Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku

Yen

Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« kdy: 30. 04. 2019, 13:49:51 »
Zdravim,
ma nekdo zkusenosti s pouzivanim Amazon "Fire TV Stick 4k" u nas? Tento produkt neni oficialne urcent pro CZ trh, takze jej nelze pres Amazon objednat. Samozrejme si to muzete privest z Nemecka nebo UK.

Existuje stara verze Amazon Fire TV Stick, ktera ma International Use, ovsem je to stary produkt a ja jsem se dival na novy.

Jen se obavam, aby Amazon nemel nejaky GeoIP a blokoval Fire TV Stick 4k pouzivat v CZ. Nejde mi o Amazon Prime content, jen abych si nainstaloval Netflix / HBOGO a tot vse. Obe sluzby mam placene. Bohuzel na nasi starsi Samsung TV bezi HBOGO appka nehorazne pomalu a je to otravne a zjistuji, cim to kompenzovat.

Predem diky za zkusenosti, pokud nekdo ma :-)

Yen

« Poslední změna: 01. 05. 2019, 23:06:44 od Petr Krčmář »


dzavy

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - pouzivani v CZ
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2019, 22:30:08 »
S 4k verzi neporadim, jen me zaujalo to HBOGO - to mas overene, ze na tom ma fungovat? Ja mam tu "starou" verzi, na ktere funguje krasne Netflix, ale HBOGO ani omylem - v oficialnim store neni a kdyz jsem ji tam nainstaloval z .apk, tak to bylo nepouzitelne (rozliseni, ovladani).

Jinak mimochodem, mam z eBaye myslim nejakou americkou verzi (alespon podle napajeciho adapteru), zprovoznit to nebyl problem, ale z trial obdobi Prime jsem si nic nepustil a to jsem zkousel UK i US ucet. Vsechno bylo videt v nabidce, ale pustit to neslo. Predpokladam, ze podobne se bude chovat ta 4k verze - fungovat to samo o sobe bude, ale Amazon obsah fungovat nebude.

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - pouzivani v CZ
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2019, 09:50:56 »
Ahoj @dzavy,

Zda-li to ma fungovat overene nemam, zvlast v CZ, nicmene Amazon nabizi Fire TV app "HBOGO", takze jednoduchy predpoklad, ze by to melo fungovat.
https://www.amazon.com/gp/product/B0089BPEZS/ref=s9_acsd_hps_bw_c_x_3_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-8&pf_rd_r=ES53CZB6N70704G8XV1N&pf_rd_t=101&pf_rd_p=decc8dc7-120d-4773-86e7-6a6e4d9a5895&pf_rd_i=10208590011

Na vlastni Amazon content nic neresim, jen me zajima, zda mi nebude Amazon blokovat pristup na mnou placene subscription Netflix/HBOGO kdyz neni 4k verze urcena pro CZ trh :-(
Muzu to zkusit, jen to jsou nejake komplikace pro doruceni, takze pokud to jiz nekdo ma a vyzkousel, tak bych si byl jist, nez bych to nejak zkousel...

A dival jsi se na ofiko FireTV app store nedavno? Zda se tam neobjevil HBOGO, nebot dle uvedeneho linku, tam je. Tak me celkem zarazi, ze ti to nejde. :-/

Yen

dzavy

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - pouzivani v CZ
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2019, 13:57:23 »
No tohle je ale "americke" HBOGO, to zase nefunguje s tim ceskym/evropskym predplatnym z hbogo.cz, jsou to uplne oddelene aplikace bohuzel :(

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - pouzivani v CZ
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2019, 20:34:59 »
Pokud to mas na HBOgo a Netflix tak proc si proste nekoupis Google Chromecast? Vyresis tim uplne vsechno


Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #5 kdy: 02. 05. 2019, 10:18:17 »
@dzavy - tak to jsem si neuvedomil, ze je v tom rozdil. Preci jen je to appka, kam zadas prihlasovaci udaje/aktivaci a mel by jsi se dostat na content dane sluzby, kterou platis a zda je to HBOGO v CZ nebo USA, by melo byt jedno. Ale pravda je, ze HBOGO neni tak daleko, jako netflix.

@Daniel - nejak mi unika duvod, proc bych mel pro sledovani HBOGO/Netflixu pouzivat streaming z mobilu/tabletu apod. Nechci streamovat kdyz muzu mit content naprimo...Prijde mi to trosku jako hloupost, mit pustene dve zarizeni, kdyz by to melo umet jen jedno. Samozrejme jsem Chromecast zvazoval, ale tohle mi neprijde jako zajimave reseni. Je to reseni, ale neni to takove, co bych preferoval. Kazdopadne diky za vstup :-)

Jako dalsi reseni jsem se dival i na Roku Stick, AppleTV a nVidia Shield, ale to uz je cenou uplne jinde. Proto se mi jevi, jako idealni volba Fire Stick TV, zvlast kdyz se chci vyhnout ruznym noname z Ciny, ktere maji nejakou pofiderni android mutaci.... :-/

Yen.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #6 kdy: 02. 05. 2019, 14:03:37 »
Ten chromecast by se snad mel pripojovat primo, ne? V mobilu mu jen reknes, co chces pustit.

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #7 kdy: 02. 05. 2019, 14:44:33 »
Mobil je jen "dalkove ovladani" pro Chomecast. Stream jde primo na zarizeni. Telefon muzes mezitím spláchnout do zachodu a pojede to dal.... Takhle budes muset mit další ovladac pro to Fire TV.. mobil ma pobliz většina lidi. Pujc si to od nekoho a vyzkousej.

