reklama

Jaké použít Financial API s historii cen akcií a stavu indikátorů?

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Chtěl bych si ze srandy pohrát s historickými daty akcií. Chci historická data přinejmenší k: Stock price, equity, debt, book value

Bohužel jsem paf z toho, kde takové API sehnat. Kolem roku 2012 to poskytoval Google Finance a přestal. Do roku 2019 lidi používali Yahoo a letos to taky utnuli.

Zkouším googlit, ale pocity z nabytýtch informací mám smíšené.

A proto jsem na Root.cz, protože je to tady radírna, a proto se tady jdu poradit.

Otázky:
1, Jaké API se dá k tomuto účelu použít? Může být i placené.
2. Proč Google i Yahoo utnuli svoje služby?
3. Nějaký tip na knihovnu k API, ideálně v Javě?
4. Jaká je cca velikost dat pro 10000 companies za posledních 15 let - můžu si to všechno někde stáhnout?
5. Nějaké osobní zkušenosti s prací s tím API?

reklama

Podival bych se na quandl a data od Zack Fundamentals. Osobni zkusenost nemam.
Mam zkusenost s Interactive Brokers API + python (podminka je mit u nich ucet).

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Podival bych se na quandl a data od Zack Fundamentals. Osobni zkusenost nemam.
Mam zkusenost s Interactive Brokers API + python (podminka je mit u nich ucet).

Mam u nich ucet. Dovoli ti nacist si cokoliv z historie? A rychlost prenosu dat po API je solidni nebo je to pomala plecka?

PS: Intel nebo AMD?

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Tvl co to je za API, takovy shit jsem uz dlouho nevidel. To snad raci fakt ne, na to nemam cas. Aspon teda to Javovske API, v Pythonu neumim.

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Zkousel jsem Quandl. Nevim jestli jde o spatny vtip, ale poskytuji podle vseho jen historicka dta cen akcii.

Oproti tomu https://product.intrinio.com je jina kava - a taky drazsi. Muzu si stahnout stovky megabajtu historickych dat za X poslednich let, vsechno maji pripravene... akorat by me ty dtaa stala 600 dolaru. Pritom jeste pred 2 lety byla zdarma na Yahoo. Pise off.

reklama

Deutsche Börse provozuje datashop, odkud si můžeš zdarma stáhnout sample files, případně zakoupit celý dataset.

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Diky vsem za odpovedi.

Takze situace je takova, ze Google i Yahoo stopli svoje API protoze i oni meli data asi placena od jinych instituci a z toho ze jim lidi tahali data pres API nemeli prachy.

Ja jsem se dival na volna data k dispozici a zadna ocividne nejsou, nikdy neobsahuji veci jako je Book value atp.

Takze kdybych si to chtel platit, tak me tahle sranda vyjde tak na 10000,- Kc. Coz dost vaham jestli do toho investovat, protoze ani nevim, jestli mi poskytnou ocekavanou hodnotu.

Interactive Brokers API jsem zkousel, ale Historicka data v tom pravem slova smyslu to neumi, je v tom nejaky hacek. ZBytecne promarneny cas.

Skusil by som este https://iexcloud.io Sice to teraz od 1.6. spoplatnili, je tam ale celkom slusny volny objem, ktory sa da mesacne pouzit

PetrK

• 263
    • Zobrazit profil
Zrovna doluju data z simfin.com, je to free, omezen je pristup na api, mam subscription zaplacenou na 250kc mesicne a je v tom 20000 API callu denne, zadarmo je jen 2000 API call za den. Tech 20000 API callu mi stacilo ne nejakych 350Mb nezkomprimovanych dat.  Myslim, ze 1 mesic mi bude stacit abych vydoloval vsechny data - statementy a stock prices. Maji tam data 10 let do minulosti ale ne u vsech spolecnosti.

Akorat mam s temi daty problem, ze tam nemuzu najit mnozstvi akcii na trhu, abych si mohl prepocitat book value a P/E. TO nevim jak budu resit. Mozna se to da nejak prepocitat to mnozstvi akcii?

Uz se tesim az budu mit vsechna data na disku a budu to tridit do databaze, to bude maso, asi je budu mit vsechny in-memory 8)
« Poslední změna: 09. 06. 2019, 10:44:34 od PetrK »

reklama