Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #15 kdy: 05. 04. 2019, 21:01:19 »
Spravovat email je radove rozsahlejsi problem, nez jen jeho zprovozneni pres nejake klikatko. Staci si precist tohle vlakno a to jsou tady zminene jen nektere problemy.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #16 kdy: 06. 04. 2019, 08:03:22 »
Kdyz o tom nic nevis a nechces se ucit, tak je to VELKY problem

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #17 kdy: 06. 04. 2019, 12:24:18 »
Zkus se podivat na OVH a jejich mail. Mají několik verzí. Mám od nich Exchange za 87 vocí již několik let

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #18 kdy: 06. 04. 2019, 17:15:16 »
Kdyz o tom nic nevis a nechces se ucit, tak je to VELKY problem
Tak to neni. Skoro 20 let jsem mail server spravoval (je to uz v prvnim prispevku). Problem neni, jesli vim jak to delat, ale v tom, jesli ta prace za to stoji. Protoze mail server neni nastavit jej a zapomenout na nej protoze funguje. Clovek se o nej musi starat. Resit takove problemy, jako ze uzivatel opakovane nedostal ocelavany email, protoze odesilaci server seznamu uz je (znova) na black listu. A spousta dalsich problemu. Tak jsem zacal hledat komu zaplatit za to, abych se starat nemusel. A jsem prekvapen jak velky problem je nejaky spolehlivy hosting najit.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #19 kdy: 06. 04. 2019, 17:22:13 »
Zkus se podivat na OVH a jejich mail.
Diky za tip, ale z OHV nic nebude. Exchange me nezajima (mam ho plne zuby ze zamestani) a nesplnuje podminku hned z prvniho prispevku. DKIM umi overit ale ne pouzit pri odeslani. To je v r 2019 ostuda.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2019, 17:24:01 »
Tak predej spravu mailu nekomu jinemu, a nic nebudes muset resit...

Mail proste neprijde - o problemu se nedozvis, a ani nebudes mit potrebu a moznost zjistit, co je kde spatne

BTW - mail je jedna z nejlepe zdokumentovanych sluzeb a pri vhodnem nastaveni bezproblematicka.

Maily take spravuji mnoho let

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2019, 17:58:38 »
Tak predej spravu mailu nekomu jinemu, a nic nebudes muset resit...

Vždyť celá diskuze je o tom, že se tazatel zeptal, komu jinému má správu předat.

Mail proste neprijde - o problemu se nedozvis

To není pravda, protože téměř nikdy nechodí maily jen tak z čistého nebe, ale je to na základě nějaké domluvy, mail z nějakého důvodu očekáváš, nebo existuje jiný komunikační kanál kde se to řeší (telefon, IRC).

Prosímvás, už sem nepište, a pokud možno nepište vůbec. (minimálně do odstranění těch drog/nevyspání/co způsobuje že reagujete úplně mimo)

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #22 kdy: 07. 04. 2019, 22:56:46 »
Mail proste neprijde - o problemu se nedozvis

To není pravda, protože téměř nikdy nechodí maily jen tak z čistého nebe, ale je to na základě nějaké domluvy, mail z nějakého důvodu očekáváš, nebo existuje jiný komunikační kanál kde se to řeší (telefon, IRC).
Co je to za nesmysl?

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #23 kdy: 07. 04. 2019, 23:34:04 »
Ja jsem resil pred par lety stejny problem a zadny emailovy hosting, ktery by resil moje pozadavky, jsem nenasel. Provozuju tedy vlastni server. Par postrehu:
1) Je to mnohem jednodussi nez pred 20 lety, kdy clovek musel resit vlastni zelezo. Clovek si dneska vezme VPSko a zelezo nemusi vubec resit. Na druhou stranu uz se nepouziva qmail na par MB RAM. Prekvapilo me, ze na emailovy server o jedne domene a 4 schrankach, bylo VPSko s 1 GB RAM malo a server se obcas uswapoval a rebootoval. Ted mam 2 GB RAM a problemy zmizely.
2) Doporucuji zvolit nejake hotove emailove reseni, ktere obsahuje vetsinu veci nejak predkonfigurovanych a pak staci ohnout jen par konfiguraku. Ja jsem zvolil Kolab.
3) Nepouzivat sdilenou sluzbu s nekym jinym, IP adresu mailserveru nejprve proverit na blacklistech.
4) Vypnout vsechno, co bezet nemusi. Takze ja vypnul IMAP, POP3, POP3S, HTTP, etc a zbylo mi jen HTTPS, IMAPS, SSH, SMTP a Submission.
5) Nakonfigurovat SSL, to byla asi nejvetsi pakarna vypnout vsechny ty SSL2, SSL3, TLS1.0, TLS1.1 a vsechny nebezpecne sifry a hashe a to na vsech sluzbach, nakonfigurovat Let's Encrypt s automatickou obnovou certifikatu.
6) Nakonfigurovat backup, porovnavani hashu souboru pro detekci pruniku, analyzu logu, automaticke aktualizce, watchdog s autorestartem
7) Nakonfigurovat vsechny moderni veci na emailu, kvuli kterym clovek ma vlastni server -> DKIM, SPF, notifikace o nedoruceni emailu na 15 minut, povolit pouze specificke pripony u priloh, vlastni vahy pro urcovani SPAMu, push do androida, etc.

