MRTG monitoring sítě

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MRTG monitoring sítě
« kdy: 24. 03. 2019, 20:05:50 »
Ahoj mam postovy server, ktory v ma skoro stale load 0.00 - jednotky emailov denne. Dalej na nom bezi Matomo/Piwik pre par webov, ktore maju vyssie stovky navstev denne. A este ten server pouzivam ako odkladisko pre moje zalohy. Cely cas, cca od zaciatku roka na nom bezi MRTG, na monitoring trafficu. Pred asi tyzdnom mi klesol denny "receive" traffic z 3Gbit na 20Mbit - MRTG predtym ukazol priemerne 500kbit/s, po zmene cca 0.0kbit/s. Denny "transfer" traffic sa skoro nezmenil, a je stale na cca 80Mbit. Priemerny (komplet in+out) traffic bol pred zmenou cca 600 kbit/s po zmene cca 11kbit/s. Pozeral som do logov pre apache/mail/auth/ufw ale nikde som nenasiel pokles zaznamov, alebo nieco, co by indikoval taky prepad v trafficu.  Napada vas nieco, co by som mal skontroloval, aby som zistil ten prepad? Osobne si myslim, ze realite skor odpoveda sucasny stav, pretoze na tom serveri skoro nic nebezi a preto mi ten traffic pred zmenou pripadal dost vysoky, ale pripisoval som to tomu Matomo.

MRTG je nastavene takto:
Kód: [Vybrat]
EnableIPv6: no


Target[webserver]: #eth0:public@localhost:
SetEnv[webserver]: MRTG_INT_IP="IP.ADRESA.SERVERA.XYZ" MRTG_INT_DESCR="Red-Hat,-Inc-Device-0001"
MaxBytes[webserver]: 125000000
Options[webserver]: growright, noarrow, bits
YSize[webserver]:165
Title[webserver]: Traffic Analysis for eth0 -- web