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2019, 07:43:17 »
@Daniel - takze na Chromecast muzes nainstalovat appky od Netflixu/HBO a dalsich? Podle me tohle vsechno musis mit na mobilu a pak zacnes delat stream, tak to uz mozna jde primo, ale nejak by mi prislo divne, ze tyto sluzby musi mit dana zarizeni registrovana, aby povolily content.

Nicmene jsem chromecast nezkousel, jen dle popisu mi to prislo, ze to musim mit na telefonu/tabletu a jen to streamuji na vetsi obrazovku. Ale muzu nekde zkusit vyzkouset.


Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2019, 10:40:18 »
Jak bolo napisane vyzsie, chromecast prehrava obsah priamo z internetu, potrebujes len "ovladac". Najidealnejsie Android telefon. Tam len reknes co chces pustit. Napr pustis na mobile appku HBO Go, otvoris film ktory chces sledovat, kliknes na prehranie cez Chromecast a spusti sa ti to na telke. Telefon mozes kludne vypnut / odpojit... Do chromecastu nic neinstalujes. V podstate to funguje tak ze telefon rekne chromecastu odkial ma obsah spustit a pak sa o to nestara. Rovnako mozes pustat medialny obcash z vacsiny aplikaci ako su Netflix, YT, spitify, cez browser..

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #10 kdy: 07. 05. 2019, 08:02:34 »
@Marek - diky za info. Chromecast vypada zajimave, a zkusim si pujcit. Dival jsem se jeste na "Xiaomi Mi TV box S", trosku drazsi nez Chromecast 3. Jen uz je to primo Android TV, takze moje smart tv by mohla by zase smart :-)

Nicmene Chromecast zkusim pujcit a vyzkouset, zda se ze pouzivani je dost snadne a neni treba po zacatku streamu jiz telefon mit pripojen....tak uvidime.

Vsem diky za rady a plodnou diskuzi :-)

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2019, 19:43:41 »
Pokud by jsi chtěl zainvestovat ještě trochu víc, není vůbec špatná Apple TV.

Má jak aplikace HBO nebo Netflixu (i ten Amazon Prime), tak i domácí Stream a Mall.tv, dálkové ovládání s touchpadem, ethernetový konektor a příjemné uživatelské rozhraní v češtině. Dokážou ji tedy ovládat i jiní členové rodiny (za což bych u chromecastu ruku do ohně rozhodně nedal).



 

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #12 kdy: 08. 05. 2019, 07:07:38 »
@Shodan
- samozřejmě jsem zvažoval Apple TV, ale pro naše potřeby jsem se snažil najít značně levnější kompromis. Možná bude i nová verze Apple TV a bude současná generace levnější. Nicméně, pořád to stojí poměrně hodně. Když mi jde o pouštění pohádek dětem na HBOGO a sem tam večer nějaký film.

Ze všeho nejlépe mi vyšel Amazon Fire Stick 4K, nicméně jsem jej neměl jak vyzkoušet a někdo psal dříve, že podpora HBOGO je špatná, bohužel nemohl jsem osobně vyzkoušet.

Ovšem s přiměřeným příplatkem (celkem za 2.000,-) momentálně zkouším Android TV (Xiaomi Mi TV box S), který má i built-in chromecast. Včera nainstalováno, zatím mi to přijde v základu úplně v pohodě, jen jsem ještě nezkoušel ten chromecast, jak funguje. Pořád mám 2 týdny na vrácení, ale zatím za krátkou chvíli spokojenost (svižné, jednoduché, aktuální Android TV verze). Jen neholduji domácí wi-fi (byť s ní hodně pracuji ^_^), tak jsem ještě pořídit USB/Ethernet adapter, abych měl připojení přes kabel.

Jinak zcela určitě nevyvracím, že AppleTV je dobrá volba, jen finančně náročnější pro naše potřeby.

Děkuji

Yen

Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #13 kdy: 08. 05. 2019, 22:34:28 »
Muzu poslat moji zkusenost s 4k FireTV Stickem. Osobne jej pouzivam bez jakychkoliv problemu jak v USA, tak i pri cestovani po EU (vyzkousena CR, Rakousko, Italie, ale nepredpokladam, ze by s tim mel byt jinde problem).

Nemam overenou funkcnost HBO GO, ale veci jako Netflix, Hulu ci Amazon Prime Video funguji vsude bez problemu (nekde je pouze jiny sortiment v zavislosti na lokaci, ale to je spis zalezitost te konkretni sluzby, nikoliv Fire TV Stick). Zadne problemy s ohledem na lokaci odkud se pripojuji jsem skutecne nezaznamenal

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2019, 09:55:35 »
Dej pak taky vedet zkusenosti s USB/Ethernet adapterem a ktery konkretni poridis. Ja zkousel par nejlevnejsich na windows 10 a obcas se odpojovaly.
Jsou i android boxy s ethernet konektorem (a dokonce nektere i s dvb-t/t2 tunerem), ale android ethernet podporuje slabe - nejde tam nastavit pevna IP a dalsi parametry, vse jen DHCP. Obcas to pri startu ztrati adresu a je potreba fyzicky odpojit/zapojit ethernet kabel. (Android 7.1.1 - snad uz to u novejsiho jde lepe)