Ktorým smerom ďalej?

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #15 kdy: 29. 04. 2019, 07:05:49 »
Prodlouzili jsme termin ticketu na 1 svetelny rok.


To je hruza, ze furt lidi pouzivaji svetelny rok jako casovou jednotku, pritom je to jednotka vzdalenosti. To uz ani neni humorne.


cruci

  • *
  • 21
  • plz be kind
    • Zobrazit profil
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #16 kdy: 29. 04. 2019, 08:06:27 »
Díky všetkým za odpovede:)

Ja som sa dosť zle vyjadril, ja nemám medzery v DB, ja o nich prakticky neviem skoro vôbec nič. Doterajšia moja administrácia spočívala max. v zálohe/obnove/reindexácií..

Myslim, že som dostal dobrú šancu ako sa dostať do sveta databáz, nakoľko nemám žiadne hlbšie skúsenosti a so samotným jazykom sql/pl sql už vôbec nie - jednoduché selecty a updaty nerátam.

Platový rozdiel medzi týmito pozíciami je cca 1500eur/ročne neviem koľko to je v CZK 40K? Nakoľko nemám deti tie peniaze ni nebudu až tak chýbať.
Díky všetkým za odpovede:)

Ja som sa dosť zle vyjadril, ja nemám medzery v DB, ja o nich prakticky neviem skoro vôbec nič. Doterajšia moja administrácia spočívala max. v zálohe/obnove/reindexácií..

Myslim, že som dostal dobrú šancu ako sa dostať do sveta databáz, nakoľko nemám žiadne hlbšie skúsenosti a so samotným jazykom sql/pl sql už vôbec nie - jednoduché selecty a updaty nerátam.

Platový rozdiel medzi týmito pozíciami je cca 1500eur/ročne neviem koľko to je v CZK 40K? Nakoľko nemám deti tie peniaze ni nebudu až tak chýbať.
3 tácy měsîčne sem nebo tam, na to sere pes.:-)
Třeba já  jsem utekl od databází k systémákovi, protože mne to bavilo mnohem víc.
Užil jsem si “slávy”, ale peněz ne.
Nicméně, jak říkal můj děda, každý má v životě  možnost vydělat určitý pytel  peněz, záleží jen na něm, kolik z toho.
Dovol  mi citovat Melpomena Jonese při konkursu na šéfkuchaře v londýnském hotelu:” Dejte mi vejce a já se vynasnažím je uvařit natvrdo.”
To není úplně ironie, fakt ti fandím, jenom závidím možnosti a asi nízkou laťku pro juniory dnes. Osobně si myslím,že jsi šikula a cokoli vybereš , bude ti ku prospěchu.

díky za povzbudenie  8)

Ono banka, jiné to asi bude v mBank a jiné ve spořitelně. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s americkými a britskými společnostmi, ale každá společnost je jiná.

Jinak když chodíš na pohovory, je dobré umět pokládat "záludné" otázky. Třeba "jak dlouho trvá ve vaší bance schválení pravidla na firewallu", nebo "fungují u vás procesy? už vám někdy zamítli ticket, co se stalo?".

Představ si, že pracuješ v nějakém korporátu, otevřeš 20 let starý ticketovací systém napsaný ještě v Javě pro IE, tam složitě najdeš v kategorii "Záchody a toaletní papíry -> Security co si s vámi vytře zadek -> Nechat si vytřít zadek -> Zřízení pravidla na FW (platí jenom pro případ absolutní nouze", vytvoříš ticket, týden to tam leží, po týdnu příjde "vytíráme si s vámi zadek, prodloužili jsme čas řešení na 1 světelný rok", a po měsíci přijde "ticket zamítnut, špatná kategorie, tato kategorie slouží pouze pro urgentní tickety, na tento mail neodpovídejte, kontakt na nikoho vám nedáme". Jen takový náznak toho, jak to v některých korporátech chodí (osobně mám mnohem lepší zkušenost se zahraničními, zejména americkými, korporáty než těmi českými...".

Nato už som si zvykol aj vo firme, kde som teraz. Zmena pravidla na FW - min. 4 dni, doinštalovanie SW - 7dní a pod. >:(

Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #17 kdy: 29. 04. 2019, 11:03:17 »
Pokud máš pocit, že by tě administrace databází mohla bavit, zkus to.