Casova narocnost: Prvotni konfigurace - 3 dny
Pouzivam OpenSuse, takze kazdych 18 mesicu velky update -> Nejprve jsem mel 11.4, pak 13.1, pak 42.1, ted 15.0 -> Pri kazdem update prestalo neco chodit, pokazde tak 1 den na analyzu a fix problemu.
Regulerni update: Kazdy den mi dorazi email se seznamem moznych patchu, pokud neni nejaky urgentni, tak instalaci odklepnu jednou tydne -> 15 minut
tak 4x do roka se neco s updatem nepovede a je potreba resit duvod 2 - 4 hodiny(s prehledem vede systemd).

Pocet viru, ktery dorazil za poslednich 8 let do emailu: 0
Pocet spamu, ktery dorazil do SMAP slozky za posledni 4 roky: 709 - vetsina spamu je zahozena na prijmu a vubec se do slozky SPAM nedostane
Pocet regulernich emailu, ktery nedorazil: o zadnem nevim, zatim nikdo neprisel s tim, ze mi poslal email a ja bych ho nemel.
Pocet spamu, ktery dorazi do inboxu: prumerne tak 1 tydne, ted se to nejak zvedlo -> potreboval bych nejake pravidlo ci program, ktery by dokazal zjistit pocet pismen v obrazku, abych fotky, co obsahuji text, mohl zahazovat jako spam.
Pocet regulernich emailu ve SPAM folderu -> tak jeden za pul roku

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #24 kdy: 08. 04. 2019, 01:33:00 »
Mail proste neprijde - o problemu se nedozvis

To není pravda, protože téměř nikdy nechodí maily jen tak z čistého nebe, ale je to na základě nějaké domluvy, mail z nějakého důvodu očekáváš, nebo existuje jiný komunikační kanál kde se to řeší (telefon, IRC).
Co je to za nesmysl?

Asi k tomu nedokážu říct nic víc než že v use-cases mých i mých uživatelů (široké spektrum, neboť dělám admina jak na matfyzu, tak v soukromých firmičkách) to takhle funguje.

Ty by sis fakt u mnoha mailů (po odečtení spamu), kdyby ti náhodně nepřišly, nevšiml a nezjistil bys, že je máš shánět?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #25 kdy: 08. 04. 2019, 01:37:49 »
5) Nakonfigurovat SSL, to byla asi nejvetsi pakarna vypnout vsechny ty SSL2, SSL3, TLS1.0, TLS1.1 a vsechny nebezpecne sifry a hashe a to na vsech sluzbach, nakonfigurovat Let's Encrypt s automatickou obnovou certifikatu.

Tip: https://cipherli.st/. Neříkám že si máš slepě zkopírovat nastavení šifrování z náhodné cizí stránky, ale jako výchozí bod je to dobré.

Pocet spamu, ktery dorazi do inboxu: prumerne tak 1 tydne, ted se to nejak zvedlo -> potreboval bych nejake pravidlo ci program, ktery by dokazal zjistit pocet pismen v obrazku, abych fotky, co obsahuji text, mohl zahazovat jako spam.

Jako Tesseract, ale tady bych se bál, že mi někdo pošle screenshot nebo oskenovaný dokument a já ho zahodím.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #26 kdy: 08. 04. 2019, 01:49:55 »
Az jednou Tvoji vinou nekdo neco prosvihne, tak preji mnoho stesti

Obecne je casto lepsi dostat "rozumne mnozstvi" spamu, nez neco zmeskat.
O tom, co je pro jednoho spam a pro druheho vyzadana posta rozhodovat globalne na serveru neni skutecne dobra myslenka

Ale kazdeho volba

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #27 kdy: 08. 04. 2019, 10:24:23 »
Presne tak. Me se osvedcil postup, kdy kazdy email dostane spam-score. Zahazuji se az hodne vysoke hodnoty. Ty podezrele jen oznaci jako "****SPAM****" do predmetu. Takto oznaceny spam neprekazi a snadno se u klienta ignoruje nebo zahazuje/tridi.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #28 kdy: 08. 04. 2019, 10:39:45 »
Zdar lidi,

nejak me prestava bavit udrzovat vlastni server na email. Mate nejaky tip, kde nechat email hostovat? Domena vlastni, ciste pro pocit/dojem, ze clovek neni bezdomovec na freemailu.
Zdarma NENI podminkou.
....

V com konkretnom ta to prestalo bavit?

Prevadzkujem vlastny mail server na VPS pre rodinu posledne 3 roky a neviem si vynachvalit toto rozhodnutie. Udrzba minimalna a v podstate o nom neviem. Vzdy mam problem sa do toho dostat, ked po case potrebujem nieco upravit alebo upgradovat.
Ako zaklad bezproblemoveho chodu beriem  poucenie pouzivatelov ako a kde maju pouzivat svoju emailovu adresu. Takto sa uspesne vyhybam blacklistom a inym problemom s dorucovanim.

Re:Hledám e-mailový hosting pro 10 schránek
« Odpověď #29 kdy: 08. 04. 2019, 11:11:18 »
Proc prestalo bavit? Jednim slovem: SPAM
Problem je, ze prestoze pouzivam SpamAssasin, RBL, SPF, DKIM, a i "osklive" techniky typu graylisting. Stejne toho projde vic nez dost. Problem je, ze nekteri spammeri vyuzivaji stejne techniky jako vy. Najmou si VPS, na nem zprovozni mailserver vcetne validni domeny SPF, DKIM, DMAC a pak jej jednorazove (nez se dostanou na RBL) pouziji na kampan. A az se dostanou na RBL, najmou si jiny VPS a zacnou zitra znova.
Jedina prochu "spolehliva" metoda je server, ktery dostava tolik posty, ze se z ni muze ucit. To dela napriklad google, lidi mu spam oznaci a tim se zlepsuje. Ale ani to neni 100% reseni, na google se me casto stava ze me konci jako spam vyzadane maily,