jestli to tedy neni spis problem vyrobce kterej svem zakazniku sdeluje nesmyslne technicke informace, coz v pripada Bananovniku je takova tradice ;-)
Bohuzel musim priznat ze BananaPi neni zrovna exemplarni a od té doby co je pred 3 roky opustil hlavni vyvojar se technicka podpora skoro zastavila. Nebyt alespon nekolika dobrovolniku jako frank-w ktery jeste +- na kernelu (u-boot) pracuje by to hodne smutné. SinoVoip vypada na particku 2 lidi (asi zacinajicich studentu), kteri ocividne podporu na vsechny své zarizeni zvladnout nedokazou.
(kdyby alespon uvolnili code source)Zbytek, at GPIO, nebo LAN2, zavést kartu Wifi na rozhrani m.2 uz si musi uzivatel zprovoznit + pre-kompilace jadra sam.
PS: Jinak jako NAS bych spise doporucil BPI-R2 s 4x LAN jak W2. Rad bych take podotknul, ze osazené GPU MALI-820 neni pod Linuxovim OS podporovan, jen pod OS Android.
Na misto x86 MB, bych spise doporucil Odroid N2 s 2xLAN jak nejaky Asrock J4105, ktery byva casto zminovan.
https://www.hardkernel.com/blog-2/odroid-n2/Nevyhodou U-BOOT je také, ze neumi bootovat z rozhrani SATA a musi byt zaveden na emmc nebo SD.
(O tom jak Banana porusuje licence Open C* radeji mluvit ani nebudu.)U nekterych prispevku jde videt, ze jsou uzivatelé zvykli z RPi zapojit a pouzivat, banana SoC RPI je zkratka pro zkusenejsi uzivatele.