Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná

mx

Externy HDMI monitor na notebooku Dell Inspiron 7566 sa vypina a zapina. Vypne sa na minutu, potom zobrazuje par minut, najnovsie sa zapne uz len na par sekund... Mohol by mi niekto poradit v com moze byt problem? Monitor je zjavne dobry (cez DP to funguje, s inym notebookom to funguje). Tento problem sa prejavuje len vo Windows 10. Ked nabootujem do Ubuntu, vsetko funguje ako ma. Skusal som aj preinstalovat windows. V device driver manager-i nevidim ziadne konflikty ...
« Poslední změna: 10. 06. 2019, 08:33:48 od Petr Krčmář »


Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2019, 09:11:36 »
Tohle přesně se nám dělo doma s MAC ntb a externim monitorem Dell. I kdyz jsem tomu nechtel verit, protoze kabel na vsech ostanich zarizenich fungoval, nový DisplayPort kabel pořešil vše...

mx

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2019, 10:18:20 »
Kabel som skúšal vymeniť. Bohužial, v tom to nebude.

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2019, 10:25:01 »
Nema nahodou na to vliv, jestli je aktivni intel nebo nvidia grafika? Asi se to da lip otestovat v Ubuntu, kde je lepsi kontrola nad grafikama

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2019, 14:01:02 »
Btw - ked som naposledy kombinoval novy monitor na starsi NB, tak sa mi chytil az 4-ty HDMi kabel .. (inac kable su ok, ale zjavne na "nenarocne" pouzitie (receiver-TV), ..
Monitor robil vyssie popisovane, pripadne sa nechytil vobec ...
Zakaz jednu grafiku v spravcovi HW, a uvidis ci sa situacia zmeni, ked nebude moct spekulovat ...
(pozor na standardne primarny intel - nacvic si ctrl+R + shutdown /r  :-)


Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2019, 14:38:10 »
Mozes to trosku upresnit ?
1. typ monitora
2. Ake rozlisenie a frekvenciu pouzivas cez HDMI
3. robi to pri kazdom rozliseni v HDMI ?
4. skusil si to s inym monitorom ?

Osobne to tipujem na kabel, to ze to v ubuntu funguje ale vo windows blbne je presne to co robia menej kvalitne kable. Ten isty kabel k PS4 mi blbne, obraz vypadava ale ked som ho dal ku kablovemu STB tak funguje v pohode.

mx

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2019, 16:45:03 »
Nema nahodou na to vliv, jestli je aktivni intel nebo nvidia grafika? Asi se to da lip otestovat v Ubuntu, kde je lepsi kontrola nad grafikama
Hm, neprisiel som na to, ako vypnem internu grafiku.  Viem, ze k jednotlivym aplikaciam viem priradit akcelerator. Priznavam, nie uplne rozumiem akym sposobom su tie dve grafiky prepojene. Disablovanie jedneho alebo druheho drivera ako keby nemal vplyv.

mx

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #7 kdy: 10. 06. 2019, 16:48:43 »
Btw - ked som naposledy kombinoval novy monitor na starsi NB, tak sa mi chytil az 4-ty HDMi kabel .. (inac kable su ok, ale zjavne na "nenarocne" pouzitie (receiver-TV), ..
Monitor robil vyssie popisovane, pripadne sa nechytil vobec ...
Zakaz jednu grafiku v spravcovi HW, a uvidis ci sa situacia zmeni, ked nebude moct spekulovat ...
(pozor na standardne primarny intel - nacvic si ctrl+R + shutdown /r  :-)
Monitor je QHD (2560x1440) 27" Dell Ultrasharp U2715H, kupil som HDMI kabel, ktory by mal zvladat 4k rozlisenie. Problem je, ze ten monitor nie je novy. Tato kombinacia fungovala viac ako rok.

mx

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #8 kdy: 10. 06. 2019, 17:00:05 »
Mozes to trosku upresnit ?
1. typ monitora
2. Ake rozlisenie a frekvenciu pouzivas cez HDMI
3. robi to pri kazdom rozliseni v HDMI ?
4. skusil si to s inym monitorom ?

Osobne to tipujem na kabel, to ze to v ubuntu funguje ale vo windows blbne je presne to co robia menej kvalitne kable. Ten isty kabel k PS4 mi blbne, obraz vypadava ale ked som ho dal ku kablovemu STB tak funguje v pohode.

