Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« kdy: 01. 07. 2020, 14:28:29 »
zdravim pratele, radi bychom v krcme zkusili nasadit mobilni cisniky, kasu mame vlastni,

takze sw bude taky vlastni
pravdepodobne web aplikace v nette, takze na tabletu pobezi pouze prohlizec a zapnuta wifi

mate nekdo zkusenost s vydrzi tabletu ?
popr dalsimi parametry
osobne mam pocit, ze 3 GB ram je minimum na normalni beh techto android zarizeni

dekuji
« Poslední změna: 01. 07. 2020, 14:48:10 od Petr Krčmář »


Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #1 kdy: 01. 07. 2020, 20:47:57 »
Řekl bych, že v tomto případě by dost pomohlo, kdyby se nejednalo o web, ale klasickou Android aplikaci.

Mám doma jeden starý tablet s Android 4, který tak trochu zamrzl v čase. Je v tom dvoujádrový Atom od Intelu a 1GB RAM. Díky tomu starému Androidu přestaly pro některé aplikace chodit aktualizace, protože vyžadují novější Android. Ty aplikace dodnes celkem v pohodě fungují. Naopak web je na tom naprosto nepoužitelný. V podstatě všechny webové prohlížeče už nabobtnaly do takových rozměru, že tady to používat už nejde.

Bych to viděl tak, že když se vyhneš webu, bude ti stačit levnější železo a bude to fungovat déle.

Tom K

Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2020, 15:59:55 »
Doporučuji tablety Fire HD od Amayonu. OS je Android s customizovaným launcherem. Ekosystém je spolehlivý a "idiotensicher". Subjektivně to běhá dobře i s méně RAM než běžný Android - možná je to optimalizovaným browserem (chromium based Silk, lze nahrát libovolný).
A celé je to za pakatel. Takový Fire HD 8 gen 8. stojí 63€, dráž pak můžeš mít třeba Fire HD Plus (= gen. 10) s větší RAM a bezdrátovým nabíjením, což mi zrovna pro zamýšlené využití přijde jako killer feature.
https://www.amazon.de/8-Tablet-Alexa-8-Zoll-HD-Display-Schwarz-Spezialangeboten/dp/B0794TLZT5/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fire_HD
« Poslední změna: 02. 07. 2020, 16:03:18 od Tom K »

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2020, 16:26:58 »
Doporučuji tablety Fire HD od Amayonu.

Tablet s 1,5 GB RAM rozhodně nedoporučuju.

Tom K

Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2020, 17:49:22 »
Tablet s 1,5 GB RAM rozhodně nedoporučuju.

Na "běžný" Android je to málo, ale s FireOS na výše zamýšlené použití stačí.
Aktualní Fire HD 8 má 2 GB a Fire HD 8 Plus 3 GB RAM.


Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #5 kdy: 03. 07. 2020, 14:41:36 »
dráž pak můžeš mít třeba Fire HD Plus (= gen. 10) s větší RAM a bezdrátovým nabíjením, což mi zrovna pro zamýšlené využití přijde jako killer feature.

Já na to koukal pro vlastní použití. Škoda jen, že ten dok s vestavěnou bezdrátovou nabíječkou neposílají do ČR.

Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #6 kdy: 03. 07. 2020, 15:26:37 »
dráž pak můžeš mít třeba Fire HD Plus (= gen. 10) s větší RAM a bezdrátovým nabíjením, což mi zrovna pro zamýšlené využití přijde jako killer feature.

Já na to koukal pro vlastní použití. Škoda jen, že ten dok s vestavěnou bezdrátovou nabíječkou neposílají do ČR.
Mam jednu zkusenost (pozitivni s mailboxde.cz), je to alternativa pokud amazon.de nezasila do CR.

Re:Poraďte tablet 7 - 8'' na webovou aplikaci
« Odpověď #7 kdy: 03. 07. 2020, 16:02:55 »
Dříve jsem používal mailboxde, nyní již delší dobu trošku levnější znemecka.cz. Obojí vždy naprosto v pohodě.