne pouze pokud prodavate sluzby koncovym zakaznikum popripade pouze na vybrane sluzby?

Důležité je místo plnění. Pokud budu pracovat pro firmu z USA přes agenturu v Německu, a ta agentura v Německu bude zajišťovat jen částečný servis, ale obchod si budu dohadovat přímo s firmou v USA (nabízet nové funkce, služby - a oni je odsouhlasí), pak není místo plnění v Německu, ale v USA.

Pokud s firmou v USA nepřijdu do styku (nebo jen v technických záležitostech), ale obchod (nové funkce, objednávky) zajišťuje Německo a to to objednává od Vás, pak je místo plnění v Německu.

Není tedy rozhodné na koho se fakturuje, ale kde je skutečné místo plnění.

Re:Kontraktor přes agenturu, OSVČ
« Odpověď #18 kdy: 12. 07. 2019, 12:49:28 »
2) Najdes si firmu pre ktoru chces pracovat ako kontraktor. Dohodnes si s nimi cenu, skontaktujes agenturu ze chces vybavit kontrakt, oni ti povedia kolko si chcu prihodit a to povedia zakaznikovi. To kolko si oni prihodia je na nich, ked budu pre firmu moc drahy, tak sa to nevybavi, takze je aj v ich zaujme, aby tu cenu nasponovali co to da a zaroven aby bola firma ochotna to platit.

Diky, toto viac menej odpovedalo na moje otazky. Este by ma zaujimalo ako si vydobit ukotvenie odmeny v zmluve a teda ci odmena/h alebo MD rate. Okrem toho vidim v zmluve vypovednu dobu objednavky na pracu, co mi pride pri tejto forme prace divne.

Toto je ta nejhorší varianta. V tento okamžik musíte řešit DPH s každou zemí, do které se fakturuje, protože agentura to plnění nepřijímá.