Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?

Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« kdy: 10. 04. 2019, 21:15:47 »
Zdravím,

zajímalo by mě, jestli vypojujete počítač, případně spotřebiče, ze zásuvky (např. když odcházíte z domu, jedete na delší dobu pryč, na noc..)?

Případně jestli zapojujete přímo do zásuvky, nebo třeba preferujete prodlužovačky s vypínačem? Ať už z hlediska malého počtu zásuvek / bezpečnosti / pohodlnosti?

Díky! :)


Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #1 kdy: 10. 04. 2019, 21:21:21 »
Já jsem zvyklý většinou prodlužky vypojovat, i když mají vypínač. Dřív jsem měl nemilé zkušenosti s dvěma dražšími kousky, takže v ně nějakou velkou důvěru nemám.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #2 kdy: 10. 04. 2019, 21:31:25 »
zajímalo by mě, jestli vypojujete počítač, případně spotřebiče, ze zásuvky (např. když odcházíte z domu, jedete na delší dobu pryč, na noc..)?
Ne.

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #3 kdy: 10. 04. 2019, 21:36:20 »
Vypínačem na prodlužce.

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #4 kdy: 10. 04. 2019, 22:16:37 »
Mám psa s ochranou a vypínačem, pochází snad z nějakého dávného serveru. Pokud hrozí bouřka nebo odjíždím pryč na víc dní, vytahuji ho ze zdi.


Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #5 kdy: 10. 04. 2019, 22:18:57 »
to by me mohlo... zvlast kdyz mi doma bezi na serveru CI a obcas se tam pripojim na stazeni nejakyho filmu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #6 kdy: 11. 04. 2019, 08:37:49 »
Vypinam, ked odchadzame na vikend alebo dlhsie. Zbytocna spotreba energie a generovanie tepla. Pouzivam predlzovacku s vypinacom alebo prepetovku s vypinacom. Prepetovkam od APC ale rychlo odchadzali vypinace. Vypinace na prepetovkach od f. Eaton drzia.

Ma to jedinu nevyhodu, ze moj poskytovatel internetu vie kedy niesom doma :)

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #7 kdy: 11. 04. 2019, 08:43:45 »
Počítač vypínam iba keď idem na viac dní mimo domov vypínačom na predlžovačke, inak je počítač v sleep režime. Server a router bežia stále.

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #8 kdy: 11. 04. 2019, 09:55:26 »
Ne
Jen když jedu pryč na delší dobu. Myšleno měsíc a dýl, vyhodím všechny jističe až na lednici.

Pepan

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #9 kdy: 11. 04. 2019, 10:31:51 »
Zdravím,

zajímalo by mě, jestli vypojujete počítač, případně spotřebiče, ze zásuvky (např. když odcházíte z domu, jedete na delší dobu pryč, na noc..)?

Případně jestli zapojujete přímo do zásuvky, nebo třeba preferujete prodlužovačky s vypínačem? Ať už z hlediska malého počtu zásuvek / bezpečnosti / pohodlnosti?

Díky! :)
Ne.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #10 kdy: 11. 04. 2019, 12:35:28 »
K těm vypínačům na prodlužce. Standardně by měly vypínat fázi, ale neplatí to vždy. Pokud máte třeba rozbočovač do T, nebo v zásuvce obráceně fázi nebo to výrobce prodlužky popletl, tak vám to vypne nulu místo fáze. Z hlediska bezpečí tedy nanic.

Vypínání ze zásuvky taky nedělá úplně dobře kondenzátorům na vstupu. Podle mě na dovolenou klidně vypnout (já to nedělám), ale na noc určitě nevypínat.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #11 kdy: 11. 04. 2019, 13:19:21 »
Vytahuju ze zásuvky na každou noc (vadí mi všechny ty retardované světýlka... celá deska různě bliká, klávesnice svítí, modrá ledka na repráku hrozí poškozením zraku, atd...) a koneckonců ani ta wifi tu pálit nemusí (nový upc router, 3 sítě současně s vysokým výkonem... + wifree). Je to jedna prodlužka se vším okolo kompu.
Jinak podle potřeby, když jedu pryč a potřebuju se na ten komp dostat, tak je zapnutý, jinak odpojený.

Pro pohodlí uvažuju o jednom vypínači u dveří, který by odpojil vše krom ledničky :)
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #12 kdy: 11. 04. 2019, 14:36:39 »
K těm vypínačům na prodlužce. Standardně by měly vypínat fázi, ale neplatí to vždy. Pokud máte třeba rozbočovač do T, nebo v zásuvce obráceně fázi nebo to výrobce prodlužky popletl, tak vám to vypne nulu místo fáze. Z hlediska bezpečí tedy nanic.
Tedy, nemyslím si, že původní záměr tazatele byl vypínat počítač za účelem zvýšení bezpečnosti proti úrazu elektrickým proudem. Zvlášť pokud se bavíme o vypínání na dobu, kdy člověk není doma.

Jinak žiju v přesvědčení, že u přístrojů s pohyblivým přívodem je snad už nějakých pár let standardem dvoupólové vypínání obou pracovních vodičů. Někde jsem to četl ve výkladu nějaké normy. Rozhodně všechny běžně prodávané prodlužky jsou tak zapojeny. Naopak orientace pracovních vodičů v zásuvce je pouze doporučená, nikdo se na ni nemůže spoléhat. Tím spíš, že většina vidlic jde zapojit i do „něměckých“ Schuko zásuvek, kde není orientace pracovních vodičů garantovaná vůbec.

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #13 kdy: 11. 04. 2019, 15:39:13 »
Samozrejme ne. Jak bych se na ten pocitac dostal, kdyz by byl vypnuty?

Re:Vypojujete počítač a spotřebiče ze zásuvky?
« Odpověď #14 kdy: 11. 04. 2019, 16:22:19 »
Vypínám PC ze zásuvky jen když se blíží bouřka, ani nevím jestli to vůbec k něčemu je, jen ať mám klid v duši.