pouzivate facebook ?

pouzivate facebook ?
« kdy: 30. 03. 2019, 17:45:14 »
Nikdy som sa na facebook (ani ziadnej inej socialnej sieti typu twiter, instagram a pod ...) neregistroval, neviem presne ako to tam funguje, ale myslim si ze to moze byt napr. zalozene na principe nejakych chatovacich miestnosti ako v roku 2000+
Cize zaregistrujem sa, mam nejaky nick a mozem si tam snad ulozit nejake videa + fotky (cize v tomto sa to javi ako mensi cloud). Dalej tieto data mozem zdielat a pod ... Zrejme tam funguje aj nejake vyhladavanie atd ....
Viac o tom neviem, obcas vidim v televizii nieco ohladom tychto sieti.
Ked by som sa tam zaregistroval neviem ci mi to moze priniest nejaky prospech, alebo skor problemy ohladom zbytocne straveneho casu a vymyvanie mozgu nejakym balastom. Co viem tak na facebooku su vacsinou niektori moji znamy (zatial sa ma ale nikdy nikto neopytal, preco nie som na facebooku) nehovorim, ze su blazni (pre nich som asi blazon ja) ale pripada mi to, ze chcu nejako zapadnut medzi mladsich. Ako sa hovori chcu byt IN a uz som aj niekde pocul, ze ten kto nie je na facebooku, tak ako keby ani nebol.

Ja sa amatersky venujem IT oblasti, zaujma ma hlavne linux a siete, snazim sa vzdy nieco bastlit (konfigurovat nastavovat). Chodim casto po roznych forach a blogoch, citam zaujmave clanky, kde sa mozem nieco zaujmave dozvediet.
Na nejaky facebook ma ani nepadne ist, je mozne, ze aj tam su nejake zaujmave linuxove komunity, ale skor si myslim, ze nie.

Pouzivate facebook ?


Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2019, 18:36:48 »
ne nepouživam. a tých čo používajú považujem za <píp> ..

na komunikáciu používam Discord
« Poslední změna: 30. 03. 2019, 18:39:03 od Gabriel Mlocik »

Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #2 kdy: 30. 03. 2019, 19:21:18 »
Pouzivate facebook ?
Moje standardni odpoved je: "Proc bych to mel delat?"

Kdyz se me nekdo pta: "Mas facebook?", tak mam druhou standardni odpoved:
"Nemam, nechteli mi ho prodat :-)"

Na jednu stranu si vsichni stezuji, jak je "internet" cenzurovany, ale neuvedomuji si, ze facebook neni internet. Facebook je jenom nejaka divna sluzba, ktera hostuje stranky a parti nejake soukrome osobe a ta si se svym vyrobkem samozrejme muze delat co chce - mazat prispevky, upravovat prispevky a podobne.
Takze nevidim jediny duvod, k cemu by takova vec mohla byt dobra.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2019, 19:24:04 »
U menja jest VKontakte, da.

Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2019, 19:48:33 »
OK, takze nie som sam  ;)
Radsej si otvorim toto forum, alebo pribuzne linuxove weby ako by som mal cumiet na nezmysli.
Myslim si, ze clovek, ktory stravi vela casu na internete a seriozne sa o nieco zaujma, tak na socialne siete ani nema cas.
Ale predpokladam, ze na socialnych sietach bude obrovske mnozstvo ludi, ktory maju pristup k tymto sietam (mozno aj viac ako 90%).


Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2019, 20:28:16 »
na facebook jsem se nepřihlasil od zavedení GDPR, nechybí mi

Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2019, 20:32:03 »
Bohužel používám, hlavně pro komunikaci s mými známými, přijde mi to trochu menší zlo než třeba Whatsapp, který je teď dost rozšířen mezi BFU a který se pořádně nedá používat přes web a neumožňuje použití klientů třetích stran (Facebook má aspoň webovou verzi včetně optimalizované pro mobily), Whatsapp by sice měl být šifrován, ale stejně moc nevěřím, že se k těm datům nikdo jiný nedostane. Jinak na FB jsou minimálně dvě české linuxové skupiny.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:pouzivate facebook ?
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2019, 21:45:15 »
trochu menší zlo než třeba Whatsapp, který je teď dost rozšířen mezi BFU a který se pořádně nedá používat přes web a neumožňuje použití klientů třetích stran
+1