Rýchle nahadzovanie produktov pre Eshop

Rýchle nahadzovanie produktov pre Eshop
« kdy: 18. 04. 2019, 17:26:00 »
Chcem si otvoriť malý eshop do (zo začiatku tam bude okolo 50 produktov ale chcel by som to potom rozšírit na niekoľko tisíc). Venujem sa tomu vrámci voľného času takźe som si vybral už hotový CMS. Kolega mi odporučil CMS Open Cart. Kúpil som na to šablóny.

Pozerám administráciu produktov a teda moc nadšený z toho nie som. Musím kliknúť na produkt otvorí sa mi nová stránka s detailom produktu obsahujúca X tabov a v každom niečo vyplniť. Takéto nahadzovanie produktov je strašne ťažkopádne a nefektívne. 10 minút budem nahadzovať jeden produkt a kým nahodím 20 - 30  produktov tak ošediviem.

Asi by bolo lepšie keby to malo nejaký admin na štýl SPA kde by sa dalo nahadzovať všetko všetko vrámci jednej tabulky. Čo riadok to produkt. Žiadne zdĺhavé otváranie stránky ale kliknem na riadok a môžem editovať columny, potvrdím enterom a produkt je pridaný. Viete o niečom takom? Môže to byť trebárs aj plugin pre open cart alebo nejaký iný nástroj. ALebo nejako napojiť tabulkový kalkulátor na databázu eshopu? Poradte ako sa takéto veci robia?

Pripadne ak viete o CMS kludne aj platenom, ktorý umožňuje nahadzovať produkty rýchlo a efektívne tak sem s ním. Lebo mne to pripadá tak ako keby ten open cart programovali ľudia ktorí nikdy eshop v praxi nepoužívali.


Re:Rýchle nahadzovanie produktov pre Eshop
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2019, 18:14:14 »
Hledal bych možnost importu a data si připravil bokem v tabulce (často mají e-shopy možnost import z csv). Počítejte, že vám i tak zabere příprava dost času.

Pro srovnání se můžete podívat do připravených e-shopů k pronájmu (typu eshop-rychle, shoptet a další), jak to mají vyřešené tam.


Re:Rýchle nahadzovanie produktov pre Eshop
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2019, 10:14:29 »
Nedávno jsme přešli na shoptet, právě kvůli teto funkci. Do jejich excel šablony nahážu data, delam to v google sheets, stahnu a naimportuji. Je to v základním tarifu. Použil jsme to už xkrát na změnu cen.

Re:Rýchle nahadzovanie produktov pre Eshop
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2019, 17:58:43 »
Ďakujem Vám všetkým za odpovede mal som napísanú dlhú reakciu bohužiaľ session tohoto fóra expirovala a mňa to hodilo na prihlasovaciu obrazovku takže len krátko:

Ondrej nemecek: Viem že tá príprava zaberie veľa času ale ajtak sa dá kopa času ušetiť dobrým užívateľským rozhraním nehovoriac o tom že kolega má slovenskú databázu tisícok produktov ktorú by som si od neho mohol kúpiť a hromadne naimportovať. Len potrebujem vyriešiť mapovanie.

Andrej Kvasnica: Free plugin som vyskúšal jeden ten ma tak znechutil že som sa rozhodol že napíšem vlastné riešenie v reacte ktoré api open cartu úplne obíde a bude pristupovať priamo k databáze. Vlastne to bude navrhnuté tak že budem mať komponentu ktorá sa bude spŕavať rovnako ako excelovská tabuľka v nej si užívateľ v prvom riadku pomenuje stĺpce v druhom potom napíše na akú tabuľku.stĺpec sa má stĺpec namapovať potom to už bude len čo riadok to záznamy v db a potom si to mapovanie bude vedieť uložiť ako šablónu. Takže vpodstate pre hociaký eshop sa bude dať nadefinovať šablóna. Bude tam podpora aj pre upload obrázkov do DB alebo súboru a urobím to ako webovú aplikáciu aby to mohol využiť každý kto má eshop. Taktiež tam bude podpora importov z OpenXML aj ODF

Bfm bfm shopept vyzerá zaujímavo pre mňa má ale jednu zásadnú nevýhodu. Chcem mať vlastný eshop a všetko vo vlastnej réžii. Na vlastnom virtual serveri. Nechcem aby ten eshop vlastnil niekto iný.