Lehká IT škola v ČR/zahraničí

Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« kdy: 27. 02. 2019, 13:46:30 »
Zdravim,

snazim se momentalne najit nejlehci a nejlevnejsi moznost, jak si dodelat VS vzdelani.

Na VS jsem ve svem mladi chodil, ovsem nedodelal - znalosti byly v pohode, ale vykaslal jsem se na to kvuli znechuceni ze stavu nasi VS (zapocet z javy v 2 rocniku jsme psali program tuzkou na papir atd...)

 U momentalniho zamestnavatele by mi ovsem VS titul prinese dost znatelne zvyseni platu + mam moznosti ruznych bokovek a mensich projektu v zahranici, kde bych ovsem diky titulu taky dosahl na vetsi penize.

VS potrebuju v IT oboru, ale jde mi opravdu pouze o papir - respektive kdybych nasel obor pokryvajici me zamereni, tak bych k tomu asi pristupoval jinak, ale delam network admina se zamerenim na network automatizaci v ansible+python a nenasel jsem obor, co by k tomu mel nejak blizko.

Mate nejake tipy/zkusenosti? Dost se mi libi idea online vysek, ale vse, co jsem nasel, stoji x tisic$ 
V prripade ceske VS je pro me prioritni, abych tam musel chodit co nejmene (fulltimejob, zena, deti, barak... )a zaroven co nejmene prace, obor menit nechci a nelaka me predstava stravit nad matikou a javou stovky hodin, kdyz vim, ze to absolutne nevyuziji.
Diky!

« Poslední změna: 27. 02. 2019, 20:52:29 od Petr Krčmář »


Re:Lehka IT skola v cr/zahranici
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2019, 14:08:16 »
Co Unicorn College? Je to soukromka, bude něco stát, ale alespoň máš jistotu, že když budeš platit, tak dostaneš titul s minimální námahou.

Re:Lehka IT skola v cr/zahranici
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2019, 15:01:38 »
Pokial ti ide len o titul, tak to je snad jedno ....
Ale zase co som ja pocul, tak firmy pozeraju aj na to aka je uroven skoly a kedy si chodil, pretoze je velky rozdiel ked clovek robil VS v 90tych rokoch a v 2010 a vyssie (je to obrovsky rozdiel).
Uz len co som chodil ja v 2006-2013 a kamos v 1998-2003 tak mali toho podstatne viac a do hlbky .... a teraz je ta matika taka povrchna

Re:Lehka IT skola v cr/zahranici
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2019, 17:18:47 »
Informatika na zemedelke.

Re:Lehka IT skola v cr/zahranici
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2019, 20:17:40 »
Doporucuji najit si jinou praci kde hodnoti podle znalosti a ne podle papiru. Pracovni zkusenosti prinesou mnohem hodnotnejsi znalosti.
Kdyz uz tak odborne certifikace. Ale tam si musis rozmyslet jestli se ti tech 100kkc treba vrati

Jsi-li chytry a chybi ti neco z teoreticke computer science, tak se to jiste sam naucis. Materialu je dost. A ano teorii v praxi potrebujes. Ale ne v tom smyslu ze drtis crly semestr studenty nesmysly bez realneho zakladu. V praxi mas realnou motivaci pochopit principy a skutecne se ji naucit. A ne odrikat na zkousce u zapsklyho matfyzaka.
Uvedom si, ze cas vlozeny do studia ti jen tak nekdo nevrati. Praxe ano.


Re:Lehka IT skola v cr/zahranici
« Odpověď #5 kdy: 28. 02. 2019, 12:13:00 »
skoly jako takove neresim, v zahranici ma vahu tak akorat cvut/vut/banska/karlovka

zadnou z nich urcite resit nebudu vzhledem k pozadavku na co nejlehci studium a vsechny ostatni jsou pro zahranici noname uplne stejne

Doporucuji najit si jinou praci kde hodnoti podle znalosti a ne podle papiru. Pracovni zkusenosti prinesou mnohem hodnotnejsi znalosti.
Kdyz uz tak odborne certifikace. Ale tam si musis rozmyslet jestli se ti tech 100kkc treba vrati

Jsi-li chytry a chybi ti neco z teoreticke computer science, tak se to jiste sam naucis. Materialu je dost. A ano teorii v praxi potrebujes. Ale ne v tom smyslu ze drtis crly semestr studenty nesmysly bez realneho zakladu. V praxi mas realnou motivaci pochopit principy a skutecne se ji naucit. A ne odrikat na zkousce u zapsklyho matfyzaka.
Uvedom si, ze cas vlozeny do studia ti jen tak nekdo nevrati. Praxe ano.

v me praci problem neni, jsem ohodnocen tak, jak jsem si rekl a jsem s tim spokojen, ovsem je u nas rekneme benefit za VS papir ve forme bonusu k platu.  Primarne mi ovsem jde o ty zahranicni projekty, tam proste porad z velke casti CV od lidi, co nemaji VS, automaticky zahazuji.