Upresnim, asi som bol prilis strohy:

Dell UltraSharp U2715H, bezi to na nativnom rozliseni 2560x1440. Skusal som to aj prepinat na nizsie rozlisenie. Ten isty monitor a kabel a rozlisenie v Linuxe bezi ako ma. A tiez vyuziva internu intel grafiku. Ked som k tomu monitoru pripojil MacBook cez DisplayPort pri rozliseni 2560x1440 bezal uplne dobre. To iste ak pripojim xbox cez HDMI. Notebook nabootovany vo Windows som  pripojil na iny monitor s rozlisenim 1920x1200 a nic, ale v Linuxe vsetko zobrazuje... Skusal som aj restore Windows z image.

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #9 kdy: 11. 06. 2019, 11:13:34 »
Vyskusaj vo Windows nainstalovat najnovsi Dell display manager, niektorym co mali taky problem ako ty to pomohlo
https://www.dell.com/support/article/us/en/04/qna44541/what-is-dell-display-manager?lang=en

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #10 kdy: 12. 06. 2019, 10:55:28 »
Nám se v práci občas stává, že monitor začne problíkávat (vypne/zapne). Pomůže vytáhnout monitor z elektriky a chvilku počkat, než se vybijí kondenzátory.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #11 kdy: 12. 06. 2019, 11:11:05 »
A nemuze byt problem v tom, ze ten monitor ma HDMI1.4? Sice 4k rozliseni umi, ale pri 24Hz.
Pak tam ma ohledne MHL2.0, ale tam konci taky na 1080p.
Jako papirove.

Sakra lidi, uvedomte si ze HDMI neni primarne pro pripojeni pocitac-monitor, primarne je pro AV techniku a refresh rate tomu vzdy odpovidal.

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #12 kdy: 12. 06. 2019, 12:13:55 »
@kamtry: AFAIK je HDMI (1.4) v PC pouze jinej konektor pro DVI (mensi, vejde se jich vic na grafiku a taky lip na ntb), kde jde jeste prenaset zvuk, vsak taky mame DVI-HDMI kabely

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #13 kdy: 12. 06. 2019, 12:32:41 »
O DVI se nebavim, to je historie. Pro pocitac tu mas DisplayPort (ktery to audio ma taky), ktery je stejne velky jak HDMI a v pripade miniDP je to uplne jinde (a to se nebavim o tahani DP pres USB-C). A pro (nouzove) pripojeni k projektoru ci TV ti staci dratova redukce na HDMI.
Proste HDMI nema co v kompu co delat, neni na to staveny. Si taky vsimni ze HDMI se refresh ratem zabyvalo jen pro filmove ucely (a pokud resilo vyssi, tak bud pro 3D nebo pro dohnani toho co umi DP (tim narazim na HDMI2.x)).
« Poslední změna: 12. 06. 2019, 12:36:48 od kmarty »

Re:Externí HDMI monitor na notebooku Dell se vypíná a zapíná
« Odpověď #14 kdy: 16. 06. 2019, 09:31:28 »
Mám služebního Inspirona 15 7559 (i7-6700HQ s HD530 + GTX960M), a doma monitor Dell UltraSharp U2410. Ten má vstupy všechny možný včetně komponentních, a léta mi k plný spokojenosti fungoval skrz delláckou USB3.0 dokinu na jejím DisplayPortovým výstupu (noťas se s ní baví po DisplayLinkovým protokolu). Letos v dubnu ovšem nVidia vydala aktualizaci ovladačů, a tím takhle připojený monitory naprosto zkurvila, protože monitor za DisplayLinkem od tý doby má viditelnou latenci (tak 200ms).
Takže jsem monitor přepojil na HDMI v noťasu (taky by mě zajímalo, kterej vocas rozhodnul, že DP budou mít jen Precisiony a všechny nižší řady jen HDMI 1.4), a po pár dnech začal dělat přesně to co píšeš. Jel bez problému hodinu až tři, pak najednou na půl minuty zhasne, rozsvítí se, a ve stále se zkracujících intervalech se to opakuje. Společnej znak noname kabel, na kterým ovšem předchozí noťas (XPS14, i tablety od Aceru přes microHDMI redukci) fungovaly zcela bez problému roky. Po výměně za kabel od GemBirdu (asi o 20Kč s DPH dražší) jede zatím bez chyby.