Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #30 kdy: 08. 04. 2019, 11:15:21 »
Thunderbird na klientech a at si  kazdy uzivatel "nauci" svuj ucet rozpoznavat spam a presouvat ho do slozky Junk


Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #31 kdy: 08. 04. 2019, 12:17:20 »
Citace
Casova narocnost: Prvotni konfigurace - 3 dny
Pouzivam OpenSuse, takze kazdych 18 mesicu velky update -> Nejprve jsem mel 11.4, pak 13.1, pak 42.1, ted 15.0 -> Pri kazdem update prestalo neco chodit, pokazde tak 1 den na analyzu a fix problemu.
Regulerni update: Kazdy den mi dorazi email se seznamem moznych patchu, pokud neni nejaky urgentni, tak instalaci odklepnu jednou tydne -> 15 minut
tak 4x do roka se neco s updatem nepovede a je potreba resit duvod 2 - 4 hodiny(s prehledem vede systemd).

Tohle je dost solidní masochismus.

Za mě odpověd na otázku v první příspěvku gmail na běžné věci + mx záznam na vlastní doménu pro případy kdy člověk nechce ukazovat adresu s 0134@gmail.com, například přes: https://improvmx.com

Nejmíň sraní, nejlepší stabilita a spam filtr + posh adresa.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #32 kdy: 08. 04. 2019, 12:35:59 »
Pokud spravujes svuj server, tak spravovat na nem postu je minimani prace

Ne, není. I když se vše usnadní všelijakýma klikátkama tak už by dnes bez SPF, DKIM, SRS neměl člověk nic spouštět. Jenže každá tahle technologie vyžaduje alespoň elementární znalost. Kolik power-userů myslíte zná rozdíl mezi adresou v obálce a adresou v hlavičce a proč se někdy můžou lišit? Kolik lidí si vůbec zvládne přečíst DMARC report? On není problém něco rozchodit, ale rozchodit to tak aby byly emaily z drtivé většiny doručeny a nepadaly do spamu - to je sakra těžké když nevíte jak fungují střeva, což člověk, který řeší email jen občas troufnu si tvrdit neví.

(shameless plug, tvořím https://poste.io)

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #33 kdy: 08. 04. 2019, 13:40:56 »
Thunderbird na klientech a at si  kazdy uzivatel "nauci" svuj ucet rozpoznavat spam a presouvat ho do slozky Junk
To moc nefunguje, respektive vubec. Tento pristup skonci v momente, kdy uzivatel pouziva vice pocitacu + mobil + obcas webmail. Pak se totiz nekdy email zaradi jako spam, jindy ne a je to dost matouci.
Zkusil jsem i radit do slozky spam uz na serveru (je vic moznosti jak), ale pak byl problem, ze vetsina email klientu (vcetne Thunderbirdu) slozku Junk automaticky neobnovuje.
A to lokalni uceni stejne nefunguje. Cca pre 2 roky se zacal rozmahat spam, kdy na kazdou kampan utocnik zaridi komplet novou demenu, servery proste vsechno nacisto aby zvysil sanci, ze projde fitry. Jednorazove, stejne je za par hodin na RBL. Ale to nevadi dalsi den se zacne nanovo. For je v tom, ze trenovat se na tom neda, protoze trenovaci data jsou uz ze nekolik hodin neaktualni. Naposledy to bylo z 185.149.235.90 (nejaky VPS provider v SAE), zitra to bude zas odjinud, z jine domy, jiny obsah atd...
« Poslední změna: 08. 04. 2019, 13:45:32 od Jiri Dobry »

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #34 kdy: 08. 04. 2019, 13:41:45 »
Jenže ono se to za poslední roky dost zkomplikovalo.
.... no prave!


Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #35 kdy: 08. 04. 2019, 15:01:18 »
Zkusil jsem i radit do slozky spam uz na serveru (je vic moznosti jak), ale pak byl problem, ze vetsina email klientu (vcetne Thunderbirdu) slozku Junk automaticky neobnovuje.

To se dá v Thunderbnirdu nastavit.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #36 kdy: 08. 04. 2019, 15:14:38 »
Ano da se to nastavit. Problem je uhlidat aby to tak bylo nastavene na VSECH pouzitych instancich a nezapominalo se na to kdyz si nekdo koupi novy pocitac atd. Neni to technicky, ale organizacni problem.
Thunderbird nema zpusob jak tokoveto nastaveni prebirat z centralne spravovaneho bodu (nebo me o nem nikdo nerekl)

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #37 kdy: 08. 04. 2019, 15:24:49 »
Jasně. Zda má Thunderbird nějaký nástroj na distribuci konfigurace nevím (resp. umí převzít konfiguraci, ale nevím co to vše zahrnuje a jaké jsou požadavky, aby to fungovalo). Ale předpokládám že nějaký externí orchestrační nástroj by to taky zvládnul. Při více počítačích stejně musí člověk řešit i další programy. Ale je to celé mimo moji zkušenost, takže nechám slovo povolanějším.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #38 kdy: 09. 04. 2019, 09:36:05 »
Co zkusit sehnat nějaký ještě free g-suite?

