Hledáte teda živnostníka/firmu, která vám to zprovozní a bude udržovat. Pak ale nepíšete to nejdůležitější: jaký na to máte (řádově) namyšlený rozpočet (za hw, licence sw, návrh, zprovoznění, údržbu, akutní zásahy v případě poruchy) a taky jakou byste si představovali úroveň služeb (jednoduchý příklad: na ten virtuální desktop se z ničehožnic nejde připojit, zavoláte adminovi, ten vám řekne, že se na to může podívat za X. Představujete si X v řádu dní, hodin, minut ?)
Jestli můžu něco doporučit, v téhle počáteční fázi se míň ptejte po technologiích a víc se zaměřte na dobré promyšlení toho, na co
doopravdy ty počítače potřebujete - jaké pomocí nich chcete řešit
reálné problémy. Triviální příklad: pravděpodobně váš problém není "aby měla účetní přístup do programu na našem serveru", ale "abychom měli od účetní správně zpracované daně podle platné legislativy a podle námi shromážděných podkladů". Je dost pravděpodobné, že přístup účetní na váš server k tomu vůbec nebude potřeba.
On je totiž hlavní problém v tom, že největší náklady bývají na lidskou sílu správce. A je celkem jedno, jestli server využívají dva nebo dvacet lidí. Práce s tím je plus minus stejná. Takže pokud byste pro dva lidi chtěli řešení, které se vám líbilo ve firmě o dvaceti lidech, je dost pravděpodobné, že by to šlo, ale náklady na jednoho uživatele by byly desetinásobné. Pro dvacet lidí to bylo dobré řešení, pro dva je to neefektivní nesmysl.
IMHO, pro dva lidi to celé bude spíš o tom, najít co nejminimalističtější řešení, které dostatečně vyřeší
skutečné potřeby firmy a zároveň bude vyžadovat co nejmenší množství práce externistů. Vůbec bych se nedivil, kdybyste nakonec dospěli k závěru, že stačí dva komoditní stroje s předinstalovaným OS z jakéhokoliv hypermarketu, jeden router za sedm set, tiskárna a Dropbox. Měsíční náklady: 50Kč za elektřinu