Opravdu dobrý databázový administrátor je velmi ceněný. Bude to chtít časem získat hlubší znalost daného databázového systému, zejména to jak fungují jeho jednotlivé komponenty uvnitř. Samo o sobě je to velmi zajímavé a u složitých systému osvojení může trvat i více let. Stejně tak držet krok s vývojem daného systému. Pokud je to třeba DB2 nebo Oracle nebo něco stejně velkého a složitého tak se rozhodně nebudeš nudit.

PL/SQL je nutnost, ale ne na nějak vysoké úrovni, to je ponecháno aplikačním programátorům.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #18 kdy: 29. 04. 2019, 12:13:45 »
PL/SQL je nutnost, ale ne na nějak vysoké úrovni, to je ponecháno aplikačním programátorům.

Pokud to ale bude znat do hloubky, tak muze programatorum radit s vyladenim dotazu, indexy, optimalizace.

cruci

  • *
  • 21
  • plz be kind
    • Zobrazit profil
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #19 kdy: 29. 04. 2019, 13:50:35 »
Pokud máš pocit, že by tě administrace databází mohla bavit, zkus to.

Opravdu dobrý databázový administrátor je velmi ceněný. Bude to chtít časem získat hlubší znalost daného databázového systému, zejména to jak fungují jeho jednotlivé komponenty uvnitř. Samo o sobě je to velmi zajímavé a u složitých systému osvojení může trvat i více let. Stejně tak držet krok s vývojem daného systému. Pokud je to třeba DB2 nebo Oracle nebo něco stejně velkého a složitého tak se rozhodně nebudeš nudit.

PL/SQL je nutnost, ale ne na nějak vysoké úrovni, to je ponecháno aplikačním programátorům.

Prijal som to nakoniec teda, myslím, že naozaj ma to bude baviť.

Ja len dúfam, že sa dostanem aj k PL/SQL T-SQL aj keď to je admin. pozícia - to by som sa fakt chcel naučiť.


Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #20 kdy: 29. 04. 2019, 18:02:52 »
Ja len dúfam, že sa dostanem aj k PL/SQL T-SQL aj keď to je admin. pozícia - to by som sa fakt chcel naučiť.

Databázy sú žijúce fosílie z čias COBOLu, trochu sa Vám čudujem. Ale na druhú stranu, ľudí, ktorí ovládaju Transact SQL a správu MSSQL je veľmi málo, ak sa to naučíte dobre, budete asi aj veľa zarábať. Oraclistov je viacej, ale tam je väčšia konkurencia. Najlepšie, ak Vám zamestnávateľ zaplatí školenia a dá dosť času na samovzdelávanie.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #21 kdy: 29. 04. 2019, 19:11:14 »
Jasne ze db jsou dinosauri a sql je taky dinosaurus. Ale teorie kolem toho a taky implementace db obsahuji vymakane algoritmy jak se pracuje s daty, indexace, ukladani dat, struktura/efektivita dotazu.

Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #22 kdy: 29. 04. 2019, 20:54:47 »
Ja len dúfam, že sa dostanem aj k PL/SQL T-SQL aj keď to je admin. pozícia - to by som sa fakt chcel naučiť.

Databázy sú žijúce fosílie...
WTF?

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ktorým smerom ďalej?
« Odpověď #23 kdy: 01. 05. 2019, 00:29:44 »
Moze to byt o prachoch aj nie.
Kolega zakotvil v banke pri virtualizacii a je spokojny.
Ja som pokusal stastie pri security adminovi, a nakoniec som rad, ze z toho nic nie je.
(banka stale hlada ludi, lebo ma velku fluktuaciu, cim to tak asi je ?)
Vo velkych firmach je vela byrokacie, zalezi co prekusnes. (rozumne vykazovanie dokumentacie, preco nie).
Momentalne mam mix (primarne) win admin+MS sql admin.
Ked porovnam ADcko a SQL, tak s SQLkom je viac zabavy :-)
Selecty pisem sporadicky, viac ich staci vediet pouzivat, resp. modifikovat poodchytavane v profileri, ked hladas bottleneck ..