Odborne certifikace mi plati zamestnavatel, o teorii mi vubec nejde - mam uz skoro 10 let praxe, ve svem oboru jsem celkem na spicce. Pokud by byla vyska se zamerenim na networking, tak ok, ale opravdu obor menit nechci a cokoliv mimo networking/python/linux po skole absolutne nevyuziju a prave proto nad tim chci stravit co nejmene casu.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2019, 14:08:53 »
snazim se momentalne najit nejlehci a nejlevnejsi moznost, jak si dodelat VS vzdelani [...]mam moznosti ruznych bokovek a mensich projektu v zahranici, kde bych ovsem diky titulu taky dosahl na vetsi penize.
V zahraničí má hodně dobrý zvuk Open University. Plnohodnotné BSc je sice drahé, ale v anglosaském systému mají i jiné tituly jako Certificate nebo Diploma, které jsou levnější a méně náročné na čas. Hierarchie je certificate (of computing), diploma, BSc, BSc with honours, které zaberou respectively 1, 2, 3, 4 roky. Open University je britská veřejná VŠ akreditovaná (tj. oficiálně uznávaná bez nějakých dodatečných razítek) kromě Británie a Irska také v USA. Studium je rychlé a nenáročné (pro někoho s několikaletou praxí).

Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2019, 14:37:04 »
U momentalniho zamestnavatele by mi ovsem VS titul prinese dost znatelne zvyseni platu + mam moznosti ruznych bokovek a mensich projektu v zahranici, kde bych ovsem diky titulu taky dosahl na vetsi penize [...] delam network admina se zamerenim na network automatizaci v ansible+python

Přijde mi stejně jako dalším reagujícím, to opravdu děláte u zaměstnavatele (pokud tedy nejde o státní sféru, tam se, ano, podobná zvěrstva dějí běžně), kde na to, abyste mohl dělat network admina se zaměřením na cokoliv potřebujete pro lepší plat vysokou školu? Nebylo by lepší změnit zaměstnavatele?

Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 01. 03. 2019, 08:51:11 »
Jako síťovýmu adminovi ti bude vejška k prdu. Kamarád chodí na VŠ a tam se učí látku CCNA úrovně, což já jsem se učil už na střední (Cisco NetAcad, učitelé z praxe atd.).

Jestli tvrdíš, že jsi top, tak máš minimálně CCNP a pokud nemáš CCIE certifikaci, tak si ji dodělej. Pokud pracuješ i s jinými vendory (Juniper, Arista, Aruba apod.), tak si dodělej certifikace i u nich.

Hodně lidí se myslí, že síťařina je jednoduchý obor, ale zatím jsem potkal jen jednoho schopného síťaře a to je zrovna můj nadřízený.

Co se týče Ansiblu, Pythonu, jen tak dál. V zahraničí jako síťař (ne všude) musíš umět skriptovat, popř. programovat, protože hodně věcí se automatizuje.

Zkušenosti s cloudem (AWS, GCP, Azure) se ti mohou hodit taky.
« Poslední změna: 01. 03. 2019, 08:52:55 od sounknownyet »

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 02. 03. 2019, 10:14:01 »
Placenou dovolenou a státní svátky si stejně zaměstnavatel započítá do mzdy, takže je nesmysl to chtít na švarc a zbytečně dráždit berňák. Prostě se tím navýší ten koeficient 1.35, který mimochodem je už pár let 1.34. Spousta firem dáv pět týdnů dovolené a k tomu třeba pět dnů sickdays, takže pracovní rok bude mít 220 dnů.  K tomu připočítám příspěvek 55 kč na stravenky, který dávají navíc k obvyklé výši mzdy. Podle hruby mzda 50000 bude manday na ičo 3700. A to ještě nepočítám náklady na účetnictví, podnikatelské riziko, komunikaci a prostoje, které tu někdo zmínil.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 02. 03. 2019, 13:03:55 »
Omlouvám se, příspěvek patřil do práce na ičo: https://forum.root.cz/index.php?topic=19897.90

Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #11 kdy: 03. 03. 2019, 11:55:24 »
To si ten VŠ diplom rovnou natiskni. Přístup, kdy chceš něco za nic, je dost pochybný, tak když už do toho jdeš, proč to neposunout ještě dál, ne?

Syu-

Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #12 kdy: 16. 05. 2019, 02:15:49 »
nie je pravda, že by sa firmy pozerali na kvalitu školy atď. Bol som vo viacerých firmách a nikde to nikoho nezaujímalo, kde študujem. Zaujímalo ich, čo viem. Ale všeobecne je to tak, že čím lepšiu školu človek študuje, tak má obvykle aj lepšie znalosti a samozrejme, asi bude taký človek aj chytrejší než priemerný absolvent informatiky na zemedelke, takže logicky dosiahne aj lepšie uplatnenie. Nie je to teda tak, že by firmy cielene vyberali kvôli lepšej škole.

Ak chceš ísť cestou najmenšieho odporu, tak sa popozeraj napr. po Sládkovičove, možno Komárne atď. Dá sa tam študovať aj externe a dá to úplne každý. Nestojí to ani také horibilné prachy ako Unicorn.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lehká IT škola v ČR/zahraničí
« Odpověď #13 kdy: 16. 05. 2019, 09:37:04 »
nie je pravda, že by sa firmy pozerali na kvalitu školy atď. Bol som vo viacerých firmách a nikde to nikoho nezaujímalo, kde študujem. Zaujímalo ich, čo viem. Ale všeobecne je to tak, že čím lepšiu školu človek študuje, tak má obvykle aj lepšie znalosti a samozrejme, asi bude taký človek aj chytrejší než priemerný absolvent informatiky na zemedelke
To je logické, ale některé firmy si podle školy uchazeče předfiltrují.