Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih

Prosím Vás akú mechanickú klávesnicu by ste mi doporučili? Požiadavky:

  • mechanické klávesy
  • vysoký zdvih
  • numerický blok
  • normálny velký Enter
  • podsvietenie (ideál modré alebo biele)
  • nemusí byť slovenská. UK prípadne US by mi práveže vyhovovala viac ale keď bude SK tak sa nezbláznim
  • konzervatívny design - vačšina mech klávesníc je pre hráčov a majú design ako pre deti - takú nechcem
  • farba bola najlepšia biela, krémová alebo šedá ale ak bude čierna tak sa nezbláznim


Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2019, 12:44:32 »
Zvaž půlené klávesnice. Mezižeberní svaly ti poděkují.

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #2 kdy: 02. 04. 2019, 13:17:06 »
Zvaž půlené klávesnice. Mezižeberní svaly ti poděkují.

Mezižeberní svaly možná, ale otázka je, jestli i zaměstnavatel. Pokud neumí psát víceméně podle norem všemi deseti, může pro něj být taková klávesnice pro psaní dost problematická. Pár kolegů je to má a já na nich třeba schopný nějak smysluplně psát nejsem.

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2019, 13:40:17 »
Zvaž půlené klávesnice. Mezižeberní svaly ti poděkují.

Možno máte pravdu že je to ergonomickejšie. Bohužiaľ ja som v týchto veciach konzervatívny... Normálne rozloženie kláves mám už v krvi a ťažko by som si zvykal na niečo iné.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2019, 13:57:14 »
  • normálny velký Enter
Neexistuje "normalni velky Enter", existuje jen "ISO Enter", "ANSI Enter" a pripadne "hybridni Enter"(bigass a jine nestandardy).


Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #5 kdy: 02. 04. 2019, 14:13:37 »
Zvaž půlené klávesnice. Mezižeberní svaly ti poděkují.

Mezižeberní svaly možná, ale otázka je, jestli i zaměstnavatel. Pokud neumí psát víceméně podle norem všemi deseti, může pro něj být taková klávesnice pro psaní dost problematická. Pár kolegů je to má a já na nich třeba schopný nějak smysluplně psát nejsem.

Je to o zvyku, ale je pravda, že psaní všema deseti mi začátek psaní na klávesnici Maltron hodně usnadnilo.

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #6 kdy: 02. 04. 2019, 14:47:13 »
Ahoj,

co třeba https://klavesnice.heureka.cz/kingston-hyperx-alloy-fps-hx-kb1bl1-na-a2/ ? Podsvícení má červené a je černá, jinak by ti ale mohla vyhovovat.

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #7 kdy: 02. 04. 2019, 16:15:21 »
Mám Gigabyte Aivia Osmium, jsem velmi spokojený, splňuje všechny požadavky až na barvu (pozn. česká varianta má velký/vysoký enter, není tam to tlačítko lomítka oproti US variantě). Koukám, že už se ale neprodává... ale možná by se to někde dalo sehnat.

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #8 kdy: 03. 04. 2019, 09:10:43 »
Zvaž půlené klávesnice. Mezižeberní svaly ti poděkují.

Možno máte pravdu že je to ergonomickejšie. Bohužiaľ ja som v týchto veciach konzervatívny... Normálne rozloženie kláves mám už v krvi a ťažko by som si zvykal na niečo iné.

To rozlozeni je samozrejme "normalni". Jen mas ruce dal od sebe.

Ale pochopitelne je to o prioritach...

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #9 kdy: 03. 04. 2019, 09:51:59 »
To rozlozeni je samozrejme "normalni". Jen mas ruce dal od sebe.

Ale pochopitelne je to o prioritach...

Otázka je, co je to normální. Kdyby se v sedmdesátých letech prosadil Maltron, tak je vše možná jinak  ;)

Re:Mechanická klávesnica pre programátora - vysoký zdvih
« Odpověď #10 kdy: 03. 04. 2019, 14:59:24 »
Ja mam klavesnici z roku 1991, asi pred 20ti lety jsem ji vyhodil, protoze zdvojovala pismena. Pak jsem ji pred radove 15ti lety nasel nekde hluboko ve skladu a od te doby jsem ji uz neopustil. Az se nekdy pokazi, pujdu do duchodu :-)
Sice nektera pismena uz jsou spatne videt, ale ja si je pamatuju. Na nekterych tlacitkach jsou opotrebovana, na jinych malo pouzivanych jsou pod vrstvou spiny. Nejspinavejsi tlacitka jsou ~`, pravy shift, pravy control a numlock. Kupodivu i / na numericke klavesnici je pokryty souvislou vrstvou spiny. Naopak sipka dolu je uplne bez napisu a sipka doleva skoro. Naopak sipka doprava je jak nova.
Enter je takovy ten do obraceneho L - myslim si, ze tahle varianta je nejlepsi.

Kdyz uz jsme u klavesnice a Linuxu - leta a leta mam problem s tim, ze kdyz potrebuju oznacit blok v listboxu (treba maily od-do), je potreba je oznacovat klikanim krysou a drzet shift. Celou dobu jsme mel problem v tom, ze kdyz zmacknes shift a kliknes, klikne to bez shiftu. Ten shift potrebuje pul sekundy nez se muze kliknout. Az jsem doma vyhodil mac a poridil si linux, jsem zjistil, ze doma tento problem nemam. Ono to bylo zpusobeno tim, ze klavesnice je pripojena do klavesnicoveho portu, kdezto krysa je usb a tyhle dva subsystemy se naksi nedokazaly syncnout. Tak jsem klavesnici pripojil pres usb adapter a problem zmizel. Ovsem objevil se jiny - kdyz zmacknu numerickou 8 a hned po ni nejake jine tlacitko, zacnou chodit osmicky dokud nezmacknu neco jineho - nejaky divny bug tohoto usb-kbd adapteru. Dela to jenom ta osmicka...