Jaké použít Financial API s historii cen akcií a stavu indikátorů?

Chtěl bych si ze srandy pohrát s historickými daty akcií. Chci historická data přinejmenší k: Stock price, equity, debt, book value

Bohužel jsem paf z toho, kde takové API sehnat. Kolem roku 2012 to poskytoval Google Finance a přestal. Do roku 2019 lidi používali Yahoo a letos to taky utnuli.

Zkouším googlit, ale pocity z nabytýtch informací mám smíšené.

A proto jsem na Root.cz, protože je to tady radírna, a proto se tady jdu poradit.

Otázky:
1, Jaké API se dá k tomuto účelu použít? Může být i placené.
2. Proč Google i Yahoo utnuli svoje služby?
3. Nějaký tip na knihovnu k API, ideálně v Javě?
4. Jaká je cca velikost dat pro 10000 companies za posledních 15 let - můžu si to všechno někde stáhnout?
5. Nějaké osobní zkušenosti s prací s tím API?


k0k0t

Podival bych se na quandl a data od Zack Fundamentals. Osobni zkusenost nemam.
Mam zkusenost s Interactive Brokers API + python (podminka je mit u nich ucet).

Podival bych se na quandl a data od Zack Fundamentals. Osobni zkusenost nemam.
Mam zkusenost s Interactive Brokers API + python (podminka je mit u nich ucet).

Mam u nich ucet. Dovoli ti nacist si cokoliv z historie? A rychlost prenosu dat po API je solidni nebo je to pomala plecka?

PS: Intel nebo AMD?

Tvl co to je za API, takovy shit jsem uz dlouho nevidel. To snad raci fakt ne, na to nemam cas. Aspon teda to Javovske API, v Pythonu neumim.

Zkousel jsem Quandl. Nevim jestli jde o spatny vtip, ale poskytuji podle vseho jen historicka dta cen akcii.

Oproti tomu https://product.intrinio.com je jina kava - a taky drazsi. Muzu si stahnout stovky megabajtu historickych dat za X poslednich let, vsechno maji pripravene... akorat by me ty dtaa stala 600 dolaru. Pritom jeste pred 2 lety byla zdarma na Yahoo. Pise off.



Deutsche Börse provozuje datashop, odkud si můžeš zdarma stáhnout sample files, případně zakoupit celý dataset.

Diky vsem za odpovedi.

Takze situace je takova, ze Google i Yahoo stopli svoje API protoze i oni meli data asi placena od jinych instituci a z toho ze jim lidi tahali data pres API nemeli prachy.

Ja jsem se dival na volna data k dispozici a zadna ocividne nejsou, nikdy neobsahuji veci jako je Book value atp.

Takze kdybych si to chtel platit, tak me tahle sranda vyjde tak na 10000,- Kc. Coz dost vaham jestli do toho investovat, protoze ani nevim, jestli mi poskytnou ocekavanou hodnotu.


Interactive Brokers API jsem zkousel, ale Historicka data v tom pravem slova smyslu to neumi, je v tom nejaky hacek. ZBytecne promarneny cas.

Skusil by som este https://iexcloud.io Sice to teraz od 1.6. spoplatnili, je tam ale celkom slusny volny objem, ktory sa da mesacne pouzit

Zrovna doluju data z simfin.com, je to free, omezen je pristup na api, mam subscription zaplacenou na 250kc mesicne a je v tom 20000 API callu denne, zadarmo je jen 2000 API call za den. Tech 20000 API callu mi stacilo ne nejakych 350Mb nezkomprimovanych dat.  Myslim, ze 1 mesic mi bude stacit abych vydoloval vsechny data - statementy a stock prices. Maji tam data 10 let do minulosti ale ne u vsech spolecnosti.

Akorat mam s temi daty problem, ze tam nemuzu najit mnozstvi akcii na trhu, abych si mohl prepocitat book value a P/E. TO nevim jak budu resit. Mozna se to da nejak prepocitat to mnozstvi akcii?

Uz se tesim az budu mit vsechna data na disku a budu to tridit do databaze, to bude maso, asi je budu mit vsechny in-memory 8)
« Poslední změna: 09. 06. 2019, 10:44:34 od PetrK »