Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně

Dobrý den vážená redakce,

stále se mě jaksi pořád dokola dotýká zajímavá praxe. Některé názory, asi málo evropské či západní, byť k diskuzi, čekají i dny na schválení, zatímco některé (asi) vhodnější (o nějaké věcnosti či "k tématu" se ani nebavím...) jsou schvalovány a přidávány průběžně stále za tímco ostatní čekají.
Jakési neurčité odpovědi "nakonec jsou schváleny" se mi dostalo už v jiném vlákně, nicméně jedná se právě o to "kdy".

Existuje nějaká finální verze pravidel pro příspěvky na root.cz nebo seznam "nepohodlných" přispěvatelů? Možná kdyby jste takový seznam zveřejnili, mohli jste jim i sobě ušetřit námahu.

Děkuji


Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2019, 14:48:05 »
Jestli to nebude tím, že:

 a) toto je odborný web o IT a redakce nemá zájem na zatahování politiky do diskuzí

b) někteří diskutující, které interní mechanismy označily jako nekonfliktní, korektní, diskutující k tématu mají jednodušší schvalovací proces

c) kdybys vystupoval pod původní identitou, dalo by se zjistit, v čem je problém, jak jsi vystupoval a proč ti neschvalují příspěvky.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2019, 17:32:15 »
Já se ptám obecně a redakci informace klidně rád poskytnu. Klidně mě oprav, ale

a) politické příspěvky klidně schvalují

"Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy."

b) to je to na co se ptám, ale jelikož nejsi z redakce tak stejně nedokážeš opovědět, jenom spekuluješ
c) klidně redakci poskytnu o co se jedná. Ale mám pocit že redakce zná mou identitu a dokáže si to dohledat aniž by musela o něčem špekulovat.

Nicméně, klidně se na konkrétní příklad můžeme podívat, jenom dodám že se mi to stalo v poslední době několikrát a přestože dnes již další příspěvky byly schváleny do diskuzí, mé stále visí ve Velkém firewallu.
Můžeš mi vysvětlit jakto že nejprve projdou tyto

afgsfdg 10
Tak, jako v USA jsou americká pravidla, a v evropě evropská, tak jsou v Číně prostě Čínská pravidla. Kdo se jimi nechce řídit, může se svobodně rozhodnout, že v Číně podnikat nebude.

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy.

Tento můj visí už tuším touhle dobou třetí den

Takže pravidla jsou špatně a když se nebudou respektovat protože je měli i v Říši tak budou i ti jednorožci?
Spíš to bude falešná kauzalita. V Říši měli i boty, taky špatně?


A mezi tím přibyl ještě tento scválený?

>  gilll 10
    Čína cenzuruje dokumenty o fiktivním masakru na Náměstí nebeského klidu. Zatímco youtube odstraňuje dokumenty           o reálných historických událostech. https://www.dw.com/en/youtube-to-ban-hateful-videos-holocaust-denying-content/a-49077368?maca=en-rss-en-all-1573-rdf

Můžeš mi vysvětlit co je na tom mém závadného, resp. jakými záhadnými pravidly se tady ta cenzura řídí?

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2019, 18:40:44 »
Ale vždyť to už tu je ("morální kredity") a redakce se tím nijak netají. To, že porušují Listinu, je nijak netankuje a ani nejsou schopni si to odargumentovat jinak než zcestným komiksem. Inu kdo chce kam...

Třeba by se to ale zlepšilo, kdybys redakci něco přispěl.. ;)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2019, 19:19:35 »
Ono se stačí chovat slušně, některým z nás se komentáře pod články schvalují automaticky, stačí nebýt hulvát a psát k věci, což by ovšem měla být samozřejmost.


Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2019, 19:49:22 »
Ono se stačí chovat slušně, některým z nás se komentáře pod články schvalují automaticky, stačí nebýt hulvát a psát k věci, což by ovšem měla být samozřejmost.