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #39 kdy: 09. 04. 2019, 21:53:32 »
co seznam profi email ? zdarma, mozno vlastni domena...

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #40 kdy: 10. 04. 2019, 13:23:02 »
Seznam radeji ne, duvody viz uplne prvni prispevek vlakna.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #41 kdy: 14. 04. 2019, 05:13:36 »
Chápu autorův dotaz a naopak také nesouhlasím s tím, že spravovat mailserver není žádná starost. Také se o mailserver léta starám (zhruba 100 mailboxů na několika desítkách domén) a taky vím, jaké problémy s tím jsou, také jsem se dostal do stavu, že jsem si říkal, že už mě to nebaví. Prolezl jsem většinu velkých web/mail hostingů v ČR a nikde jsem pořádně nenašel to, co jsem hledal.

Musím říct, že migrace celé jedné firmy k Microsoftu byla velmi pohodlná a od té doby o jejich mailech nevím.
Stejně jednoduše to šlo v případě Google, takže tyto zmíněné mohu jen doporučit i když si to nechají zaplatit.
No a jako cost-effective solution bych asi mohl doporučit contabo.com, občas na ten cPanel trošku nadávám, ale veskrze umí vše, co potřebuji a zatím jsem s jejich maily také neměl větší problém (i když se do INBOXU dostane víc spamu, než na mém původním mailserveru). Taky mi trochu vadí, že je jejich podmínkou přesun DNS k nim.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #42 kdy: 14. 04. 2019, 16:08:46 »
Chápu autorův dotaz a naopak také nesouhlasím s tím, že spravovat mailserver není žádná starost. Také se o mailserver léta starám (zhruba 100 mailboxů na několika desítkách domén) a taky vím, jaké problémy s tím jsou, také jsem se dostal do stavu, že jsem si říkal, že už mě to nebaví. Prolezl jsem většinu velkých web/mail hostingů v ČR a nikde jsem pořádně nenašel to, co jsem hledal.

Musím říct, že migrace celé jedné firmy k Microsoftu byla velmi pohodlná a od té doby o jejich mailech nevím.
Stejně jednoduše to šlo v případě Google, takže tyto zmíněné mohu jen doporučit i když si to nechají zaplatit.
No a jako cost-effective solution bych asi mohl doporučit contabo.com, občas na ten cPanel trošku nadávám, ale veskrze umí vše, co potřebuji a zatím jsem s jejich maily také neměl větší problém (i když se do INBOXU dostane víc spamu, než na mém původním mailserveru). Taky mi trochu vadí, že je jejich podmínkou přesun DNS k nim.

Nemůžu tu nabídku na maily na contabo.com najít. Zrovna zkouším jejich VPS, tak mě to zajímá...

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #43 kdy: 14. 04. 2019, 16:15:54 »
Chápu autorův dotaz a naopak také nesouhlasím s tím, že spravovat mailserver není žádná starost. Také se o mailserver léta starám (zhruba 100 mailboxů na několika desítkách domén) a taky vím, jaké problémy s tím jsou, také jsem se dostal do stavu, že jsem si říkal, že už mě to nebaví. Prolezl jsem většinu velkých web/mail hostingů v ČR a nikde jsem pořádně nenašel to, co jsem hledal.

Musím říct, že migrace celé jedné firmy k Microsoftu byla velmi pohodlná a od té doby o jejich mailech nevím.
Stejně jednoduše to šlo v případě Google, takže tyto zmíněné mohu jen doporučit i když si to nechají zaplatit.
No a jako cost-effective solution bych asi mohl doporučit contabo.com, občas na ten cPanel trošku nadávám, ale veskrze umí vše, co potřebuji a zatím jsem s jejich maily také neměl větší problém (i když se do INBOXU dostane víc spamu, než na mém původním mailserveru). Taky mi trochu vadí, že je jejich podmínkou přesun DNS k nim.

Nemůžu tu nabídku na maily na contabo.com najít. Zrovna zkouším jejich VPS, tak mě to zajímá...

Aha, už to asi vidím - je to součást toho webhostingu? https://contabo.com/?show=webhosting

bmann

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #44 kdy: 14. 04. 2019, 16:25:23 »
Je to bída. Já přemýšlel o hostingu emailu z podobného důvodu (nechce se mi instalovat nový server). Ale chtěl jsem řešení groupware, tj. emaily, kontakty a kalendář. Plus s podporou ActiveSync. A kde nic tu nic.
Rozumně mi vycházelo řešení Googlu či MS. Ještě tu je Kerio, ale potom co to koupilo GFI, tak sem to zavrhl.

Hlavně zmiňujete problém se spamem a viry.
A co třeba varianta vlastní server a filtraci spam/virů jako službu?
Měl byste své emaily stále pod kontrolou, odesílal emaily přímo i s DKIMem apod. Pouze příchozí provoz by se prohnal přes poskytovatele. Navíc jej lze lehce vyměnit pokud nebudete spokojen a neovlivni to vlastní maily.

Otázka je cena a jak moc se liší oproti hostovaným řešením.