Ale vždyť to není pravda. Prokazatelně. :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #6 kdy: 16. 06. 2019, 19:57:21 »
Ono se stačí chovat slušně, některým z nás se komentáře pod články schvalují automaticky, stačí nebýt hulvát a psát k věci, což by ovšem měla být samozřejmost.
Ale vždyť to není pravda. Prokazatelně. :)
Je to pravda. Nebo znáš někoho normálního, slušně se chovajícího, komu by zde neschválili komentář? Je to jednoduché, pokud někdo není lempl, nemá zde s (slušnými přispěvateli vítanou, možná až vymodlenou) kontrolou problém.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #7 kdy: 16. 06. 2019, 20:29:55 »
Ono se stačí chovat slušně, některým z nás se komentáře pod články schvalují automaticky, stačí nebýt hulvát a psát k věci, což by ovšem měla být samozřejmost.
Ale vždyť to není pravda. Prokazatelně. :)
Je to pravda. Nebo znáš někoho normálního, slušně se chovajícího, komu by zde neschválili komentář? Je to jednoduché, pokud někdo není lempl, nemá zde s (slušnými přispěvateli vítanou, možná až vymodlenou) kontrolou problém.

Hm, třeba sám sebe? Na fóru bylo dokonce uznáno šéfredaktorem, že mi příspěvek neměl být smazán? Takže to nějak nesedí. A nejsem sám, vždyť se to tu nejednou řešilo.

Taky by bylo vhodné si odpustit tu rétoriku stylu slušní - ti, co vítají kontrolu => ti co nevítají, jsou neslušní. Zaprvé jsem o tobě měl doposud vyšší mínění, zadruhé tohle binární rozdělování nikdy k ničemu dobrému nevedlo.

Ono se třeba taky často mažou příspěvky, které se třeba u článku ptají na zdroj nebo si dovolí upozorňovat na nepravdy.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #8 kdy: 16. 06. 2019, 20:30:59 »
double post

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #9 kdy: 16. 06. 2019, 20:43:16 »
Ono se stačí chovat slušně, některým z nás se komentáře pod články schvalují automaticky, stačí nebýt hulvát a psát k věci, což by ovšem měla být samozřejmost.
Ale vždyť to není pravda. Prokazatelně. :)
Je to pravda. Nebo znáš někoho normálního, slušně se chovajícího, komu by zde neschválili komentář? Je to jednoduché, pokud někdo není lempl, nemá zde s (slušnými přispěvateli vítanou, možná až vymodlenou) kontrolou problém.
Taky by bylo vhodné si odpustit tu rétoriku stylu slušní
O to redakci primárně šlo, slušnost v komentářích a na fóru. Vyřešili to celkem úspěšně a bez křeče.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #10 kdy: 16. 06. 2019, 20:56:52 »
Idrisi, já stále věřím, že číst umíš.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #11 kdy: 16. 06. 2019, 21:15:42 »
Idrisi, já stále věřím, že číst umíš.
Piš k věci, proč by zde měli mít prostor i přispěvatelé, co se neumí chovat slušně? Ti slušní mají právo na diskusi neničenou trolly a hulváty.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #12 kdy: 16. 06. 2019, 21:25:02 »
Idrisi, já stále věřím, že číst umíš.
Piš k věci, proč by zde měli mít prostor i přispěvatelé, co se neumí chovat slušně? Ti slušní mají právo na diskusi neničenou trolly a hulváty.

Dobře, tak možná neumíš. :) Možná si to zkus přečíst znovu. A pak zkus najít nějakou souvislost s tím, co jsi napsal ty.

A vůbec, pokud chceš psát k věci, tak reaguj k věci. Třeba můžeš odpovědět tazateli, co je na jeho příspěvku neslušného. Určitě ho to bude zajímat.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #13 kdy: 16. 06. 2019, 21:29:36 »
To, že porušují Listinu, je nijak netankuje...
Už se mi nechce ti znovu vysvětlovat, že Listinu základních práv a svobod redakce neporušuje a ani se tomu vzdáleně neblíží. Tento blábol tady opakuješ už po několikáte. Pokud si to opravdu myslíš tak to dej k soudu a pak tady postni výsledek.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #14 kdy: 16. 06. 2019, 21:32:46 »
To, že porušují Listinu, je nijak netankuje...
Tento blábol tady opakuješ už po několikáte.
Kdyby jenom tento jeden...  ::)